معاون وزارت آموزش و پرورش:

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی كند، خشونت زدایی از مدارس

ساعات تدریس در مقطع ابتدایی تغییر نمی كند، خشونت زدایی از مدارس كنكور هنر: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان این مطلب كه هم اكنون برنامه ای برای تغییر ساعات تدریس در مدارس ابتدایی نداریم، از اجرای طرح جامع خشونت زدایی از مدارس در سال تحصیلی پیش رو آگاهی داد.


رضوان حكیم زاده در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش یا كاهش ساعات تدریس در مدارس ابتدایی با عنایت به بحران كمبود نیرو اظهار نمود: هم اكنون برنامه ای برای تغییر ساعات تدریس نداریم.
وی با اشاره به برنامه های سال تحصیلی جدید در دوره ابتدایی اضافه كرد: برنامه های سال قبل با قوت ادامه می یابد؛ خصوصاً در زمینه تكالیف مهارت محور دستاوردهای خوبی داشتیم و امیدواریم با پیگیری همكاران، مدارس بیشتری را مشمول طرح تكالیف مهارت محور نماییم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: همین طور به دنبال آن هستیم كه تعداد بیشتری از مدارس را در استان های مختلف مشمول طرح بازی و یادگیری كرده و اتاق بازی و یادگیری را در مدارس دیگر نیز راه اندازی نماییم تا دانش آموزان بیشتری از این فرصت یادگیری بهره مند شوند.
حكیم زاده با تاكید بر اینكه در واقع برنامه اصلی ما تداوم برنامه هایی است كه برمبنای سند تحول بنیادین در دوره ابتدایی در سال های گذشته به اجرا در آمده است اظهار داشت: البته یك طرح جدید نیز داریم و امسال برنامه جامع خشونت زدایی در مدراس ابتدایی اجرا می شود. هدف از این طرح توانمندسازی كادر مدارس از مدیر و معلمان گرفته تا دانش آموزان و اولیای آنهاست تا با آموزش های لازم، محیطی امن تر و سرشار از آرامش، شادابی و نشاط فراهم نماییم. تلاش می نماییم دانش آموزان در این فضا امكان یادگیری بیشتری داشته باشند.
منبع:

1398/06/27
14:44:03
5.0 / 5
4779
تگهای خبر: اجرا , تحصیل , راه اندازی , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر