پیام وزیر آموزش وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی

پیام وزیر آموزش وپرورش به مناسبت روز جهانی سوادآموزی به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش وپرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی با اشاره به اینكه در عصر حاضر مفهوم سواد تغییر كرده است، تاكید كرد: احتیاج به بازبینی جدی در روش ها، رویه ها، محتواهای آموزشی، برنامه ها و خط مشی ها و اصلاح روش های جذب، آموزش، نگهداشت و سنجش و ارزشیابی و هم ایجاد تعاملی جدید و سازنده با ذینفعان و بازیگران این عرصه راداریم.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاج میرزایی در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی اظهار داشت: سوادآموزی باید توانایی ها و مهارت هایی را در افراد ایجاد كند كه آنها را قادر سازد در برخورد با پدیده های اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی، پیچیدگی های دنیای فن آوری، روش های نوین كسب وكار و شیوه ها و ابزارهای جدید ارتباط جوامع با یكدیگر بتوانند مشكلات فردی، خانوادگی و شغلی خویش را به روش صحیح حل كنند، با محیط پیرامون خود رابطه ای اثربخش برقرار كنند و دانش و مهارت خویش را مستمراً توسعه دهند.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، متن پیام وزیر آموزش وپرورش به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «الرّحمن، علّم القرآن، خلق الانسان، علّمه البیان»
تعلیم و تربیت در تعالیم دین مبین اسلام، یكی از موهبت های بی بدیل خداوند برای رشد و تعالی انسان، شكوفایی استعدادهای فطری و كسب شایستگی های پایه برای پیمودن مراتب حیات طیبه است. دعوت به آموزش و تربیت، دعوت به عبادتی بزرگ و مصداق عمل صالح است كه زمینه ساز اعتلای انسان و نیل به زندگی پاك و سالم قلمداد می شود.
قرار گرفتن «روز جهانی سوادآموزی» در تقویم بین المللی، نشانه ی فطری و جهان شمول بودن آموزه های الهی است. در عصر حاضر مفهوم سواد در بستر زمان توسعه یافته است و سواد، امروزه به توانایی خواندن، نوشتن و حساب كردن محدود نمی گردد، یكی از تعاریف جدید سواد «توانایی و قدرت ایجاد تغییر» است. سوادآموزی باید توانایی ها و مهارت هایی را در افراد ایجاد كند كه آنها را قادر سازد در برخورد با پدیده های اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی، پیچیدگی های دنیای فن آوری، روش های نوین كسب وكار و شیوه ها و ابزارهای جدید ارتباط جوامع با یكدیگر بتوانند مشكلات فردی، خانوادگی و شغلی خویش را به روش صحیح حل كنند، با محیط پیرامون خود رابطه ای اثربخش برقرار كنند و دانش و مهارت خویش را مستمراً توسعه دهند.
تحقق این امر مستلزم درك صحیح این شرایط و بازبینی جدی در روش ها، رویه ها، محتواهای آموزشی، برنامه ها و خط مشی ها و اصلاح روش های جذب، آموزش، نگهداشت و سنجش و ارزشیابی و هم ایجاد تعاملی جدید و سازنده با ذینفعان و بازیگران این عرصه است كه سازمان نهضت سوادآموزی باید آنرا با دقت و حساسیت پیگیری كند. اینجانب فرارسیدن روز جهانی سوادآموزی را به همكارانم در سازمان نهضت سوادآموزی، كارشناسان استان ها و شهرستان ها بخصوص پیشكسوتان میدان مبارزه با بی سوادی و آموزش دهندگان پركار تهنیت می گویم و برای خدمتگزاران صدیق این عرصه آرزوی توفیق دارم.1398/06/19
11:53:05
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: بازیگر , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر