ابلاغ دستورالعمل تجزیه و تحلیل سؤالات امتحان نهایی سال۹۹-۱۳۹۸

ابلاغ دستورالعمل تجزیه و تحلیل سؤالات امتحان نهایی سال۹۹-۱۳۹۸ به گزارش كنكور هنر در جهت كمك به بهبود طراحی سؤالات در آزمون های آتی و ارتقاء سطح كیفیت آموزشی، از جانب مركز سنجش و پایش كیفیت آموزشی، دستورالعمل تجزیه وتحلیل سؤالات امتحان نهایی سال ۹۹ -۱۳۹۸ ابلاغ گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در راستای ارزشیابی از عملکرد دانش آموزان برپایه استانداردهای ملی (طراحی و اجرای نظام ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نتیجه محور در سطح ملی) و اجرای فعالیت تجزیه وتحلیل کشوری سؤالات امتحانات نهایی نوبت های خرداد، شهریور و دیماه و عرضه بازخورد برای کمک به بهبود طراحی سؤالات در آزمون های آتی و ارتقاء سطح کیفیت آموزشی، از جانب مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، دستورالعمل تجزیه وتحلیل سؤالات امتحان نهایی سال ۹۹ -۱۳۹۸ به ادارات استان ها ابلاغ گردید.
دربندهایی از این دستورالعمل آمده است:
ـ در ارزیابی کشوری، لازم است از راه روسای اداره سنجش، برای تمام حوزه های تصحیح و سرگروه های آموزشی استان و مناطق کد کاربری مجزا تعریف شده و در اختیار روسای حوزه های تصحیح قرار گیرد.
ـ در ارزیابی استانی، باید هر استان دو درس از دروس پایه دوازدهم را انتخاب و اطلاعات را در چارچوب نمون برگ ضمیمه در ذیل خبر تا تاریخ۱۰تیرماه به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ارسال نماید. سپس کارشناسان مربوطه با نظارت رئیس اداره سنجش استان، نتایج دروس منتخب را تحلیل و نقاط قوت و ضعف عملکرد دانش آموزان در پاسخگویی به سؤالات را مشخص کرده، برنامه هایی جهت رفع نارسایی های موجود ارائه نمایند و گزارش اقدامات انجام شده را به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ارسال نمایند.
ـ در ارزیابی مناطق، لازم است؛ از بین مناطق برخوردار، نیمه برخوردار و محروم استان حداقل۶ منطقه انتخاب شده و بعد از مشخص کردن دو درس از بین دروس پایه دوازدهم و جمع آوری و تحلیل نتایج عملکرد دانش آموزان در دروس منتخب، گزارش ها بر مبنای دستورالعمل ارسالی به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، ارسال شود.
ـ همینطور بر طبق این دستورالعمل لازم است، ستاد امتحانات استان با ایجاد تمهیدات مناسب، در زمان مقرر و پیش از پلمب حوزه های تصحیح، نمرات دروس گروه نمونه آن استان را به صورت تصادفی جمع آوری کرده و با همکاری روسا و منشی های حوزه های تصحیح و اعضا گروه های آموزشی با نظارت رئیس سنجش استان، بعد از آخر تصحیح هر درس با دقت و صحت ارسال نمایند.1399/04/10
14:12:11
5.0 / 5
2656
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر