فناوری های فوتونیك به مدارس برتر راه می یابند

فناوری های فوتونیك به مدارس برتر راه می یابند به گزارش كنكور هنر ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف استعدایابی و تربیت نیروی خلاق، درصدد برآمده است از برگزاری كارگاه های آموزشی فناوری های فوتونیك در مدارس برتر حمایت كند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری طی فراخوانی اعلام نموده است كه فعالان حوزه فوتونیك و لیزر می توانند برای برگزاری كارگاه های آموزشی فوتونیك در مدارس برتر كشور نسبت به تنظیم و ارسال پیشنهادهای همكاری خود به این ستاد اقدام نمایند.

در این فراخوان آمده است كه از شخصیت های حقوقی مانند شركت ها، دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و غیره دعوت می شود كه پیشنهادهای خویش را حداكثر تا تاریخ اول مهرماه امسال به ستاد ارسال نمایند. تمامی متقاضیان علاقه مند و توانمند می توانند ابتدا در سامانه اطلاعات فعالان ثبت نام و سپس پیشنهادهای خویش را با تكمیل فرم كاربرگ نهایی پیشنهاد طرح ارسال نمایند.

هدف از اجرای این طرح، ایجاد علاقه و انگیزه در دانش آموزان مدارس برتر و ارتقای میزان آگاهی آنها نسبت به مبانی فیزیك نور و اپتیك، مفاهیم مقدماتی فناوری فوتونیك و كاربردهای آن در زندگی روزمره است.

در این طرح كارگاه های آموزشی به صورت یك الی دو روزه و در چارچوب كارگاه های مختلف برگزار می شود و موضوعاتی از قبیل آموزش خصوصیات نور، پلاریزاسیون، پراكندگی، تداخل و غیره، خواص لیزر، آشنایی با ادوات نوری، آشنایی با سیستم های فوتونیكی، آشنایی با مواد فوتونیكی و غیره آموزش داده خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس http: //pam.isti.ir/ رجوع كنند.

منبع:

1398/06/21
14:41:11
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , ثبت نام , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر