احتمال خروج بخشی از محتوای آموزشی از كتابهای كاغذی از ۲ سال دیگر

احتمال خروج بخشی از محتوای آموزشی از كتابهای كاغذی از ۲ سال دیگر به گزارش كنكور هنر رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه ایده خروج بخشی از محتوای آموزشی از كتابهای كاغذی باید از حوزه های تربیتی آغاز شود اظهار داشت: این فرایند طولانی و نیازمند كار تدریجی است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی ذوعلم در مورد خروج بخشی از محتوای آموزشی از كتابهای كاغذی تا دو سال آینده اظهار نمود: خروجی بخشی از محتوای آموزشی از كتابهای كاغذی تا دو سال آینده در همه حوزه های تعلیم و یادگیری یكسان نیست چونكه بعنوان مثال در حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر و در حوزه فرهنگ و حكمت می توان كارهای بیشتری انجام داد.
وی ادامه داد: برخی موضوعات كه از جنس خواندن و نوشتن نیستند از راه كتاب به دانش آموزان منتقل می شود، بعنوان نمونه درس هنر یك درس نگرشی مهارتی است و مبحث مهم در این عرصه فعالیت داخل كلاس و مهارت معلم است كه متاسفانه در كتاب گنجانده شده است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش، شبكه ملی رشد دانش آموزی را بستری جهت استفاده از فضای مجازی دانست و اضافه كرد: اگر زیرساخت فنی دستیابی دانش آموزان به شبكه رشد و ابزارهای الكترونیك به اندازه كافی فراهم نشود این ایده و رویكرد حتی می تواند زمینه تبعیض دانش آموزی را فراهم آورد.
حجت الاسلام ذوعلم افزود: باآنكه وزارت ارتباطات اعلام نموده كه كل كشور تحت پوشش ارتباطات كامپیوتری و اینترنتی قرار گرفته اما این ارتباطات هنوز برای برخی مناطق حاصل نشده است.
وی كه در برنامه ای رادیویی صحبت می كرد با تاكید بر ضرورت باز طراحی برنامه های درسی در حوزه تربیت بیان كرد: سراسری كردن این ایده به صورت كامل و یك دفعه ممكن نیست و باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اكتفا به كتاب تا پیش از فراهم شدن زیرساختهای لازم كار را ادامه دهیم.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه این ایده باید از حوزه های تربیتی كه سهل الوصول تر هستند آغاز شود اظهار داشت: این فرایند طولانی و نیازمند كار تدریجی است و ما تا دو سال آینده قدم های اولیه را خواهیم برداشت. این ایده در دروسی مانند آمادگی دفاعی، تفكر و كار و فناوری راحت تر انجام می شود.1398/08/15
20:26:21
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: پژوهش , رادیو , ساز , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر