در بسته اخبار اجتماعی كنكور هنر بخوانید

از اخبار مربوط به مناطق سیل زده تا شناسایی 50 پیكر از جانباختگان هواپیمای اوكراینی

از اخبار مربوط به مناطق سیل زده تا شناسایی 50 پیكر از جانباختگان هواپیمای اوكراینی به گزارش كنكور هنر افزایش ۳۳۵ درصدی بارش ها در هرمزگان از آغاز سال آبی، شناسایی ۵۰ پیكر از جانباختگان هواپیمای اوكراینی+ فهرست اسامی، سیستان و بلوچستان در انتظار بالگردهای امدادی و آذوقه، تشكیل ۲۵۰ هزار پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در تهران، تعیین محدودیت سنی برای «وام ازدواج» در قانون بودجه و... از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا طی امروز (۲۳ دی ماه) هستند.به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، امروز ۵۷ خبر در سرویس اجتماعی ایسنا ارسال شد كه با عنایت به وقوع سیل در استان های جنوبی كشور همچون سیستان و بلوچستان بخش قابل توجهی از خبرها به جنبه های مختلف این رویداد اختصاص داشت.

مهم ترین خبرهای امروز اداره اجتماعی ایسنا در ادامه می آید و با كلیك روی تیتر آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:

انبارهای دارویی مناطق سیل زده پُر است / دستور به شركت های پخش دارو

مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو درباره تأمین داروهای مورد نیاز در استان های سیل زده اظهار داشت: هم اكنون گزارشی از كمبود دارو در این مناطق نداشته ایم و موجودی كافی دارو در انبارهای دارویی مناطق سیل زده شامل سیستان، هرمزگان و... وجود دارد.

دكتر غلامحسین مهرعلیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت دارورسانی به مردم مناطق سیل زده، اظهار داشت: هیچ مشكل و كمبودی در زمینه تأمین دارو و دارورسانی به مناطق سیل زده نداریم.

اعزام تیم های بهداشتی به استان های سیل زده/ توزیع كافی واكسن و دارو

مشاور معاون بهداشت در مدیریت كاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، با تشریح تمهیدات وزارت بهداشت در مورد پیشگیری از بروز بیماری های واگیر در مناطق سیل زده اظهار داشت: تیم های بهداشت محیط، سلامت در بلایا و گروه بیماری های واگیر به این استان ها اعزام شده اند و تابحال موردی از اپیدمی بیماری های واگیر در این مناطق نداشته ایم.

دكتر محمداسماعیل مطلق در گفتگو با ایسنا درخصوص اقدامات صورت گرفته از جانب وزارت بهداشت برای كاهش آثار مخرب سیل در استان های كرمان، سیستان وبلوچستان و هرمزگان اظهار داشت: از روز جمعه (۲۰ دی ماه) و به دنبال اعلام سازمان هواشناسی در خصوص شدت گرفتن بارش ها در هفته آتی، ما نكات مورد توجه خویش را به دانشگاه های علوم پزشكی ابلاغ كردیم؛ نكاتی مانند آمادگی كامل مراكز اورژانس پیش بیمارستانی، مراكز بهداشتی و درمانی با عنایت به اصل عدم غافلگیری، توجه به باز بودن مسیر دسترسی به مراكز درمانی، مراقبت از تجهیزات و بخش های صدمه پذیر مراكز بهداشتی كه عموما در طبقات زیرین ساختمان ها قرار دارند و.... همگی قبل از بحرانی شدن شرایط به مراكزمان ابلاغ گردیده بود.

افزایش ۳۳۵ درصدی بارش ها در هرمزگان از آغاز سال آبی

رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی كشور ضمن بیان اینكه بارش ها از آغاز سال آبی جاری در استان های جنوبی نسبت به میانگین بلندمدت افزایش داشته است، اظهار داشت: برای مثال در استان هرمزگان بارش ها نسبت به میانگین دراز مدت ۳۳۵.۲ درصد بیشتر شده است.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اینكه از آغاز سال آبی جاری تابحال در استان سیستان و بلوچستان ۱۱۸.۴ میلیمتر بارش داشتیم، اظهار نمود: این میزان در سال آبی گذشته ۴.۷ میلیمتر گزارش شده است.

چرا «هوای سالم» از شاخص كیفیت هوا حذف شد؟

در پی اعمال تغییرات جزئی در اعلام شاخص كیفیت هوا و استفاده از واژه «قابل قبول» به جای «سالم» سرپرست دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: این تغییر بر مبنای قانون هوای پاك انجام شده است.

زهرا سماعی در گفتگو با ایسنا، اضافه كرد: پیش از این شاخص ۵۰ تا ۱۰۰ كیفیت هوا بعنوان «هوای سالم» در نظر گرفته می شود اما بر مبنای ماده ۳ قانون هوای پاك مقرر شده است كه به علت رعایت استانداردهای بین المللی عبارت «قابل قبول» جایگزین «هوای سالم» شود.

شناسایی ۵۰ پیكر از جانباختگان هواپیمای اوكراینی+ فهرست اسامی

رییس سازمان پزشكی قانونی كشور از دریافت ۸۰۰ نمونه از اجساد جانباختگان هواپیمای اوكراینی اطلاع داد و اظهار داشت: تا كنون ۵۰ پیكر جانباختگان شناسایی شده است.

عباس مسجدی آرانی در نشست خبری ظهر امروز خود كه به منظور تشریح آخرین وضعیت شناسایی هویت جانباختگان هواپیمای اوكراینی برگزار شده بود، اظهار داشت: از ساعات اولیه بعد از حادثه سقوط هواپیما كارشناسان در محل حاضر شدند واقدام به جمع آوری اجساد كردند.

آمادگی آتش نشانی برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق سیل زده

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آمادگی این سازمان برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق درگیر سیل اطلاع داد.

سید جلال ملكی در گفتگو با ایسنا اظهار كرد: متاسفانه طی سه روز گذشته سیل باعث آبگرفتگی در بعضی از استان های كشور شده است.

نحوه ارسال تجهیزات شهرداری تهران به مناطق سیل زده

رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از برگزاری غرفه های كمك به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

غلامحسین محمدی در گفتگو با ایسنا در مورد دستور شهردار تهران در خصوص كمك به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با عنایت به جاری شدن سیل در استان سیستان و بلوچستان و با عنایت به حجم مشكلات ایجاد شده، روز گذشته شهردار تهران با استاندار سیستان و بلوچستان تماس تلفنی داشت و استاندار سیستان و بلوچستان هم درخواست داشت كه شهرداری نسبت به ارسال اقلام ضروری همچون پتو، چادر و... اقدام نماید.

جذب فرصت های سرمایه گذاری برای توسعه خط ۱۰ مترو

جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه خط ۱۰ مترو تهران با حضور مدیران ارشد شركت مترو و بخش خصوصی برگزار گردید. مدیرعامل شركت مترو در این نشست بر ضرورت تغییر دیدگاه در تأمین منابع مالی برای توسعه و تكمیل خطوط مترو تصریح كرد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، علی امام در جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای خط ۱۰ مترو تهران با اشاره به اینكه ۴ دهه فعالیت شركت مترو منجر به ساخت ۲۲۰ كیلومتر خط با ۱۲۵ ایستگاه شده است، به آخرین بازبینی صورت گرفته در طرح جامع حمل و نقل ریلی در سال های ۹۵ تا ۹۷ اشاره و تصریح كرد: در این بازبینی مقرر شد چهار خط جدید شامل خطوط ۸ تا ۱۱ در شهر تهران طراحی و ساخته شود بگونه ای كه شهروندان تهرانی بتوانند با طی مسافت ۸۰۰ متر از منزل خود به یكی از مودهای حمل و نقل عمومی بخصوص مترو دست یابند.

سیستان و بلوچستان در انتظار بالگردهای امدادی و آذوقه

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در شورایعالی استان ها با تاكید بر ضرورت امدادرسانی هوایی و تأمین بالگرد برای صدمه دیدگان سیل استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امیدوارم بالگردها از استان های همجوار و تهران برای امدادرسانی و رساندن آذوقه به مردم این استان اعزام شود.

عزیز سارانی در گفتگو با ایسنا در تشریح آخرین وضعیت استان سیستان و بلوچستان بعد از سیلاب اظهار داشت: هنوز برآوردی از خسارت ها انجام نشده اما آن چه كه بعنوان یك فاجعه در این استان اتفاق افتاده است عدم امداد رسانی و كمك به مردم صدمه دیده این استان بعد از ۷۲ ساعت است.

تشكیل ۲۵۰ هزار پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در تهران

مدیركل كمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران از تشكیل ۲۵۱ هزار پرونده در كمیسیون ماده ۱۰۰ (ساخت و سازهای غیر مجاز) اطلاع داد.

امیر مغانلو در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت آمار پرونده های تعیین تكلیف شده ماده ۱۰۰ امسال با اشاره به اینكه در كل كشور حدود ۴.۵ میلیون پرونده ماده ۱۰۰ (ساخت و سازهای غیر مجاز) تشكیل شده است، اظهار داشت: از سال ۶۷ كه برخورد جدی با پرونده های ماده ۱۰۰ شروع شده تابحال در تهران حدود ۲۵۱ هزار پرونده ماده ۱۰۰ تشكیل شده است كه از این مقدار ۷۸ درصد پرونده ها به مرحله اجرای رأی رسیده است و مابقی پرونده ها كه حدود ۵۸ هزار پرونده است در حال بررسی است.

فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان دریافت «بسته معیشتی»

فردا (۲۴ دی ماه) آخرین فرصت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است كه در فهرست یارانه بگیران نقدی نیستند اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، اختصاص و واریز بسته های كمك معیشتی برای جبران صدمه های ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان ماه آغاز و در مجموع بسته معیشتی برای ۶۰ میلیون نفر در چارچوب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار واریز شده است.

تعیین محدودیت سنی برای «وام ازدواج» در قانون بودجه

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار نمود: تلاش داریم بتوانیم در قانون بودجه محدودیت سنی برای وام ازدواج مدنظر قرار دهیم تا امكان سوء استفاده از وام ازدواج وجود نداشته باشد.

معصومه ابتكار در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه كمیسیون فرعی لوایح دولت نسبت به لایحه كودك همسری نظر مثبتی داده است، اظهار نمود: با عنایت به آمارهایی كه از میزان ازدواج كودكان وجود دارد باید هرگونه ممنوعیت ازدواج زیر ۱۳ سال را در قانون تثبیت نماییم و به این مساله توجه گردد كه چگونه به كودكان وام ازدواج پرداخته می شود؟ چونكه كودكان نمی توانند حساب بانكی داشته باشند و از حساب خود برداشت كنند و معلوم نیست كه وام واقعا به دست این زوج می رسد.

حداقل «حقوق» سال ۹۹ معلمان مدارس غیردولتی اعلام شد

مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش كف حقوق پرداختی معلمان در الگوی شهریه سال آینده را طبق قانون كار دانست و اظهار داشت: موسس دیگر نمی تواند نیروی حق التدریس را با حقوق پرداختی كمتر از قانون كار جذب نماید.

سعید صالح در گفتگو با ایسنا، درباره روند تعیین شهریه مدارس غیردولتی سال آینده و زمان ابلاغ آن اظهار نمود: بزودی سامانه مربوط را برای اصلاح اطلاعات موسسان مدارس باز می نماییم و شهریه را بسیار زودتر از شروع سال تحصیلی آتی اعلام خواهیم كرد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، پنج تیتر خبر پربازدید امروز اداره اجتماعی به ترتیب زیر می آید كه با كلیك روی آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:

شناسایی ۵۰ پیكر از جانباختگان هواپیمای اوكراینی+ فهرست اسامی
۵ فوبیای جدیدِ بشر
فردا؛ آخرین فرصت ثبت نام متقاضیان دریافت «بسته معیشتی»
جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلیس از جانب پلیس
تعیین محدودیت سنی برای «وام ازدواج» در قانون بودجه1398/10/24
14:20:35
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر