اطلاعیه آموزش و پرورش درباب شرایط حضور موسسات در مدارس

اطلاعیه آموزش و پرورش درباب شرایط حضور موسسات در مدارس كنكور هنر: به دنبال دریافت گزارش هایی راجع به استفاده تبلیغاتی برخی موسسات از فضای مدرسه، دانش آموزان و نام و نشان (برند) آموزش وپرورش، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، مدارس به سبب داشتن فضای فیزیكی منحصربه فرد و حضور جمعیت فراوان كودكان و نوجوانان همواره موردتوجه بوده است و افراد یا دستگاه های مختلف با اهدافی متنوع، قصد استفاده از ظرفیت های مدارس، مانند استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای انجام كارهای تحقیقاتی و پژوهشی، تبلیغات یا فروش كالاهای بازرگانی و خدمات تجاری موردنیاز دانش آموزان و خانواده ها و استفاده از فضاهای مدارس مانند دیوارها و سایر امكانات موجود را دارند.
لزوم توجه به امنیت و سلامت دانش آموزان و نیز اقتضائات و مصالح نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را ملزم می كند تا ورود هر فرد، دستگاه، سازمان، مؤسسه و شركت به غیر از اولیای مدرسه را به مدرسه منوط به ستاندن مجوز از آموزش وپرورش كند.
در همین راستا ماده ۱۰۱ بخشنامه اجرایی مدارس، مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش مقرر داشته است: «ورود بازرسان و افراد اعزامی كه مورد شناخت مدیر هستند بلامانع است. ورود افراد متفرقه و كسانی كه از جانب سایر دستگاه ها و سازمان ها برای انجام امری خاص به مدرسه بازگشت می كنند، بعد از هماهنگی با اداره آموزش وپرورش مربوط مجاز است.» بنابر این حضور افراد، مؤسسات، شركت ها و سازمان ها در مدارس نیاز به ستاندن مجوز از آموزش وپرورش و كسب تأییدیه های لازم برمبنای بخشنامه های ارسالی دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نخواهند داد.
براین اساس هرگونه ورود غیرمجاز به مدرسه تخلف شمرده می شود و آموزش وپرورش با متخلفان برابر موازین قانونی و بوسیله مراجع ذیصلاح برخورد خواهدنمود.
منبع:

1398/08/14
23:23:34
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر