چند نكته درباره پروتكل های بهداشتی در امتحانات حضوری

تجمع دانش آموزان در حوزه های امتحانی، ممنوع

تجمع دانش آموزان در حوزه های امتحانی، ممنوع به گزارش كنكور هنر امتحانات حضوری دانش آموزان پایه نهم از ششم خرداد شروع شده و امتحانات نهایی هم از آغاز هفته آینده، 17 خرداد شروع می شود. رعایت پروتكل های بهداشتی برای برگزاری امتحانات مورد تاكید وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت است و اگر مدرسه ای از آن تخطی كرد دانش آموزان می توانند موارد را به مراجع مربوط گزارش كنند.


مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در دو سه هفته گذشته و با مشخص شدن تصمیم نهایی کمیته ملی کرونا برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، جلسات مشترکی با مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انجام شد و در نهایت شرایط برگزاری امتحانات حضوری بررسی و در چارچوب دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی تدوین و به مدارس ابلاغ گردید.
وی ادامه داد: برخلاف سال های گذشته که همه رشته ها و گرایش ها هر روز و به صورت فشرده امتحانات نهایی را برگزار می کردند اما امسال امتحانات یک روز در بین انجام می شود. بعنوان مثال برخی امتحانات رشته نظری در یک روز و امتحانات رشته های دیگر در روز دیگر برگزار می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره نگرانی خانواده ها در خصوص عدم رعایت قواعد بهداشتی از طرف همه مدارس، اظهار نمود: اگر شرایط بهداشتی در یک حوزه امتحانی رعایت نشد دانش آموزان می توانند موارد را به اداره کل ارزیابی عملکرد وزارتخانه و یا منطقه آموزش و پرورش مربوطه گزارش کنند.
حمیدی مثال هایی از برخی نکات ضروری مندرج در دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات ذکر کرد و اظهار داشت: بعنوان مثال فاصله بین صندلی ها از همه جهات باید دو متر باشد و همه حوزه های امتحانی باید آنرا رعایت نمایند. این پروتکل فقط مختص امتحانات نهایی نیست و اگر قرار باشد آزمون حضوری دیگری همانند آزمون ورودی مدارس سمپاد برگزار بشود باید آنها را رعایت کرد.
وی ادامه داد: همین طور دانش آموزان پس از ورود به مدرسه نباید تجمع کنند و باید از همدیگر فاصله بگیرند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه مسئول اجرای پروتکل بهداشتی برگزاری امتحانات، مدیر مدرسه و رئیس حوزه امتحانی است اظهار داشت: نظارت بر حسن اجرای پروتکل ها نیز به روسای مناطق و همین طور نمایندگان وزارت بهداشت واگذار شده است.1399/03/12
12:40:37
5.0 / 5
2471
تگهای خبر: اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر