افزایش برنامه های آموزشی رسانه ملی به۱۵۰ برنامه ظرف هفته آتی

افزایش برنامه های آموزشی رسانه ملی به۱۵۰ برنامه ظرف هفته آتی به گزارش كنكور هنر معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: استراتژی اصلی ما حفظ پویایی مدارس و تحرك یادگیری است و هفته آینده برنامه های آموزشی در رسانه ملی به ۱۵۰برنامه افزایش خواهد یافت.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا كمرئی امروز در دومین گردهمایی مشترك مدیران و معاونان ادارات كل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونان كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزارشد، با قدردانی از تلاش آموزش و پرورش استان های كشور با وجود تنگناها، اظهار نمود: هدف این است كه در انتها این دوره، اطمینان حاصل نماییم كه آنچه در حوزه آموزش می توانستیم، را انجام داده ایم.
وی ادامه داد: گاهی اوقات در حوزه آموزشی امكان دارد احتیاج به یادآوری هایی برای اهمیت این مورد باشد و در برنامه های آموزشی پخش شده از رسانه ملی فرض ما بر این است كه حدود ۷۰درصد آموزش ها تا كنون انجام شده است و البته به خاطر تعطیلات مدارس در بعضی از استان ها این امكان وجود دارد كه مدارس به این مقدار از آموزش نرسیده باشند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح كرد: از گروه های درسی نظرات را خواستیم و توافق بر انجام ۷۰درصد آموزش گذاشته شد.
كمرئی خاطرنشان كرد: در دوره متوسطه اول ۳۶ ماده درسی داریم كه تابحال ۲۸ ماده را در برنامه های آموزشی از شبكه آموزش هدف گذاری شده و اگر ظرفیت جدیدی ایجاد شود دیگر مواد درسی را هم هم پوشش خواهیم داد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در دوره دوم متوسطه ۱۸۲ماده درسی و ۹۵عنوان درسی داریم كه این آموزش ها باید صورت گیرد و تابحال با هماهنگی های انجام شده است حدود ۸۴ برنامه داشتیم و در هفته آینده به ۱۵۰برنامه افزایش خواهد یافت.
وی اضافه كرد: با هماهنگی های انجام شده در هفته آینده ۹۰درس مورد آموزش قرار خواهد گرفت و شبكه چهار در مرحله بعدی به فرآیند آموزش در رسانه ملی اضافه خواهد شد.
كمرئی با اشاره به اینكه در هدف گذاری هفته اول در دروس پایه دوازدهم كه امتحان نهایی دارند، تمركز شد، اظهار داشت: در همه رشته های شاخه نظری، توجه یكسانی به آموزش دروس شده است و در هفته دوم همه دروس مدنظر قرار خواهد گرفت.
كمرئی اذعان كرد: در شاخه فنی حرفه ای وكاردانش بخش اعظمی از آموزش ها كارگاهی است و ۱۰۰۵ماده درسی داریم كه ۲۲درس عمومی و ۵ درس شایستگی های غیرفنی را داریم و به این علت در این بخش كار كمی مشكل شده است.
وی تصریح كرد: باید راه های متفاوت تری از شرایط مرسوم در پیش بگیریم و بنابراین آموزش حسابداری و كامپیوتر را در دستور كار قرار دادیم تا اگر فرصت حضور در مدرسه بود تمركز برآموزش كارگاهی باشد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: باید دقت كنیم كه در دوره متوسطه آموزش ها جنبه مكمل ندارد و برای تعمیق یادگیری به كار گرفته می شود و ما تلاش می نماییم كه آموزش ها كامل انجام بگیرد و البته در دوره ابتدایی شاید كمی متفاوت باشد و اطلاق مكمل توجیهی داشته باشد.
وی خاطرنشان كرد: اگر مقرر است این آموزش ها تخصصی باشد باید به آن توجه جدی نماییم و تلاش نماییم تا بیشترین پوشش را برای یادگیری ایجاد نماییم.
كمرئی افزود: در ادامه كار شبكه آموزش و شبكه چهار برنامه های آموزشی از رسانه ملی را ادامه خواهند داد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: باید اطمینان پیدا نماییم كه برنامه های آموزشی به صورت كفایت بوده است چون كه آموزش های مبتنی بر رسانه تصویری می تواند اثر بخش تر باشند چون امكان استفاده از حافظه دیداری دانش آموزان و تكرار برنامه های آموزشی درآن وجود دارد.
كمریی با اشاره به اینكه استراتژی اصلی ما حفظ پویایی مدارس و تحرك یادگیری است، اظهار داشت: اصول اطمینان از انجام آموزش های لازم صورت بگیرد و آمار صحیح از شرایط داشته باشیم و از استان های می خواهیم تا محتویات آموزشی و تجربیات غنی را بارگذاری كنند و دراختیار دانش آموزان و خانواده قرار بدهند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح كرد: استفاده از فضای مجازی قانونی یكی از فرصت هایی است كه باید از آن برای آموزش دانش آموزان استفاده نماییم.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینكه باید گروه های درسی در استان ها فعال شوند و برای تولید محتوا همكاری كنند، تصریح كرد: پیامك هایی از راه مدارس به خانواده ها ارسال شود تا به فرصت های آموزشی از رسانه ملی و فضای مجازی اهمیت داده شود واز اثربخشی آموزش ها حمایت و مراقبت نماییم.
كمرئی با اشاره به اینكه در انتخاب معلمان دقت لازم و كافی انجام شده است، خاطرنشان كرد: می خواهیم روند آموزشی را تا آخر سال تحصیلی ادامه دهیم و برای زمان آخر سال تحصیلی و امتحانات بررسی هایی صورت خواهد گرفت و اطلاع رسانی می نماییم.1398/12/16
21:46:10
5.0 / 5
3877
تگهای خبر: تحصیل , تخصص , تصویر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر