تداوم ساخت و ساز پروژه های آموزشی در ایام كرونایی

تداوم ساخت و ساز پروژه های آموزشی در ایام كرونایی به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان نوسازی مدارس كشور با تاكید بر اهمیت استانداردسازی و جانمایی مدارس، از رونمایی سامانه استقرار مدارس و مراكز غیردولتی اطلاع داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در نشست خبری ویدئوکنفرانسی با اصحاب رسانه بوشهر با اشاره به نقش مهم اعتبارات در ساخت و ساز فضاهای آموزشی بیان نمود: بر همین مبنا از آغاز دولت دوازدهم به این مورد توجه خوبی شد و اعتبارات از سال ۹۶ با مبلغ بیشتر از ۱۷ میلیارد تومان به ۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ ارتقا پیدا کرد و در مجموع افزایش ۳۵۰ درصدی را طی دو سال گذشته شاهد بودیم.
وی با تاکید بر ایمنی مدارس کشور اظهار داشت: بخشی از این مورد علاوه بر سازه مربوط به استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی است، در سال ۹۲ حدود ۳ هزار و ۵۰۰ بخاری نفتی وجود داشت که تابحال این سیستم ها جمع شدند، ضمن آنکه اعتبارات ادارات کل نوسازی مدارس مدارس بوشهر در سال ۹۸ نسبت به دو سال قبل حدود ۲۱۶ درصد افزایش داشت.
رخشانی مهر به بهره برداری از کلاس های جدید هم اشاره نمود و اظهار داشت: اعتباری که برای ۱۴۰ کلاس درس جدید به کار گرفته شد بیشتر از ۱۶۷ میلیارد تومان بود.

در سال ۹۹ هم ۱۴ هزار کلاس درس تحویل می دهیم
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در سال ۹۸ حدود ۱۴ هزار کلاس درس تحویل شد، اظهار داشت: ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام داریم و تلاش کردیم سراغ پروژه ای جدید نرویم و بر تکمیل پروژه های نیمه تمام اهتمام داریم. همینطور برنامه داریم در سال ۹۹ هم ۱۴ هزار کلاس درس را تحویل دهیم و عزم ما بر این است که با عنایت به شرایط حاکم با رعایت پروتکل های بهداشتی کارها را با سرعت پیش ببریم.
وی ادامه داد: در کل کشور پروژه رها شده نداریم البته سال جاری با عنایت به انتشار کرونا امکان دارد روند ساخت و ساز تا مهر کند باشد که تلاش داریم تا بهمن این خلاء را جبران نماییم.
رخشانی مهر با اشاره به اینکه حدود ۴ درصد مدارس ما از راه بخاری نفتی گرم می شوند که شامل ۲۳ هزار بخاری است، اظهار داشت: طی سال قبل بیشتر از ۶۰۰ میلیارد تومان بابت استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی هزینه شد و در سال ۹۹ هم وزارت نفت مکلف شد تا ۱۰۰ هزار کلاس درس را استاندارد کند و این اقدام پس از تکمیل آئین نامه اجرایی انجام می شود علاوه بر آن حدود ۲۰ درصد از محل عوارض گاز برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده است.
وی به فعالیت خیرین مدرسه ساز هم اشاره نمود و اظهار نمود: طی ۲ دهه اخیر ۳۰ درصد مدارس تحویلی کشور به همت خیرین بوده است و طی سه سال قبل ۵۰ درصد مدارس یا خیرساز بودند یا از راه مشارکت با دولت ساخته شدند که البته خیرین حقوقی و حقیقی در تأمین فضاهای آموزشی به ما کمک می کنند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: برپایه مصوبه هیئت دولت نقش خیرین و دولت در مدرسه سازی مشخص شده است و اگر در منطقه روستایی خیری ۳۰ درصد پروژه و ۵۰ درصد در مناطق شهری را تکمیل کند این پروژه بعنوان پروژه خیرساز معرفی می شود همینطور سال جاری اعتبارات دولتی برای پروژه های خیر ساز ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

هیچ پروژه ای در کشور با انتشار کرونا تعطیل نشد
رخشانی مهر با اشاره به اینکه در تعطیلات گذشته و همزمانی آن با شیوه کرونا مشکل چندانی بابت تعطیلی پروژه ها نداشتیم، اظهار داشت: در شرایط فعلی با رعایت پروتکل ها کار پیش می رود و هیچ پروژه ای در کشور تعطیل نشده است.
وی درباره وضعیت فضاهای آموزشی مدارس غیردولتی اظهار داشت: این مدارس در آموزش و پرورش به ما کمک می کنند و ما هم برپایه آئین نامه های مربوطه وضعیت فضاها را برپایه اعلام موسسان بررسی می نماییم و با عنایت به آئین نامه جدید استقرار فضاهای آموزشی امکان برون سپاری برای دریافت تاییدیه یا عدم دریافت آن وجود دارد.
رخشانی مهر درباره جانمایی مدارس خیرساز اظهار داشت: روند جانمایی این مدارس هم، مانند دیگر مدارس است علاوه بر آن سامانه استقرار نظام مکان یابی تهیه و بزودی رونمایی رسمی خواهد شد.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور درباره فعالیت مدارس با مدیریت سبز بیان نمود: پروژه های پایلوت سبز در استان سیستان و بلوچستان، تهران و زنجان در حال اجراست علاوه بر آن در سرتاسر کشور هم پروژه های این چنینی در حال طراحی و اجرا هستند.
وی به مبحث نوسازی مدارس زلزله زده کرمانشاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به روند ساخت و ساز های جدید در کرمانشاه بیشتر از یک متر به سرانه فضاهای آموزشی افزوده شد و پرونده ساخت این مدارس بسته شد.

هیچ کلاس درسی در بوشهر فاقد کولر نیست
مرادی مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر با اشاره به اینکه برای رسیدن به سرانه ملی بیشتر از ۸ متر مربع تلاش می نماییم، اظهار داشت: در شرایط فعلی سرانه آموزشی ما ۶/۷ متر مربع است که بخش عمده آن در سه سال گذشته محقق شد، همینطور ۱۰۱ پروژه در چارچوب ۸۰۱ کلاس درس در دست اجرا داریم و امیدواریم ۶۲ پروژه با ۳۷۰ کلاس درس را در مهر و بهمن ۹۹ تحویل دهیم.
وی افزود: برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی اهتمام داریم و هزار و ۴۰۰ کولر گازی برای تجهیز فضاهای آموزشی خریداری شد البته هیچ کلاس درس استان فاقد کولر نیست اما به علت فرسودگی و استهلاک سیستم سرمایشی، دستگاه های جدید خریداری شد.
مدیرکل نوسازی مدارس بوشهر اظهار نمود: در سال های گذشته ۵ هزار و ۵۵۴ کولر گازی را از سال ۹۳ نصب نماییم که عمده آن در دو سال قبل بوده است همینطور در مورد سیستم گرمایشی هزار و ۹۱۱ بخاری تابشی نصب کردیم همینطور ۳ هزار ۴۸۳ رادیاتور در مدارس دارای زیرساخت نصب شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مرادی با اشاره به اینکه هدف گذاری کردیم تا افزایش مشارکت ۲۰ درصدی خیرین را امسال داشته باشیم، اظهار داشت: علاوه بر این موضوع، برنامه های بعدی ما بر جمع آوری بخاری سنگی تاکید دارد.1399/02/09
13:28:24
5.0 / 5
3043
تگهای خبر: اجرا , دستگاه , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر