برگزاری كلاس های پیش دبستانی در مناطق دو زبانه

برگزاری كلاس های پیش دبستانی در مناطق دو زبانه به گزارش كنكور هنر با توجه اهمیت دوره پیش دبستانی و احتمال برگزاری كلاس های مجازی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در شرایط ویروس كرونا شیوه نامه برگزاری دوره آمادگی در مناطق دوزبانه شهری، روستایی و عشایری به ادارات كل استان ها ابلاغ گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، با عنایت به شرایط غیرقابل پیشبینی کرونا، تعطیلی مدارس در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، برگزاری کلاس های مجازی، لزوم اهمیت دوره پیش دبستانی، تحقق اهداف مهم مربوط به زبان آموزی و آمادگی نوآموزان برای ورود به پایه اول دبستان، از جانب معاونت ابتدایی چارچوب برنامه و شیوه نامه برگزاری دوره آمادگی در مناطق دوزبانه شهری، روستایی و عشایری جهت اجرا به ادارات کل استان ابلاغ گردید.
در این شیوه نامه آمده است؛ کلاس های کوتاه مدت پیش دبستانی (آمادگی) برای بازماندگان از دوره یک ساله بخصوص در مناطق دوزبانه تشکیل و متناسب با مقتضیات استان و شرایط کرونایی، اقدام لازم برای تداوم آموزش و یادگیری در دوره پیش دبستانی صورت پذیرد. حسب لزوم برگزاری کلاس های پیش دبستانی دولتی با مشارکت مردم هم بلامانع است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، همینطور برگزاری کلاس های حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی و یا آموزش نیمه حضوری و غیرحضوری از راه فضای مجازی با استفاده از ظرفیت صداوسیمای استانی، شبکه های اجتماعی بخصوص شبکه دانش آموزی شاد؛ ارتباط با والدین و اعضای خانواده جهت آموزش در خانه، آموزش انفرادی و... مورد تاکید است.
شایان ذکر است؛ حسب لزوم برگزاری کلاس های پیش دبستانی دولتی با مشارکت مردم هم بلامانع بوده و ثبت نام نوآموزان جذب شده در سامانه سناد ضروریست.
منبع:

1399/04/02
23:33:40
5.0 / 5
2769
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , ثبت نام , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر