برای پینوكیو، عاموسردار و رییسعلی

سفر سینمایی ها به بوشهر

سفر سینمایی ها به بوشهر كنكور هنر: مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوكیو، عاموسردار و رییسعلی» با حضور چهره های سینمایی در شهر بوشهر برگزار گردید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «پینوكیو، عاموسردار و رییسعلی» عصر روز پنجشنبه ۹ آذرماه با حضور منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، سعید خانی، فاطمه گودرزی، امیرحسین صدیق، ایرج طهماسب، مرضیه برومند، رضا صافی، مجید مظفری، ناصر عنصری، ابراهیم فروزش و... در سینما بهمن بوشهر برگزار گردید. در ابتدای این مراسم سیدرضا صافی كارگردان و نویسنده فیلم روی صحنه آمد و اظهار داشت: من امروز ۲ حس خوب دارم ازاین رو به شكرانه این حس خوب حرمت نگه می دارم و لب به گلایه باز نمی كنم كه چه تلخی ها و سختی های بر ما گذشت البته سختی جزو لاینفك فیلمسازی است اما بی مهری ها از جانب كسانی رخ داد كه ما انتظار مهر از آنها داشتیم. وی اضافه كرد: نخستین حس خوب من به نهالی برمی گردد كه سه سال پیش با عوامل كاشتیم و امروز بعد از یك سال و اندی تلاش و ۲ سال انتظار فعالانه و توام با مرارت ها، شاهد به ثمر نشستن آن هستیم. صافی بیان كرد: حس دوم من به حضور عزیزانی بر می گردد كه هركدام از آنها یك وزنه قابل اهمیت هستند. همه جا رسم بر این است كه بزرگان حوزه ادب و فرهنگ و... به شهرستان ها دعوت می گردد و از آنها تجلیل می گردد اما امروز این بزرگواران هزار كیلومتر راه طی كرده و به اینجا آمدند تا شما هنرمندان بوشهری را تشویق كنند از همین رو از تك تك آنها سپاسگزارم چون كه آنها كاری كارستان كردند. این كارگردان اظهار نمود: ساخت یك فیلم كار یك نفر نیست بلكه گروهی دست به دست هم دادند و فشارها را تحمل كردند تا امروز شاهد زحمات آنها باشیم. وی افزود: به یاد دارم اوایل دهه ۶۰ در تلویزیون بوشهر بیش از یك شبكه وجود نداشت و آن موقع ها برنامه ای به نام «آسمون ریسمون» پخش می شد كه وقتی این برنامه تمام شد من دپرس شدم و از همین رو انشایی نوشتم و از تمام شدن این برنامه اظهار ناراحتی كردم. سال ها گذشت فهمیدم بین رسالت هنرمندی و پیامبری نقطه مشتركی وجود دارد به این صورت كه هر ۲ مقرر است انسان های بهتری از ما بسازند. صافی عنوان كرد: در همین جا باید بگویم اگر افراد و نهادهایی ما را حمایت نمی كردند این فیلم در این قد و قامت ساخته نمی شد در واقع شورا و استانداری بوشهر و اداره كل بنادر و دریانوردی بوشهر بسیار ما را كمك كردند بخصوص اداره كل بنادر و دریانوردی كه علی رغم اینكه تعریفی برای كار فرهنگی ندارد اما كار فرهنگی كرد بنابراین امیدوارم مدیر این اداره همینجا بماند و از هنرمندان بوشهری حمایت كند.
سپس هنرمندان حاضر در این مراسم روی صحنه آمدند و مرضیه برومند كارگردان سینما به نمایندگی از آنها اظهار داشت: «پینوكیو، عاموسردار و رییسعلی» اسم بانمكی است اما این فیلم از اسمش هم بانمك تر است. من در جشنواره فیلم های كودكان و نوجوانان این فیلم را دیدم و از تماشای آن لذت بردم. باید بگویم اگر سینمای نوجوان ما آینده ای داشته باشد باید از همین راه بگذرد. وی عنوان كرد: این فیلم در یك استان غیر از تهران تولید شده است ازاین رو امیدوارم این سنت ادامه پیدا كند و از این الگو پیروی شود. در انتها برای این فیلم آرزوی موفقیت می كنم و از شما می خواهم كه از این فیلم حمایت كنید. در انتها ناصر عنصری تهیه كننده فیلم هم روی صحنه آمد و اظهار داشت: اول از مردم خوب بوشهر و افراد حاضر در این جمع تشكر می كنم. امیدوارم مسئولان استان كاری بكنند كه افرادی مثل ما انگیزه بگیرند و استعدادهای این چنینی بروز كنند. در انتها این مراسم از عوامل سازنده فیلم تجلیل شد.
 

1396/09/10
23:50:51
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر