ایجاد بانك آزمون های ملی و بین المللی در سازمان آموزش وپرورش استثنایی

ایجاد بانك آزمون های ملی و بین المللی در سازمان آموزش وپرورش استثنایی كنكور هنر: رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی كشور از ایجاد بانك آزمون های ملی و بین المللی در سازمان آموزش وپرورش استثنایی كشور آگاهی داد كه به واسطه آن جدیدترین آزمون های ملی و بین المللی به دو صورت حجمی و دیجیتال در اختیار همكاران و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در نشست با رضوان حكیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش، اظهار نمود: در طرح سنجش باید علاوه بر افزایش سطح پوشش تحصیلی، رسیدگی به مشكل بازمانده های طرح سنجش و افزایش سطح پوشش پیش دبستانی نیز مورد توجه باشد.
وی ادامه داد: درباب پوشش پیش دبستانی كارهای خوبی انجام شده و در حال حاضر۵۰درصد این پوشش هدف گذاری شده است بدین سبب باید در آینده تا سطح ۱۰۰درصدی صورت گیرد.
حسینی افزود: شناسایی مشكلات كودكان پیش از ورود به مدرسه و حتی در سنین كمتر كه در میانگین جهانی این مداخلات از ۳سالگی است و جز برنامه های آشكار است موجب می شود در مداخلات حرفه ایی و در رفع بعضی از مشكلات، هزینه های درمانی كاهش و بهره وری افزایش یابد.
وی اشاره كرد: یكی از برنامه های سازمان آموزش وپرورش استثنایی، ایجاد بانك جامع آزمون ها است كه به واسطه آن جدیدترین آزمون های ملی و بین المللی به دو صورت حجمی و دیجیتال در اختیار همكاران و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی كشور اضافه كرد: لازم است دریافت و ارسال اطلاعات آماری با حوزه آموزش ابتدایی به صورت آنلاین صورت گیرد.
وی درباب آموزش فراگیر اظهار نمود: سیاست قبلی این سازمان درباب سند تحول بنیادین، چرخش از حالت تفكیك به تلفیق و از حالت تلفیق به فراگیر بوده است پس باید از حالت تلفیق خارج و به سمت فراگیر سازی برود.
حسینی اشاره كرد: سیاست های این سازمان مانند برنامه بوم، برنامه سند تحول بنیادین و برنامه تدبیر الزاماتی دارند كه باید رعایت شود كه در این راستا معلم مرجع، اتاق مرجع و استانداردسازی نرم كلاس به معلم، محیط فیزیكی و آماده كردن كتاب های مناسب سازی شده از ضروریات آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه است.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، او در آخر بیان كرد: تمام مواردی كه در این نشست عنوان شد در چارچوب تفاهم نامه ای تنظیم و در آینده نزدیك اساس كار سازمان آموزش وپرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی خواهد بود.
منبع:

1398/09/04
15:04:54
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , تحصیل , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر