ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی

ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی به گزارش كنكور هنر مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینكه واگذاری مجوز مدرسه غیردولتی ممنوع و تخلف است اظهار داشت: در بخشنامه اجرایی قانون تاسیس مدارس غیردولتی مصوب هیئت وزیران نیز بر این مساله تاكید شده و لغو مجوز مستقیم، نتیجه آن است.


سعید صالح در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: واگذاری مجوز ممنوع و تخلف است و در بخشنامه اجرایی قانون مصوب هیئت وزیران نیز بر آن تاكید شده و لغو مجوز مستقیم، نتیجه آن است.
وی ادامه داد: هر موردی كه اثبات شده و پرونده آن به دست شورای سیاست گذاری رسیده است را لغو مجوز كرده ایم.
مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه این اقدام در خفا و پشت پرده اتفاق می افتد ولی اگر تخلفی را شناسایی نماییم بلافاصله برخورد می نماییم اظهار نمود: تاكید ما این است كه در حوزه سرمایه گذاری در استانها و مناطق طوری عمل شود كه این پروسه تولید نشود و این تخلف اصلا رخ ندهد.
صالح افزود: گاهی محدودیتهای زیادی برای صدور مجوز در بعضی مناطق از حیث سن، جنس و دیگر شرایط در بعضی مناطق اعمال و در حق سرمایه گذار كم لطفی می كنند در صورتیكه اگر محدودیتها از بین بروند فرد نیازی نمی بیند مجوز اجاره كند، بلكه خودش مجوز دریافت می كند.
وی با اشاره به اینكه باید كمی فضا را تغییر دهیم تا سرمایه گذاران جوان بتوانند وارد كار شده و مورد حمایت قرار بگیرند اظهار داشت: اگر ما حمایت نكنیم می رود مجوز اجاره می كند. از آن سو در مقابل افرادی كه قصد سوءاستفاده داشته و تخلف كرده اند نیز كوتاه نیامده ایم و الان پرونده هایی نداریم كه به دست ما رسیده باشد و بررسی و ترتیب اثر نداده باشیم.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش نیز در این زمینه گفته بود كه با متخلفینی روبه رو شده ایم كه مجوز مدرسه را واگذار می كنند. بعنوان مثال یك همكار فرهنگی كه حائز شرایط بوده، آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آنرا به یك سرمایه گذار واگذار كرده است و آن سرمایه گذار هم انتظار سوددهی دارد.
وی ادامه داد: هرچند مدارس باتوجه به وضعیت اقتصادی كه از حیث اجاره، حق التدریسها، هزینه بیمه معلمان و غیره وجود دارد به سوددهی نمی رسند، اما متاسفانه آنها كه این اقدام را انجام می دهند نهایت دو سه سال كار می كنند و اگر هم مدرسه به سبب تخلف تعطیل شود برایشان چندان مهم نیست.
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی اضافه كرد: علی رغم مشكلات موجود، مثلا یك فرد بازاری رفته مجوز تاسیس مدرسه را اجاره كرده و می خواهد پول فضای خوبی كه اجاره كرده بعلاوه سود آنرا از شهریه در بیاورد كه یكی از برنامه های جدی ما برخورد با اینگونه موارد است.
منبع:

1398/11/06
22:17:02
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: اجرا , ساز , شهریه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر