ساخت بیشتر از ۷۰۰ كلاس درس در كرمان

ساخت بیشتر از ۷۰۰ كلاس درس در كرمان به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از انعقاد تفاهم نامه با اتاق بازرگانی و موسسه مهر گیتی برای ساخت بیشتر از ۷۰۰ كلاس درس در كرمان اطلاع داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در آئین انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با ۷۲۰ کلاس درس در استان کرمان که به همت اتاق بازرگانی استان و موسسه خیریه مهر گیتی انجام شد، با اشاره به اینکه به استان کرمان در ساخت مدرسه توجه زیادی می نماییم، اظهار نمود: سال قبل ۴۵ میلیارد تومان بین سه استان سیل زده کشور توزیع و به ساخت مدارس اختصاص داده شد.
وی با اشاره به اینکه ۴۸ میلیارد تومان در سال قبل بابت استانداردسازی مدارس استان کرمان تامین اعتبار و اختصاص داده شده است اظهار داشت: پروژه ملی نیمه تمام در کشور نداریم و تمام این پروژه ها در حال ساخت بوده و در مراحل مختلف قرار دارند که به بهره برداری می رسند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اعلان اینکه در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دو موضوع به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس واگذار شده است، اضافه کرد: مکان یابی مدارس بحث بسیار مهمی است؛ در سال های قبل مدارسی در کشور ساخته شده که امروز خالی از دانش آموز هستند بدین سبب اجرای این طرح لزوم دارد و برمبنای تحولات جمعیتی ۵۰ سال آینده در کشوراست.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه سامانه ای برای اجرای این طرح تهیه شده و اطلاعات استانها در این سامانه ثبت می شود، اضافه کرد: بعنوان مثال در جریان سیل استان لرستان مدرسه ای در بستر رودخانه ساخته شده بود که تخریب شد و این مسئله به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

کمک ۱۵۰۰میلیاردی خیرین مدرسه ساز در سال گذشته
وی با اشاره به وجود ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور اظهار داشت: در سال قبل هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابعی بوده که خیرین در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار دادند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اعلان اینکه طرح آجر به آجر در کشور برای ساخت مدرسه و استفاده از ظرفیت عموم مردم در حال اجراست اضافه کرد: سامانه مهر برای این سامانه تعریف شده است و مردم می توانند آخرین وضعیت ساخت مدارس و پیشرفت فیزیکی آنها را ببینند.
رخشانی مهر بیان کرد: هیچ پروژه ملی رها شده در کشور نداریم و اگر پروژه ای این چنین داشته باشیم پروژه های استانی هستند.

تحویل یک هزار کلاس درس تا آخر سال جاری به آموزش و پرورش کرمان
محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم اظهار داشت: امروز اقدام خوب و مبارک در کرمان صورت گرفت و با حمایت خیرین و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی و موسسه خیریه مهر گیتی ۱۲۰مدرسه با ۷۲۰کلاس درس ساخته خواهد شد.
وی اظهار نمود: خیرین کمک شایانی به ما کرده اند، بطوریکه در سال ۹۷میزان مشارکت خیرین ۳۲میلیارد بوده و این میزان مشارکت در سال ۹۸به مبلغ ۹۷میلیارد تومان رسیده و با کمک خیرین است که در ساخت مدرسه رشد داشتیم و در کنار اعتبارات دولتی توانستیم از۲۷۰کلاس درس در سال ۹۷به ۳۵۱کلاس درس در سال ۹۸برسیم؛ همین طور با کمک خیرین و فعالان اقتصادی و کارخانجات و صنایع بومی استان برنامه داریم در سال ۹۹تعداد هزار کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش می دهیم.
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان اظهار داشت: امروز را به فال نیک می گیریم که دستگاه های دولتی، نظارتی، امنیتی و خیرین مدرسه ساز و فعالان اقتصادی در کنار یکدیگر و به کمک همدیگر شتافته ایم تا آینده درخشانی برای دانش آموزان این استان رقم زده شود و تصویر زیبایی از افق آینده روشن را برای فرزندان این مرز و بوم ترسیم نماییم.
واعظی نژاد اضافه کرد: امیدواریم به جایی برسیم که دانش آموزان در دورترین نقطه استان امکاناتی برابر با دانش آموزان شهر کرمان داشته باشند و ما دیگر دغدغه مدارس تخریبی، فرسوده، کانکسی و غیرمقاوم را نداشته باشیم.

مثلث همکاری، تعاون و تعامل برای رفع اشکال کمبود فضای آموزشی در استان کرمان تشکیل شد
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان در ادامه مراسم گفت: خدا را شاکر هستیم که در جلسه ای حضور پیدا کردیم که منشا آن کار خیر است و مثلث خیران، آموزش و پرورش و اتاق بازرگانی در آن نقش دارد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، امام جمعه کرمان با اشاره به روایتی از امام علی (ع) اشاره کرد: کسی که کار خیر بسیار بزرگ و با ارزشی انجام می دهد از عمل خیر بالاتر است، بدین سبب هنگامی که کسی مکان خیری مانند مدرسه می سازد و در آن مشارکت می کند، طبق روایات بالاتر از کار خیر خویش هستند که جا دارد ازچنین افرادی قدردانی نماییم.
وی بیان کرد: جهش خوبی در آموزش و پرورش وجود دارد که جای تقدیر دارد و اتاق بازرگانی بستر لازم را فراهم نموده تا هر کس قصد ورود دارد، به نتجه برسد و امیدواریم استان کرمان به جایگاه حقیقی خود برسد.

خیرین مسئولیت اجتماعی خودرا با ساخت مدرسه سرمایه گذاری کردند
زهرا گیتی نژاد مدیرعامل موسسه مهر گیتی اظهار داشت: امروز زحمت ۶ماهه نوسازی به بار نشسته است و می توانیم ۱۲۰مدرسه به کارنامه موسسه مهرگیتی اضافه نماییم.
وی افزود: اگر دانش آموزان در یک مدرسه استاندارد درس بخوانند، معلم دغدغه گرما، سرما و ورود جانوران را ندارد و به دنبال شیوه های نوین آموزشی می رود و دانش آموزان از نظر ذهنی رشد می کنند و استعدادهای آنها شکوفا می شود.
گیتی نژاد اضافه کرد: در یک مدرسه استاندار بچه ها از نظر عاطفی رشد می کنند از این نظر که دیده شدند، همانطور که هنگام بازدید از یک مدرسه صفر مرزی در سیستان و بلوچستان این ارتباط را شاهد بودیم.
وی با اشاره به اینکه کمترین اثر استانداردسازی، دیده شدن دانش آموزان است و در آینده آنها نیز خیر می شوند و از خیران الگو می گیرند، افزود: همانطور که خیرین اساسا دراین زمینه الگویی داشتند که به اینجا رسیدند.
گیتی نژاد اظهار نمود: خیرین هوشمندانه عمل کردند، برای اینکه مسئولیت اجتماعی خودرا نه فقط هزینه نکردند، بلکه سرمایه گذاری کردند که سبب رشد شهر و استان خود شده است.
منبع:

1399/04/01
00:34:05
5.0 / 5
2633
تگهای خبر: اجرا , تصویر , دستگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر