در سن ۶۹ سالگی؛

بازیگر آمریكایی بر اثر كرونا درگذشت

بازیگر آمریكایی بر اثر كرونا درگذشت كنكور هنر: مارك بلوم بازیگر سینما و تئاتر آمریكا بر اثر مبتلاشدن به ویروس كرونا جان باخت.به گزارش كنكور هنر به نقل از پیپل، مارك بلوم كه بازیگر شماری از نقش های مطرح روی پرده و صحنه های آمریكا بود، در ۶۹ سالگی برای مبتلاشدن به كرونا از دنیا رفت.
بلوم یكی از حداقل ۱۰۶۹ بیماری است كه در آمریكا به كرونا مبتلا شده و جان خودرا از دست داده اند.
وی كه در نیوجرسی متولد شده بود كار بازیگری اش را با تئاتر آغاز كرد و سال ۱۹۷۷ برای اولین بار در برادوی با نمایش «تاجر» روی صحنه رفت.
او در نهایت به سمت پرده بزرگ كشیده شد و نقش های قابل توجهی چون بازی در «جستجوی ناامیدانه سوزان» و فیلم «كروكودیل داندی» در سال ۱۹۸۶ را انجام داد.
وی در تلویزیون نیز نقش آفرینی كرد و در طول سه دهه در برنامه های مختلفی ظاهر شد كه «جایی»، «میامی وایس»، «بال ها»، «فریزر»، «سوپرانوها»، «جناح غربی» «نظم و قانون»، «همسر خوب»، «لیست سیاه» و «مردم پیچیده» همچون آنها هستند.
با این حال بلوم هیچ گاه تئاتر را رها نكرد و بر صحنه تئاترهای نیویورك همیشه ظاهر می شد. وی در برادوی ۹ بار روی صحنه رفت كه «گمشده در یونكرز» در سال ۱۹۹۱، «فارغ التحصیل» در سال ۲۰۰۲، «۱۲ مرد خشن» در سال ۲۰۰۴ و بازی در دو نمایش از گور ویدال در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۲ همچون آنهاست. او آخرین بار سال ۲۰۱۳ در برادوی در نمایشی با عنوان «احزاب سرهم بندی شده» روی صحنه رفته بود.
وی در نمایش های بیرون از برادوی نیز در ۲۶ نمایش بازی كرده بود.
با انتشار خبر درگذشت وی روز گذشته پنجشنبه خیلی از همكاران و هم بازی های وی در سوگ او نوشتند كه نمایشنامه نویسان هورایزنز و خانه تئاتر بیرون برادوی همچون آنها بودند.


منبع:

1399/01/08
14:19:52
5.0 / 5
3348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر