كمك به دانش آموزان و اولیای لطمه دیده از كرونا

كمك به دانش آموزان و اولیای لطمه دیده از كرونا به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان بسیج فرهنگیان اظهار داشت: با شیوع و استمرار كرونا و لطمه دیدگی بعضی از خانواده های فرهنگی، بخشنامه ای با عنوان كمك به خانواده ها و دانش آموزان لطمه دیده به استانها ابلاغ و اجرا شد تا بوسیله آن بتوانیم به دانش آموزان و خانواده های آنها كه گرفتار لطمه در بیماری كرونا شده بودند، كمك نماییم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در نخستین جلسه هم اندیشی فرماندهان ۲۰ پایگاه تابعه مرکز بسیج حوزه ستادی در سال ۹۹ که با حضور رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور و اعضای شورای مرکزی پایگاه های مقاومت بسیج وزارت آموزش وپرورش تشکیل شد، برنامه ها و ماموریت های بسیج فرهنگیان تشریح شد.
سردار مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در نخستین جلسه هم اندیشی فرماندهان ۲۰ پایگاه تابعه مرکز بسیج حوزه ستادی، اظهار نمود: حضور بسیج فرهنگیان و تلاش همکاران فرهنگی در تمام زمان ها مخصوصاً در روزهای شیوع ویروس کرونا برای کمک به رفع اشکال، کاملاً محسوس و درخور تقدیر است. با شیوع و استمرار کرونا و لطمه دیدگی بعضی از خانواده های فرهنگی، بخشنامه ای با عنوان کمک به خانواده ها و دانش آموزان لطمه دیده به استانها ابلاغ و اجرا شد که بوسیله آن بتوانیم به دانش آموزان و خانواده های آنها که گرفتار لطمه در بیماری کرونا شده بودند، کمک نماییم.
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند منطق بسیج، منطق تبدیل تهدیدها به فرصت ها است، اضافه کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا تنها ۶۸گروه جهادی بسیج فرهنگیان در کشور وجود داشته که پس ازآن با مشارکت فرهنگیان، این تعداد به ۱۵۰۰گروه جهادی رسیده است و این مسئله نشان دهنده استقبال مردم و جامعه از بسیج و کارهای آن است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به اقدامات اساسی انجام شده توسط نیروهای بسیجی در کشور اظهار داشت: در مسئله سیل سیستان و بلوچستان، با رایزنی ها و استفاده از ظرفیت های بسیج فرهنگیان و کمک های مردمی موفق به شناسایی و حل مشکل مدارس، دانش آموزان و معلمان لطمه دیده در این مناطق شدیم.
مطهری ماموریت اقشار بسیج غیر از دانشجویی و دانش آموزی را کمک به کارآمدی اجزای نظام دانست و اظهار داشت: برمبنای ماموریت تعریف شده، بسیج فرهنگیان باید بتواند به کارآمدی وزارت آموزش وپرورش در اجرای فرامین مقام معظم رهبری، اسناد بالادستی مخصوصاً سند تحول بنیادین و اجرای مفاهیم فرهنگی و دینی برحسب شرایط و مقتضیات روز کمک نماید.
وی افزود: لازمه انجام این ماموریت هماهنگی و استواری درونی، نقش آفرینی و اثربخشی بیرونی پایگاه های بسیج فرهنگیان در سراسر کشور است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در آخر عزم ملی برای اجرای سند تحول بنیادین را یکی از اصلی ترین راه های پیش روی اجرای سند دانست و اذعان کرد: مجلس، مردم، روحانیت، اساتید، خانواده ها و سایر اقشار مردم باید تلاش کنند تا بتواند سند تحول بنیادین در این سازمان با موفقیت اجرا شود.
منبع:

1399/04/04
17:49:16
5.0 / 5
2842
تگهای خبر: اجرا , دانشجو , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر