ثبت نام كتاب های درسی ادامه دارد

ثبت نام كتاب های درسی ادامه دارد به گزارش كنكور هنر ثبت سفارش كتاب های درسی دانش آموزان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه از ۲۴ فروردین ماه شروع شده و تا ۱۵ روز دیگر ادامه دارد؛ مدارس به شیوه گروهی و یا دانش آموزان به شیوه انفرادی می توانند در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دانش آموزان پایه آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش حرفه ای استثنایی، دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی باید از ۲۴ فروردین تا ۲۳ خرداد ماه سالجاری مبادرت به ثبت نام و سفارش کتاب های درسی کنند.
ثبت نام کتاب های درسی دانش آموزان پایه اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه هم از هشتم تیرماه آغاز می شود و از اول تیرماه امکان اصلاح و ویرایش ثبت سفارش کتاب های درسی برای دانش آموزان فراهم خواهد شد.
ثبت نام از راه ورود به سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می شود.
طبق اعلام سازمان پژوهش، با عنایت به شرایط پیش آمده و وضعیت فعلی واحدهای آموزشی تلاش شده از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده گردد. در این راستا دانش آموزان می توانند از راه یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.
در شیوه فردی والدین دانش آموزان می توانند با رفتن به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه بسته آموزشی مورد نیاز خویش را سفارش دهند.
در شیوه گروهی مدیران مدارس از راه سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام می کنند. در شیوه نامه ثبت سفارس کتاب های درسی آمده است که مدارس موظف می باشند هرچه زودتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای او به کافی نت ها پرهیز کنند.
دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفا موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. قیمت کتاب های درسی در دوره ابتدایی برای پایه اول ۲۴ هزار تومان و برای پایه ششم ابتدایی ۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.
قیمت کتب در دوره متوسطه اول هم از ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است. در دوره متوسطه دوم به علت تکثر رشته ها قیمت کتاب های درسی متفاوت می باشد اما بعنوان مثال عموما در شاخه نظری قیمت ها از ۵۲ هزار تا ۷۱ هزار تومان تعیین شده است.
منبع:

1399/03/08
13:26:35
5.0 / 5
2621
تگهای خبر: پژوهش , تحصیل , ثبت نام , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر