تهیه كننده برنامه با مهر مطرح كرد؛

مسابقه اسم- فامیل چگونه به تلویزیون رسید؟

مسابقه اسم- فامیل چگونه به تلویزیون رسید؟ كنكور هنر: سهیل سلیمانی از چگونگی تولید مسابقه شهربازی برمبنای مسابقه اسم- فامیل به سبب شیوع ویروس كرونا و اجبار به ماندن مردم در خانه ها گفت.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، گروه برنامه ساز «شهربازی» به تهیه كنندگی سهیل سلیمانی و كارگردانی امیر اصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی ها را با تكنولوژی نسل جدید تلفیق كرده است. این برنامه كه امیر كاظمی و وحید رونقی اجای آنرا برعهده دارند هر شب دو بار در ساعات ۱۸ عصر و ۳۰ دقیقه بامدادان از شبكه پنج سیما پخش می شود. در این مسابقه تلویزیونی شركت كنندگان بوسیله اپلیكیشن «برخط شو» در بازی اسم-فامیل برای بردن جایزه با یكدیگر رقابت می كنند.
سهیل سلیمانی تهیه كننده این برنامه درباره ایده تولید، انتخاب مجری ها و زمان پخش آن به خبرنگار مهر بیان كرد: ذات برنامه های تلویزیونی جذب مخاطب است و یكی از محبوب ترین ژانرها در بین بینندگان، مسابقات تلویزیونی است. باتوجه به تجربه ای كه در ساخت برنامه «ثانیه ها» داشتیم به ما پیشنهاد شد تا در شرایط كنونی انتشار ویروس كرونا و سفارش ای كه درباب در خانه ماندن به مردم می شود برنامه ای تولید نماییم تا مردمی كه در خانه مانده اند، سرگرم شوند.

وی افزود: این مساله در شكل گرفتن ایده برنامه «شهربازی» اثرگذار بود. ما تصمیم داریم مردم را به دو صورت سرگرم نماییم. یكی اینكه در مسابقه شركت نمایند و جایزه ببرند و دیگر اینكه بازی های خانگی كه به وسیله ساده ترین چیزها انجام می شود را در آیتم هایی به مردم آموزش بدهیم تا سختی حضور در خانه كم تر شود.
سلیمانی با اشاره به تولید سریع تر برنامه باتوجه به شیوع ویروس كرونا اظهار نمود: البته این ها تنها دلیل ساخت این برنامه نبود چونكه ما قبل از انتشار ویروس كرونا هم تصمیم داشتیم این برنامه را تولید نماییم. اما شرایط به وجود آمده موجب سرعت بخشیدن به روند تولید شد و زمان پخش از تابستان به نوروز تغییر نمود. اگر «شهربازی» با اقبال عمومی روبه رو شود و بتواند نظر مخاطب را جلب نماید روی آنتن باقی می ماند.
وی درباره حضور امیر كاظمی و وحید رونقی برای اجرا نیز عنوان كرد: حالا كه چند قسمت از برنامه گذشته است من و اتاق فكر برنامه فكر می نماییم انتخاب رونقی و كاظمی درست بوده است اما باید زمان بگذرد تا این دو نفر با هم هماهنگ بشوند و شوخی ها بینشان شكل بگیرد. وحید رونقی برنامه طنز اجرا نكرده بود اما خودش به شدت شوخ طبع است و امیر كاظمی هم بازیگر طنز است. بطور كلی فكر می كنم تركیب این دو نفر می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

سلیمانی درباره زمان پخش برنامه نیز اظهار داشت: مردم بواسطه تعطیلی نوروز زمان بیشتری برای بیدار ماندن دارند و بنا بر این از میان زمان هایی كه شبكه مشخص كرده بود ۳۰ دقیقه بامدادان را انتخاب كردیم. البته پس از ایام نوروز زمان پخش تغییر می كند. ما برنامه را در فصل های مختلف تعریف كرده ایم و نگاه شبكه به این برنامه نیز امتدادی است اما زمان پخش به تصمیم شبكه بستگی دارد.
«شهربازی» ادامه دارد
همچنین سعید اشناب مدیر شبكه پنج سیما با اشاره به امكان ادامه دار بودن «شهربازی» بعد از ایام نوروز به خبرنگار مهر بیان كرد: صحبت ها و ایده هایی امروزی و جدید برای توسعه برنامه ارائه شده است تا برنامه را فصل به فصل ادامه دهیم. تا زمانی كه خانه نشینی به سبب شیوع بیماری كرونا پا برجاست پخش برنامه با تعداد قسمت های زیاد ادامه پیدا می كند و بعد از آن به اقتضای زمانبندی های شبكه زمان پخش برنامه هم تغییر می كند. همین طور فاصله ای هم در پخش برنامه به جهت توسعه اپلیكیشن و تغییرات برنامه ایجاد می شود.
اشناب درانتها در زمینه تغییراتی كه در فصل های آینده در برنامه ایجاد می شود توضیح داد: ما فرهنگ غنی و كهنی داریم كه به آن افتخار می نماییم. این فرهنگ گنجینه ای است كه صرف نظر كردن از آن سبب خسران است اما برنامه باید امروزی شده و با ذائقه جوانترها سازگارتر شود. استفاده از اسم فامیل كه نوعی بازی در حوزه ادبیات است به توسعه دایره لغات مخاطب كمك می نماید. در ادامه ممكنست از بازی های دیگر هم استفاده می نماییم اما این بازی جذابیت هایی دارد كه نمی توان از آن غافل شد.


منبع:

1399/01/07
22:39:45
5.0 / 5
3548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر