انتشار فراخوان نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوك

انتشار فراخوان نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوك به گزارش كنكور هنر فراخوان نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوك، مازندران (جنگل های هیركانی) كه از ۷ تا ۱۶ آبان ماه در جنگل های هیركانی زیست بوم درزیكلا برگزار می شود، منتشر گردید.به گزارش كنكور هنر به نقل از روابط عمومی سالانه هنر پرسبوك، نهمین سالانه هنر معاصر پرسبوك، مازندران (جنگل های هیركانی) از ۷ تا ۱۶ آبان ماه در جنگل های هیركانی زیست بوم درزیكلا با همكاری انجمن هنرهای تجسمی مازندران و موسسه فرهنگی هنری هفت آینه و حمایت یونسكو و اداره كل هنرهای تجسمی با كیوریتوری ندا درزی در منطقه درزیكُلا و بخشی از جنگل های هیركانی و دودانگه ساری برگزار می گردد.
این رویداد هنری در نهمین دوره خود با ارجاعی به جنگل های هیركانی و بوم شناسی آن؛ همچون دوره های پیشین اهداف بلند مدتی را جهت حفظ محیط زیست، میراث كهن سرزمین ایران - جهان را آغاز و هنرمندان خلاق و نوگرا را دعوت به همكاری در پروژه ای فضا محور كرده است.
طی سه دوره اخیر پرسبوك با تمركز بر جغرافیایی خاص تلاش بر آن كرده تا با طرح مسائلی فاصله بین هنرمندان با زیست بوم جامعه را كمتر كند؛ انتخاب این مسائل بیشتر بر پایه دغدغه های مهم اجتماعی و محیط زیستی بوده است كه مفهوم نقادی بوم گرا را در آن می توان به آسانی مشاهده كرد.
در این دوره هم با عنایت به همزمانی ثبت جهانی جنگل های هیركانی، این پرسش ها مطرح شده است:
چگونه می توان با فرهنگسازی پایدار مانع تخریب بیش از اندازه جنگل شد؟
هنرمند پیشرو و منتقد بعنوان یك فعال محیط زیستی با چه شگردی می تواند در سطحی گسترده، عامل بازدارنده تخریب ها یا اهمیت باز آفرینی یك موقعیت شود؟
وظیفه هنرمند در قبال تغییرات زیست محیطی با نگاه به مفهوم نقد بوم گرا چگونه باید باشد؟
سالانه امسال پرسبوك محل عرضه دیدگاه های گسترده و متنوع به این پرسش ها خواهد بود.
اهداف
* توجه ویژه هنرمندان بعنوان فعالان اجتماعی به جنگل های هیركانی و ره آورد قابلیت های زیباشناختی- پژوهشی قابل تأمل در آن
* آشنایی هنرمندان با زیست بوم طبیعی جنگل های هیركانی و پرداختن به این مهم كه ازدریچه نگاه یك «بوم نگار» چگونه به ثبت هیركانی بپردازند.
* ترویج هنر مشاركتی و كار گروهی
* تشویق هنرمندان جوان ایران به پیشبرد هنر زیست محیطی و اهمیت توجه به دغدغه های محیط زیست
* تاكید بر اهمیت حوزه های فرهنگی متفاوت در ایران
* جلب توجه افكار عمومی به این واقعیت كه جنگل های هیركانی صرفا شرایطی توریستی ندارد بلكه رخدادهای این چنین می تواند برای نخستین بار به بخشی از هویت فرهنگی و بقای خطه شمال ایران تبدیل گردد.
* توجه به این مهم كه جنگل های هیركانی میراثی ایرانی-جهانی برای نسل های آتی هم است و ترویج این فرهنگ به سایر نقاط ایران و جهان تضمینی بر اهمیت وجود آن در آینده است.
مهدیه ابوالحسن، گروه برجاس، فریبا بروفر، زیبا پشنگ، فریده شاهسوارانی، سعیدخالقی، مجید ضیایی، حمید فاتح، نگار فرجیانی، اسماعیل قنبری، بهنام كامرانی، مهسا كریمی زاده، الهه مقدمی، محمود مكتبی، تهمینه میرمطهری، تكتم همتی بعنوان هنرمند مدعو در این رویداد حضور خواهند داشت و كارگاه ها و اجراهای محیطی مبتنی بر زیست بوم جنگل برگزار خواهند كرد.
دستاوردهای نهمین سالانه هنر پرسبوك در چارچوب عكس، فیلم و كتاب ثبت می شوند.
آثار منتخب در مجموعه دنیای آرزو واقع در شهر ساری نمایش داده خواهند شد كه زمان و محل آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

1398/07/21
19:52:10
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , ساز , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر