ارائه غیرحضوری خدمات مشاوره ای به دانش آموزان در روزهای تعطیلات

ارائه غیرحضوری خدمات مشاوره ای به دانش آموزان در روزهای تعطیلات كنكور هنر: مدیر كل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی از فعال بودن صدای مشاور و پیام مشاور برای كاهش استرس و مشاوره تحصیلی دانش آموزان و اولیاء در روزهای تعطیلات آگاهی داد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مسعود شكوهی در این زمینه اظهار داشت: اداره كل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت دربرابر لطمه های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در روزهایی كه به سبب كنترل بیماری كرونا منجر به تعطیلی مدارس شده است برای پاسخگویی به سئوالات اولیاء و دانش آموزان در حوزه مشاوره تحصیلی و تربیتی وهمچنین پیش گیری از مشكلات روانی و اجتماعی مبادرت به راه اندازی "پیام مشاور" با حضور مشاور در سطح واحد آموزشی و "صدای مشاور" با حضور اعضاءتخصصی در سطح مراكز و هسته های مشاوره استانها و مناطق كرده است.
وی افزود: باتوجه به شیوع بیماری كرونا با هدف مدیریت بحران و پیش گیری از مشكلات روانی و اجتماعی (اضطراب، استرس) در دانش آموزان كانال اطلاع رسانی با عنوان پیام مشاور با مدیریت مشاوران مدارس برای دانش آموزان آموزشگاه مربوطه تشكیل شده است.
شكوهی همین طور از فعال كردن مراكز مشاوره در چارچوب صدای مشاور آگاهی داد و اضافه كرد: صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی و كاهش استرس های اجتماعی دانش آموزان و خانواده ها در طول شبانه روز بوسیله تلفن مركز مشاوره و اطلاع رسانی شماره های مراكز مشاوره به تمامی دانش آموزان مناطق فعال خواهد بود.
مدیر كل امورتربیتی مشاوره و مراقبت در مقابل لطمه های اجتماعی اشاره كرد: دستورالعمل های پیش گیری از بیماری های حاد تنفسی فصول سرد به شماره 802/24634/5500 مورخ 16 بهمن 98 به مراكز پرورشی و فرهنگی از قبیل كانون ها، اردوگاه ها و دارالقرآن ها ارسال شده است.
او همینطور توانمندسازی و آموزش مهارت های خودمراقبتی دانش آموزان دوره ابتدایی دوم (توانمندسازی همزمان دانش آموزان، والدین و كاركنان مدرسه) ویژه استان قم به تعداد 321 مدرسه در استان قم را از دیگر فعالیت ها و برنامه های این اداره كل دانست.
شكوهی افزود: گروه های مختلف و سلسله مراتبی در فضای مجازی بمنظور ارتباط مؤثر با اولویت اشتراك گذاری محتوای پرورشی و فرهنگی در كل استانها به وجود آمده است.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پروروشی و فرهنگی، اولیاء گرامی می توانند برای اطلاع از شماره های تماس اعضاء تخصصی به سایت اداره كل آموزش و پرورش استانها و مناطق بازگشت نمایند.
منبع:

1398/12/25
21:36:27
5.0 / 5
3511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر