كارگردان سریال مطرح كرد؛

چرا احسان علیخانی آقازاده نشد؟

چرا احسان علیخانی آقازاده نشد؟ كنكور هنر: حامد عنقا از مذاكره با احسان علیخانی برای حضور در آقازاده و چرایی نبودن وی در این سریال سخن گفت.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، برنامه «صحنه» در رادیو تهران شب گذشته نهم آذر به سوژه تغییر سبك زندگی اصیل ایرانی در آثار سینمایی و تلویزیونی پرداخت.
بیژن بیرنگ درباره دلیل تغییر مفاهیم اخلاقی و ازبین رفتن دورهمی های خانوادگی و افزایش خیانت و بی اخلاقی در آثار اظهار داشت: جامعه ممكنست در وضعیت اسفباری به لحاظ اخلاق باشد اما صاحب اثر لازم نیست آینه جامعه باشد كه باید تخیل كند و جهانی را كه دوست دارد، بسازد، واقعیت دنیای تلخی دارد نباید به آن خیلی نزدیك شد.
در بخش دیگر برنامه، حامد عنقا با عنوان اینكه فیلم هایی مثل «مهمان مامان» و آثار خانوادگی دیگر كه دربردارنده مفاهیم اخلاقی و كمترین خشونت بودند هم در شرایطی ساخته شدند كه در جامعه دزد و اختلاسگر و بی اخلاقی وجود داشت اظهار داشت: رئالسیم و واقع گرایی در آثار ممكنست موجب تزریق ناامیدی شود و صاحب اثر نباید همه چیز را گردن مخاطب بیندازد كه خودش مقصر است و باید تصویر درستی عرضه نماید تا فرهنگسازی صورت بگیرد.
وی كه هم اكنون مشغول تولید سریال «آقازاده» برای شبكه نمایش خانگی است از روند تولید این پروژه اظهار داشت: در یكی از آلوده ترین مناطق تهران یعنی فرودگاه مهرآباد مشغول كار بودیم و فیلمبرداری ادامه دارد. امیدواریم كه بتوانیم از شروع زمستان یا اوایل بهمن سریال را توزیع نماییم.
عنقا افزود: «آقازاده» ۲۴ قسمت است و اگر لازم باشد شاید یكی دو قسمت هم به آن اضافه شود.
وی در پاسخ به سوال ظلی پور مبنی براینكه آیا درست است كه احسان علیخانی كاندیدای نقش «آقازاده» بود كه حالا امیر آقایی آنرا ایفا می كند، اظهار نمود: امیر آقایی یكی از اصلی ترین نقش های این سریال است. احسان علیخانی هم یكی از كاندیدای اصلی و فراتر از كاندیدا بود چونكه خیلی جدی با هم صحبت كرده بودیم و نزدیك به اجرا هم شده بودیم اما از آنجایی كه می خواست خیلی زودتر وارد پیش تولید «عصر جدید» بشود این هماهنگی اتفاق نیفتاد.
او در ادامه اظهار داشت: احسان علیخانی به هر حال در راه خودش اگر نگوییم بهترین جزو یكی دو نفر اصلی و از بهترین های حوزه خودش است كه نه فقط بعنوان مجری بلكه مولف هم هست و من به او حق می دهم كه درباره بازیگری حساسیت داشته باشد. چون برای این تغییرمسیر دادن باید ریسك بالایی را متحمل شود. شاید دوست نداشته باشد كه بگویم اما او بسیار دوست داشت كه این تجربه را با سریال «آقازاده» انجام بدهد و مفصل هم حرف زدیم. چندین و چند جلسه با هم داشتیم اما فكر می كنم بازهم درنهایت نتوانست به آن نیروی مقابله درونی اش غلبه كند.
«صحنه» به تهیه كنندگی محمد بخشایش، اجرای آرش ظلی دور و نویسندگی دنیا خمامی یك هفته در بین شنبه تا چهارشنبه ساعت۲۱ از رادیو تهران به صورت زنده پخش می شود.


منبع:

1398/09/10
14:54:10
5.0 / 5
4204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر