عرضه خدمات به نوه جامعه ایثارگران و جانبازان در مدارس شاهد

عرضه خدمات به نوه جامعه ایثارگران و جانبازان در مدارس شاهد به گزارش كنكور هنر مدیر كل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مهمترین دغدغه ما تقویت جامعه ایثارگری در مدارس شاهد است چونكه با وجود بالا رفتن سن رزمندگان و خانواده شهدا این جامعه با كاهش روبرو شده است، اظهار داشت: اما برای این افزایش تدابیری داشتیم كه از آن جمله عرضه خدمات به نوه جامعه ایثارگران و همینطور جانبازان است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محمدرضا رزاقی در اولین نشست ستاد شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش اظهار داشت: مهمترین دغدغه ما تقویت جامعه ایثارگری در مدارس شاهد است چونکه با وجود بالا رفتن سن رزمندگان و خانواده شهدا این جامعه با کاهش روبرو شده است اما برای این افزایش تدابیری داشتیم که از آن جمله عرضه خدمات به نوه جامعه ایثارگران و همینطور جانبازان است.
وی ادامه داد: دستور المعل کلی ثبت نام در مدارس شاهد در سامانه سجا وجود دارد و همه خانواده ها می توانند با رفتن به این سامانه از این مقررات آگاه شوند، چونکه علاوه بر احراز علمی در مدارس شاهد یک سری امتیازات دیگر هم مد نظر است.
رزاقی در ادامه به کمبود مدارس شاهد در بعضی استان ها اشاره نمود و اضافه کرد: برای رفع این مشکل پیشنهاد شده است مدارس شاهد به صورت دوره ای اداره شوند اما باید برای آنها شروطی را لحاظ کرد چونکه امکان اضافه کردن مدارس شاهد را نداریم.
همینطور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مهمترین نکته در این ستاد بحث و بررسی پیرامون ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در تابستان پیش رو است.
وی افزود: دستورالعمل کلی به استان ها ابلاغ گردیده است که مسئولیت آن با معاونت ابتدایی است اما پیرامون برخی تغییرات باید تبادل آرا صورت گیرد.
کاظمی افزایش شهریه و امتیاز ایثارگری را همچون موارد مورد بحث دانست و اضافه کرد: با وجود تورمی که در کشور وجود دارد و این مدارس هم مشمول هزینه هایی هستند باید برای افزایش شهریه و میزان این افزایش صحبت نماییم چونکه شرایط کشور شرایط عادی و معمولی نیست باید اولیا و مدارس هر دو در نظر گرفته شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه کاظمی به تشکیل کمیته توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش اشاره نمود و اظهار داشت: هرچند از قبل هم در آموزش و پرورش فعالیتهای ارزشی بسیاری انجام شده است مانند: یادواره ۴۰ هزار شهید دانش آموز و فرهنگی در ۴۰ هزار مدرسه، اردوی زیارتی راهیان نور و اردوی شمیم نور از این دست فعالیت ها هستند اما این کمیته با استقرار در معاونت پرورشی و فرهنگی فعالیتهای جدی تری را دنبال خواهد نمود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، در این نشست پیرامون موضوعات مطرح شده هر یک از نمایندگان بخش های مختلف آموزش و پرورش و همینطور نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.1399/02/18
13:28:18
5.0 / 5
3094
تگهای خبر: ثبت نام , خدمات , شهریه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر