وزیر بهداشت اعلام كرد

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال به گزارش كنكور هنر وزیر بهداشت از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال و به تعویق افتادن زمان برگزاری كنكور كارشناسی ارشد و دكتری اطلاع داد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، نمكی با تشریح مصوبات جدید ستاد ملی كرونا با اشاره به اینكه مقرر شد تمامی دانشگاه ها و مدارس تا آخر سال تعطیل باشند، اظهار داشت: البته این به معنای آن نیست كه مردم بار سفر بسته و به تعطیلات بروند.
او همینطور از به تعویق افتادن زمان برگزاری كنكور كارشناسی ارشد و دكتری اطلاع داد و اظهار داشت: وزارت علوم بعدا زمان برگزاری این دو آزمون را اعلام خواهد نمود.


كرونا را شوخی نگیرید/ سفر رفتن خطرناك است

وی با اشاره به اینكه مردم دقت داشته باشند كه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا آخر سال به معنای سفر كردن نیست، اظهار داشت: مردم در خانه بمانند و سفارش ها را جدی بگیرند. هر چند كه كرونا خطرناك تر از ویروس H۱N۱ نیست اما این ویروس بسیار مسری است و نباید با شوخی و مسخرگی با چنین پدیده ای روبرو شویم.
وی با اشاره به اینكه در این تعطیلی ها سفر كار خطرناكی است چون كه سبب می شود افراد آلوده از یك منطقه به نقطه دیگر روند و یا افراد سالم به نقاط آلوده پای بگذارند، اظهار داشت: وزیر راه گزارشی داده است كه تعداد زیادی خودرو در كشور جابه جا شده است و این مساله آلودگی را گسترش می دهد.


اجرای طرح ملی بسیج مبارزه با كرونا

او همینطور از تصویب اجرای طرح ملی بسیج مبارزه با كرونا اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری سازمان بسیج، سازمان های مردم نهاد، هلال احمر، نظام پزشكی و... طرح ملی بسیج مبارزه با كرونا آغاز خواهد شد و مطمئن هستیم كه این، یكی از طرح های موفقی است كه می تواند ما را در اسرع وقت نسبت به شناسایی، ایزوله و درمان افراد كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه روز گذشته در نشست چند ساعته همكارانمان با ۱۲ نفر از كارشناسان خبره سازمان بهداشت جهانی، اجرای این طرح مورد تاكید قرار گرفت و عنوان كردند كه اگر این طرح به خوبی اجرا شود بطور قطع یكی از طرح های خوب در مقابله با كرونا است افزود: امیدواریم با لطف خدا، همراهی مردم و همكاری بین دستگاه ها بتوانیم بر مبحث ابتلای به ویروس كرونا در كشور فائق آییم و با عنایت به طرح های موفق قبلی امیدواریم این بلا هم از كشور دور شود.
وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینكه نباید تعطیلی مدارس و دانشگاه ها باعث افزایش سفر شود، اظهار داشت: ما در شرایط استثنایی قرار داریم و اگر مردم هم استثنایی برخورد كنند با این شرایط استثنایی در مدت كم مقابله می نماییم وگرنه می بایست مدت طولانی با این بیماری دست و پنجه نرم نماییم و این ظلم به دیگر مردم است.


قرنطینه مسافران مشكوك در ورودی و خروجی شهرها

وی با بیان خبر تشدید كنترل ایاب و ذهاب ها (تردد) در كشور اظهار داشت: قرار شد با همكاری استانداری ها، پلیس و بسیج آنها هم در كنار همكارانمان ایاب و ذهاب ها را كنترل كنند و اگر در ورودی و خروجی شهرها به مسافران مشكوك برسیم بطور قطع آنها را قرنطینه می نماییم. با عرض معذرت این افراد ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود و تصور كنید امكان دارد تنها یك عضو خانواده دارای علائم باشد و آنرا به قرنطینه ببریم كه این جدایی شب عید مصیبت است.


تشكیل كمیته چگونگی برخورد با كتمان كنندگان كرونا

وی اعلام نمود: قرار شد در مورد افرادی كه گرفتار درگیری با ویروس كرونا هستند اما كتمان می كنند كمیته ای تشكیل گردد و برخورد قانونی با آنها چه افراد حقیقی و حقوقی، احصاء شود.


افت درآمد گردشگری در كشور

پیش خرید خدمات از فضاهای گردشگری جهت نگهداری ترخیص شدگان از بیمارستان

وی با اشاره به افت درآمد گردشگری در كشور اظهار داشت: خوشبختانه با عنایت به پروتكل های وزارت بهداشت تعداد شفایافتگان زیاد است اما نیاز داریم كه این افراد پس از ترخیص از بیمارستان در یك فضای بینابینی قرار بگیرند، یعنی به عبارتی دیگر این افراد بعد از ترخیص از بیمارستان در یك محلی دیگر غیر از خانه نگهداری شوند و پس از آن به خانه بروند كه یكی از این فضاهای بینابینی هتل و فضاهای گردشگری می باشد كه در اختیار بخش خصوصی قرار دارد كه بر همین مبنا مبادرت به پیش خرید خدمت از بخش گردشگری بعنوان پشتوانه مراكز درمانی می نماییم.


ارائه كوپن سفر به مردم پس از اتمام بحران كرونا

وی با اشاره به اینكه این هم سبب حمایت و كمك از بخش خصوصی در حوزه گردشگری صورت می گیرد اظهار داشت: البته قرار شد بعدا كوپن تسهیلاتی به مردم داده شود كه مردم هم به سفر بروند و كه باعث رونق گردشگری می شود. پس از پشت سر گذاشتن این شرایط، این اقدامات برای سلامت مردم لازم است.


پزشكان، پرستاران و پیراپزشكانی كه در عرصه مبارزه با كرونا خدمت كردند در اولویت استخدام قرارمی گیرند

وی ادامه داد: در این نشست مصوبه ای هم داشتیم در خصوص آنكه پزشكان، پرستاران و پیراپزشكانی كه در عرصه مبارزه با كرونا خدمت كردند در اولویت استخدام قرار بگیرند؛ البته انگیزه این پزشكان، پرستاران و پیراپزشكان انگیزه الهی و معنوی است اما انگیزه دنیوی هم لازم است بنابراین آنها در اولویت استخدام قرار خواهند گرفت.

نمكی با اشاره به دیگر مصوبات جلسه مذكور اظهار داشت: توسعه دولت الكترونیك و استفاده از این ظرفیت برای حل مشكلات مردم مورد تاكید قرار گرفته و بنا شد جلسات ستادی هم از راه ویدیو كنفرانس برگزار شده و ترددها كاهش پیدا كند.


پمپ بنزین ها می توانند ۸ هزار نفر را آلوده كنند

تعداد متصدیان جایگاه ها افزایش می یابد

وزیر بهداشت اضافه كرد: در مورد پمپ بنزین ها هم قرار شد نظارت بیشتری اعمال شود، در این خصوص دستورالعمل لازم ابلاغ و تاكید شده كه سوختگیری از جانب متصدی صورت گیرد، اما در برخی از جایگاه ها متصدی به تعداد كافی نبود كه بنا شد تعداد این افراد افزایش یابد. همینطور قرار شد تا در جایگاه ها دستكش هم قرار بگیرد تا رانندگانی كه خودشان سوختگیری می كنند حتما از دستكش استفاده كنند. پمپ بنزین ها می توانند ۸ هزار نفر را آلوده كنند.


پول از چرخه حمل و نقل و تاكسیرانی حذف شود

وی افزود: همینطور تاكید شد كه پول از چرخه حمل و نقل و تاكسیرانی حذف شود و مسافربرها بدون تبادل فیزیكی اسكناس و پول خرد، كرایه را دریافت نمایند.

وی در مورد اجرای طرح بسیج ملی مقابله با كرونا هم اظهار داشت: این طرح در سه استان قم، گیلان و اصفهان و به صورت پایلوت صورت خواهد گرفت. توجه كنید كه در این طرح بعضی از روی ناآگاهی و برخی مغرضانه اینطور القا كردند كه ما مقرر است به درب منازل برویم، البته رفتن به درب منازل غیرعلمی و كسرشان نیست، اما در این طرح ما از راه ابزار و ارتباطات رسانه ای و تلفن و... مبادرت به بررسی موارد مشكوك خواهیم كرد.

نمكی افزود: اجرای این طرح سبب می شود كه ما باردیگر پس از چند روز نگرانی بابت پیك بیماری در این استان ها كه نرخ شیوع بالاتری داشتند نداشته باشیم و بتوانیم ظرف دو سه روز آینده تمامی موارد مشكوك به كرونا را در این استان ها شناسایی نماییم و دیگر چنین نگرانی وجود نداشته باشد.
وی ادامه داد: طرح مشابه این طرح، بسیج ملی كنترل فشار خون بود كه توانستیم ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در سراسر كشور مورد پایش قرار دهیم و طرح موفقی بود.1398/12/15
19:27:58
5.0 / 5
3502
تگهای خبر: اجرا , خدمات , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر