سخنگوی شورای مراكز آموزشی غیردولتی كشور مطرح كرد

تهیه و تدوین پیش نویس پروتكل بازگشایی مراكز آموزشی غیر دولتی

تهیه و تدوین پیش نویس پروتكل بازگشایی مراكز آموزشی غیر دولتی به گزارش كنكور هنر مازندران سخنگوی شورای مراكز آموزشی غیردولتی كشور اظهار داشت: پیش نویس پروتكل بازگشایی مراكز آموزشی غیر دولتی با همكاری سازمان امور مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش و شورای مراكز آموزشی غیردولتی كشور جهت ستاندن تصمیمات قانونی لازم تهیه و تدوین شده است.


کورش حسین زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار نمود: جلسه ویدئو کنفرانسی اوایل اردیبهشت ماه این شورا با دکتر زینی وند معاون محترم وزیر و رئیس سازمان امور مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بمنظور بررسی مسائل و مشکلات نزدیک به ۱۷ هزار مرکز آموزشی غیردولتی در کشور انجام شد.
وی اشاره کرد: در این نشست اعضای شورای مراکز آموزشی کشور به بیان مسائل و مشکلات آموزشی و مالی که با شیوع ویروس کرونا بر این مراکز وارد شده است پرداختند و معاون وزیر هم در این نشست بعد از شنیدن تمام صحبت های اعضای این شورا ضمن در اولویت شمردن موضوع سلامتی دانش آموزان، مدرسین و کارکنان اداری و خدماتی این مراکز قول دادند حداکثر تلاش خودرا جهت پیگیری و حل مشکلات داشته باشند.
عضو هیئت رئیسه شورای مراکز آموزشی غیردولتی کشور اشاره کرد: تمامی مراکز آموزشی ما در سراسر کشور از اوایل اسفند ۹۸ همزمان با تعطیلی مدارس در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، کلیه کارهای آموزشی خودرا متوقف کردند که همین مورد سبب بیکاری بیش از ۲۰۰ هزار نفر پرسنل آموزشی، اداری و خدماتی این مراکز شده و میلیاردها تومان خسارت به مراکز آموزشی وارد شده است.
حسین زاده در ادامه اضافه کرد: مشکلاتی چون پرداخت اجاره بهای سنگین ساختمان های استیجاری مراکز که در بعضی از شهرها مانند: تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و غیره به بیش از ۲۰ میلیون تومان در ماه می رسد که همین مشکل به تنهایی مراکز ما را گرفتار بحران نموده است.
وی یادآورشد: هفته گذشته شورای مراکز آموزشی غیردولتی کشور از طرف سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پروش ماموریت داشت تا پیش نویس مفاد پروتکل بازگشایی مراکز آموزشی را جهت انجام مراحل اداری و ستاندن تصمیمات قانونی تهیه نماید.
عضو هیئت رئیسه شورای مراکز آموزشی غیردولتی کشور بیان کرد: خوشبختانه همکاران ما در این شورا با دقت نظر خاص و رعایت همه جوانب و نکات لازم این پیش نویس را تهیه و بعد از ویرایش و جمع بندی نهایی، روز شنبه ۲۰ اردیبهشت توسط ریاست این شورا تقدیم سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش شده است.
حسین زاده اظهار داشت: امیدواریم این پروتکل با نظر مثبت مقامات وزارت آموزش و پرورش و طی مراحل اداری و قانونی و طرح در مراجع ذیصلاح تصمیم گیر، تصویب و منجر به صدور دستور بازگشایی مراکز آموزشی غیردولتی در کشور شود.
وی با اشاره به اینکه مراکز آموزشی غیردولتی همانند خیلی از کسب و کارها در جریان شیوع بیماری کرونا متحمل خسارت های مالی جبران ناپذیری شدند، اشاره کرد: حفظ سلامت جمسی و روانی دانش آموزان و همکاران اداری و آموزشی در اولویت اول اهداف و برنامه ریزی های همکاران قرار دارد و از موسسین و مدیران مراکز آموزشی سراسر کشور تقاضا کرد کماکان تا ستاندن تصمیمات قانونی و صدور دستورات لازم از طرف مقامات مسئول جهت بازگشایی مراکز آموزشی منتظر بمانند.
منبع:

1399/02/23
14:04:34
5.0 / 5
2846
تگهای خبر: خدمات , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر