تصویب آیین نامه تبدیل وضعیت حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی در دولت

تصویب آیین نامه تبدیل وضعیت حق التدریسی ها و مربیان پیش دبستانی در دولت به گزارش كنكور هنر وزیرآموزش و پرورش با اشاره به این كه ۷۰ درصد مدارس كشور از شرایط استاندارد برخوردار می باشند، اضافه كرد: كلاس مناسب برای دانش آموزان سیل زده فراهم گشته است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی بامداد امروز در آیین بهره برداری از مدارس صدمه دیده از سیل، برچیدن مدارس خشتی- گلی و جمع آوری بخاریهای نفتی غیراستاندارد كه در دبیرستان ایرانشهر گرگان برگزار شد، اظهار داشت: عملیات تعمیر همه مدارسی كه در سیل صدمه دیدند و نیازمند تعمیر بودند، به پایان رسید.
وی افزود: واقعیت ناایمن بودن بعضی از مدارس را قبول داریم و باید با سرعت به وسیله اعتبارات دولتی و خیران آنها را مناسب سازی نماییم.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: ۴۵۴ مدرسه در سیل صدمه دید كه ۵۴ مدرسه احتیاج به راه اندازی مجدد داشت و عملیات راه اندازی ۲۰ واحدآموزشی شروع شده است.
وی با اشاره به اینكه كلاس مناسب برای همه دانش آموزان سیل زده فراهم گشته است اظهار داشت: كار ساخت مدارس زیر ۳ كلاس تمام شده است و راه اندازی مدارس با بیشتر از ۳ كلاس تا آخر امسال و مهر ۱۳۹۹ تمام می شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به كمبود ۱۰۰هزار معلم برای سال تحصیلی امسال اظهار داشت: این كمبود با تاخیر در بازنشستگی معلمان كه قانون اجازه می داد و بكارگیری یك سوم وقت دیگر بازنشستگان، استفاده از حق التدریسی ها و اضافه كاری معلمان رسمی جبران شد.
حاجی میرزایی اضافه كرد: آیین نامه تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی در دولت به تصویب رسید و تا آخر برنامه متناسب با نیاز مناطق شناسایی و جذب می شوند.
حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت: هدف مشترك جوامع این است كه چه به صورت فردی و چه گروهی به پیشرفت و توسعه دست یابند.
وی بیان كرد: تنها چیزی كه محل اختلاف بوده این است كه پیشرفت چگونه حاصل می شود ولی تجربیات جهانی و داخلی نشان داده است كه اصلی ترین عامل، پیشرفت در «تطهیر» انسان ها است.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی با بیان این كه آموزش و پرورش خویش را مسئول می داند كه افراد را برای حضور موثر در جامعه و كشور آماده كند، اظهار داشت: یكی از اهداف سند تحول بنیادین این است كه مفهوم آموزش را به مفهوم تربیت پیوند بزند.
وی با تاكید بر اینكه این هدف با جدیت دنبال می شود، اضافه كرد: در این راه پرمخاطره معلمان اصلی ترین سرمایه آموزش و پرورش و جانشین نداشته های ما هستند.
حاجی میرزایی با اشاره به اینكه هر خواسته ای كه داشته باشیم به وسیله معلمان باكیفیت جبران می شود، اظهاركرد: در صورتی كشور می تواند روی پای خود بایستد كه مردم آن روی پای خود بایستد.
وی اظهار داشت: ایمن سازی مدارس یكی از اهداف ما است و طی سالهای گذشته اقدامات موثری انجام و بیشتر از ۷۰ درصد مدارس در كشور واجد استانداردهای لازم هستند.
حاجی میرزایی با اشاره به این كه۳۰ درصد مدارس نیازمند مقاوم سازی است، افزود: این كار بزرگ جز با مشاركت عمومی میسر نمی گردد و ما باید دایره خیران را گسترش دهیم.
وی اظهار داشت: در جلسه روز گذشته، خیران پنج هزار میلیارد تومان تعهد كردند و به همین میزان هم از اعتبارات دولتی استفاده می نماییم تا مدارس را مقاوم سازی نماییم.
وی ادامه داد: همچنان كه امروز شاهد برچیده شدن كلاس های خشتی و گلی هستیم امیدوارم روزی مقاوم سازی كل مدارس را جشن بگیریم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مجتمع سازی و ساخت مدارس بزرگ و متوسط سیاست ما است چونكه این موارد در كیفیت آموزشی اثرگذار است.
او در آخر اظهار داشت: در كشور ۱۵ میلیون و ۱۴۰هزار دانش آموز در ۱۱۰هزار كلاس درس آموزش می بینند.1398/07/28
13:19:39
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: تحصیل , راه اندازی , ساز , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر