توقف پروژه های نوسازی مدارس به علت كرونا

توقف پروژه های نوسازی مدارس به علت كرونا به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور گزارشی از وضعیت بازسازی مدارس در مناطق سیل زده عرضه كرد و اظهار داشت: كارگروهی تشكیل شده كه در حال رصد برنامه هاست تا مهر ۹۹ بتوانیم پروژه ها را به اتمام برسانیم؛ عمده نگرانی ما شر ایط خاص كشور به دلیل كرونا است. از آغاز اسفندماه كلیه پروژه های عمرانی و بخصوص پروژه های نوسازی مدارس تعطیل شده اند و اجازه فعالیت به پیمانكاران داده نشده است. ما هم منتظریم هرچه زودتر از این وضیت نابسامان خارج شده و پروژه ها را آغاز نماییم.



به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی مهر در ارتباطی مجازی و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه اوایل سال قبل وقوع سیل در سه استان لرستان، خوزستان و گلستان رخ داد و آموزش و پرورش جزو دستگاه هایی بود كه مدارسش گرفتار صدمه شد اظهار داشت: ناچار بودیم برای برگزاری و دایر شدن هرچه زودتر كلاس های درس برنامه ریزی نماییم و زمان باقی مانده سال تحصیلی را به اتمام برسانیم.

وی افزود: باید برای تخریب، بازسازی و نوسازی مدارس و آماده شدن كلاس های درس برای مهر ۹۸ هم برنامه ریزی می كردیم. ازاین رو در هر دو حوزه فعال شدیم و اقدامات بخوبی انجام شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه تعمیرات جزئی در كوتاهترین زمان ممكن انجام شد اظهار داشت: در این میان برخی مدارس ما نیازمند تعمیر اساسی به دلیل صدمه های ناشی از تخریب محوطه و كلاس های درس و انباشته شدن گل و لای فراوان در كلاس ها بودند.

رخشانی مهر افزود: خوشبختانه با حضور تیم های جهادی توانستیم بخشی از مشكلات را برطرف نماییم. كانكس و تجهیزات آموزشی و كمك آموزشی سریعا ارسال شدند و اتفاق خوبی كه افتاد و روز به یادماندنی در حوزه مدرسه سازی را رقم زد، گردهمایی خیرین برای كمك به این سه استان سیل زده بود. نهم اردیبهشت ۹۸ همایشی برگزار و در همان شب خیرین ۲۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی مدارس كمك كردند كه همه این مبلغ تخصیص یافت و در پروژه ها هزینه شد.

وی با اشاره به اینكه در استان لرستان ۳۷۲ مدرسه با ۲۰۲۵ كلاس درس خسارت دیدند كه تا مهر ۹۸ تعمیرات جرئی و اساسی به اتمام رسید و ۱۱ مدرسه كه باید تخریب و مجدد ساخته می شدند هم تخریب شدند و در زمان بازگشایی مدارس به بهره برداری رسیدند اظهار داشت: ۱۴ مدرسه هم تا آخر سال بهره برداری شدند و برای انجام همه این اقدامات ۴۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۹۷.۵ میلیارد تومان از محل كمك خیرین و ۲.۵ میلیارد تومان از سایر منابع هزینه شد. در مهرماه سالجاری هم پروژه هایی را در این استان افتتاح خواهیم كرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به اینكه در استان گلستان به ۳۲۶ مدرسه با ۲۱۵۳ كلاس درس صدمه وارد شد اظهار نمود: تعمیرات جزئی و اساسی مدارس تا مهر ۹۸ به اتمام رسید و تا آخر سال گذشته ۵ مدرسه كه تخریبی بودند، تخریب و بازسازی شده و به بهره برداری رسیدند. بخش دیگری هم تا مهر ۹۹ تحویل می شوند. برای این استان هم ۲۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و ۳۲ میلیارد تومان توسط خیرین هزینه شد.

رخشانی مهر اضافه كرد: در استان خوزستان هم ۱۱۴ مدرسه با ۴۵۸ كلاس درس صدمه دید و برای تعمیرات اساسی و جزئی و ساخت مدارس جدید ۱۷.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۲.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و حدود ۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات خیری هزینه شد و ۵۰ میلیارد تومان هم وزارت نفت تخصیص داد و خوزستان بسیار زود ساماندهی شد و وضعیت بهتری نسبت به دو استان دیگر داشت.

وی با اشاره به اینكه در مجموع حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای بازسازی مناطق سیل زده هزینه كردیم اظهار نمود: همینطور حدود ۲۱۰ میلیارد تومان از محل منابع خیری و استانی هزینه شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور افزود: كارگروهی را در سازمان نوسازی برای رصد مدارس مدارس مناطق سیل زده تشكیل دادیم و هفته گذشته ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب كرمان تأمین اعتبار كردیم و تخصیص دادیم و الان در اختیار استان هاست كه كار را شروع كنند. خیرین هم بخصوص در استان سیستان و بلوچستان حضور پررنگی داشتند و برای مهر ۹۹ در این استان ها برنامه هایی داریم. نیازهای اولیه را تأمین كردیم و كانكس و تجهیزات برای این استانها كه به تازگی سیل زده شدند ارسال شده است.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، رخشانی مهر با اشاره به اینكه خیرین تا كنون ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی وضعیت مدارس مناطق سیل زده، متعهد شده اند عنوان كرد: در استان هرمزگان هم تعهد خیرین حدود ۲۲ میلیارد تومان است. در مجموع ۹۵ مدرسه در سیستان و بلوچستان نیازمند تخریب و بازسازی، ۳۴۶ مدرسه نیازمند انجام تعمیرات اساسی است. در هرمزگان ۳۱ مدرسه تخریبی داریم و ۹۵ مدرسه نیازمند تعمیرات اساسی هستند. در جنوب كرمان هم ۱۵ مدرسه تخریبی و ۱۷۴ مدرسه نیازمند انجام تعمیرات اساسی هستند.

وی اضافه كرد: كارگروه تشكیل شده در حال رصد برنامه ها هستند تا مهر ۹۹ بتوانیم پروژه ها را به اتمام برسانیم و در مهر ماه پیش رو نگرانی بابت این مدارس نخواهیم داشت. عمده نگرانی ما شر ایط خاص كشور به دلیل كرونا است. از آغاز اسفندماه كلیه پروژه های عمرانی و بخصوص پروژه های نوسازی مدارس تعطیل شده اند و اجازه فعالیت به پیمانكاران داده نشده است و ما هم منتظریم هرچه زودتر از این وضیت نابسامان خارج شده و پروژه ها را آغاز نماییم.

وی در انتها اظهار داشت: این عامل امكان دارد به سرعت اجرای پروژه های ما صدمه بزند. در تأمین اعتبارات مساله ای نداریم. از وزارت كشور هم رقمی برای جبران صدمه های مناطق سیل زده در نظر گرفته شده است.




1399/01/20
19:19:43
5.0 / 5
3016
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , دستگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر