شناسایی دانش آموزانی كه به اینترنت دسترسی ندارند

شناسایی دانش آموزانی كه به اینترنت دسترسی ندارند به گزارش كنكور هنر معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره راه اندازی شبكه اجتماعی دانش آموزی (شاد) اظهار داشت: با توجه به این كه تضمین های امنیت این شبكه بسیار مهم می باشد، شروع به كار شبكه برای مدتی به تعویق افتاده تا اطمینان لازم از همه آمادگی های فنی و امنیتی كسب شود.


رضوان حكیم زاده در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر اینكه در روزهای تعطیلات ناشی از شیوع كرونا، آموزش تعطیل نشد و حتی در روزهای عید هم آموزش دروس بوسیله مدرسه تلویزیونی دنبال شد؛ درباره راه اندازی شبكه اجتماعی دانش آموزی (شاد) اظهار نمود: یكی از اقداماتی كه در سطح ملی مورد پیگیری قرار|گرفت راه اندازی یك بستر فضای مجازی امن و فراگیر بود كه بتواند خانواده گسترده آموزش و پرورش را پوشش دهد و اقداماتی كه معلمان انجام می دهند را پشتیبانی كند.
وی ادامه داد: جلسات بسیاری در طول تعطیلات عید و پس از آن برگزار و كارهای لازم انجام شد؛ اما با توجه به این كه تضمین های امنیت این شبكه بسیار مهم می باشد، شروع به كار شبكه برای مدتی به تعویق افتاده تا اطمینان لازم از همه آمادگی های فنی و امنیتی كسب شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اقدام دیگر در سطح استانها و مدارس با همت دبیران در سراسر كشور رقم خورد اظهار داشت: معلمان به ویژه معلمان دوره ابتدایی به صورت خودجوش و با انگیزه بالا از همه امكانات خود استفاده كردند. در این ایام كه دانش آموزان در منزل بودند معلمان آموزش را دنبال كردند و وارد میدان شدند، جهادی كار كردند و شاهد دستاوردهای خوبی بودیم. در این ایام خلاقیت های ارزشمندی در حیطه شیوه تدریس دیدیم.
حكیم زاده اضافه كرد: مدیران مدارس و معلمان به فراخور شرایط خود اهتمام كردند این كار را پیگیری كنند. سامانه ای نیز در آموزش و پرورش افتتاح شد و همه مدارس به آن متصل شده و امكان گزارش گیری از اقدامات مدارس وجود داشت.

احصای دانش آموزانی كه به اینترنت دسترسی نداشتند
وی درباره برخی مناطق كه دسترسی به اینترنت و فضای تلویزیونی ندارند اظهار داشت: دستورالعمل خاصی را برای تداوم جریان آموزش در مناطق محروم و عشایری تدوین و ابلاغ كردیم. برمبنای شرایط و استفاده از ظرفیت راهبران آموزشی، تحویل بسته های آموزشی، استفاده از ظرفیت صداوسیمای استانی و رسانه رادیو اقدامات خوبی انجام شده است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزانی كه دسترسی نداشتند احصاء شدند و اعزام داوطلبانه معلمان و راهبران با رعایت نكات بهداشتی برای حضور در مناطق عشایری و استفاده از فناوری های قابل حمل و نقل برای آموزش انجام شده است.


پرداخت حق الزحمه مدرسان مدرسه تلویزیونی
وی درباره پرداخت حق الزحمه به مدرسان مدرسه تلویزیونی نیز اظهار نمود: وزیر آموزش و پرورش تاكید داشت كه باید از زحمات این مدرسان تقدیر كنیم؛ به همین خاطر لیستی را تهیه كردیم. هرچند اعتقاد داریم جبران خدمات و زحماتشان امكان پذیر نیست، اما كارهای واریز حق الزحمه شان در حال انجام می باشد.
حكیم زاده در پاسخ به اینكه آیا نگران افت تحصیلی و كیفیت پایین آموزش در دانش آموزان نیستید؟ اظهار داشت: به هر حال در شرایط خاصی به سر می بریم و همه دنیا این وضعیت را دارند. خوشبختانه ما در زمینه تداوم آموزش جزو كشورهای صف اول دنیا هستیم و اقدامات جامعه فرهنگی ما قابل ارائه به دنیاست.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: با وجود شرایط سخت می توانیم بگوییم تا جایی كه به كادر آموزشی مربوط می شود تمام انرژی خودرا برای آموزش با كیفیت به كار گرفته ایم.
منبع:

1399/01/23
20:31:04
5.0 / 5
3449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر