رضایی كوچی: برپایه سند تحول بنیادین باید آموزش شش نوع تربیت را در مدارس شاهد باشیم

رضایی كوچی: برپایه سند تحول بنیادین باید آموزش شش نوع تربیت را در مدارس شاهد باشیم به گزارش كنكور هنر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشكلات حوزه آموزش و پرورش كشور تصریح كرد: ۳۵ درصد فضاهای آموزشی جهرم نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، محمد رضا رضایی كوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامی داشتن هفته دفاع مقدس و تبریك به مناسب بازگشایی مدارس بیان كرد: سه ماه پیش در نطق خود به اضمحلال سیاست های دلال مابانه ترامپ و آمریكا اشاره كردم. آمریكا منزوی و عامل گرفتاری هم پیمانان خود شده است. امیدواریم مردم آمریكا به سفارش ملتی كه تجربه شاهی مستكبر را داشته گوش دهد و كشور خویش را نجات دهند.
وی ادامه داد: در آستانه بازگشایی مدارس هیچ موضوعی مهتر از پرداختن به مبحث آموزش و پرورش و موضوعات در رابطه با فرهنگیان نیست. پس از مبحث امنیت مهمترین مبحث نظام آموزش و پرورش است. همه جوامع آموزش و پرورش را اصلی ترین سنگ زیربنای توسعه می دانند ولی متاسفانه شاهد می باشیم كه دولت های ما با غفلتی دیرینه این نظام آموزش و پرورش را بعنوان ساختاری مصرف كننده نگاه می كنند كه لازم است دولت به این مهم توجه كرده و با تغییر رویكرد این مشكل را رفع كند.
رضایی اظهار نمود: برپایه سند تحول بنیادین باید آموزش شش نوع تربیت را شاهد باشیم اما هم اكنون فقط یك نوع از این آموزش در مدارس مورد توجه است. قشر فرهنگیان از چاه های نفت برای كشور موثرتر و با ارزش تر هستند. برای توسعه و رفع موانع آموزش و پرورش باید به اجرای طرح های نظام هماهنگی پرداخت حقوق، رتبه بندی معلمان، مبحث حقوق ها و به مبحث عدم پرداخت های بموقع و همینطور به موضوعات در رابطه با مطالبات فرهنگیان و مسائل رفاهی و درمانی آنها دقت كنیم.
نماینده مردم جهرم افزود: مشكلات اقتصادی معلمان باعث بی انگیزگی آنها شده است. نگاه مصرفی به آموزش و پرورش، تاخیر در انجام تعهدات و اقدامات صرفا تبلیغاتی توسط دولتمردان در این عرصه، عدم توجه به رفاه این قشر از موضوعاتی است كه باید توجه گردد. برپایه استانداردهای فضای آموزشی ۸.۴ متر مربع در حوزه فضاهای آموزشی برای كشور لازم است ولی مسئولان آموزش و پرورش سرانه موجود را ۵.۲ متر مربع اعلام نمودند. در جهرم ۳۵ درصد فضاهای آموزشی نیازمند تخریب، نوسازی و مقاوم سازی است.
او در آخر افزود: آقای رئیس جمهور اگر مقرر است در استان فارس استانی دیگری تشكیل گردد مركز استان باید از نظر جنبه های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و سیاسی مورد توجه و كارشناسی باشد كه متاسفانه رئیس جمهور در این عرصه تدبیر لازم را انجام نداده است. لازم است به این مهم توجه گردد.1398/07/02
21:03:48
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: اجرا , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر