در بسته اخبار اجتماعی كنكور هنر بخوانید

از نامهای پرتكرار در میان تهرانی ها تا خطر سودجویی از دفترچه های بیمه

از نامهای پرتكرار در میان تهرانی ها تا خطر سودجویی از دفترچه های بیمه به گزارش كنكور هنر خطر سودجویی از دفترچه های بیمه با آزاد شدن ارز دارو، مخالفت نظام پزشكی با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشكی، زنان در انتظار امضای آقای رئیس، تهرانی ها چه نام هایی برای فرزندانشان انتخاب می كنند؟، سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه (۷ مردادماه) است.به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی ایسنا امروز (۷ مرداد)، ۶۰ خبر، مصاحبه و گزارش تولید و منتشر نموده است كه گزیده مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:

وزیر بهداشت خبر داد: اعلام نتایج بازرسی های ارزی بزودی

وزیر بهداشت درباره نامه رئیس جمهوری به چهار وزیر درباره تخلفات ارزی اظهار داشت: ما پیش از این كه آقای رئیس جمهوری این نامه را بزنند، كارمان را با دستور شفاهی او شروع كرده بودیم. بنده از روز اولی كه به وزارت بهداشت آمدم اكیپ هایی را برای ارزیابی این مورد گذاشتم و نتایج آن در حال آماده شدن است و در ایام آینده به استحضار می رسانیم.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در مراسم رونمایی از سامانه مصورسازی اطلاعات جمعیتی سلامت و بیماری ها در ایران با حضور در جمع خبرنگاران در اینباره اظهاركرد: جهت بررسی تك تك ارزهایی كه به صنعت دارو و تجهیزات پزشكی داده ایم، اكیپ هایی گذاشتیم تا وضعیت آنها را بررسی نمایند كه به محض آماده شدن نتایج، آنرا به اطلاع رسانه ها، مردم و آقای رئیس جمهوری خواهیم رساند.

خطر سودجویی از دفترچه های بیمه با آزاد شدن ارز دارو

پس از مطرح شدن شبهاتی در زمینه نحوه هزینه كرد ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و تجهیزات پزشكی، درخواست هایی درباره تغییر سیاست های دولت در خصوص تك نرخی شدن ارز برای واردات دارو و تجهیزات پزشكی از جانب تولیدكنندگان و واردكنندگان این محصولات عنوان شد.

شرط سازمان غذا و دارو هم برای آزاد شدن نرخ ارز دارو و تجهیزات این است كه در جهت پشتیبانی از بیماران بعنوان مصرف كننده این محصولات، مابه التفاوت نرخ ارز در اختیار بیمه ها قرار گیرد. حال سوال آن است كه در صورت آزاد شدن نرخ ارز دارو و تجهیزات و تخصیص ارزیابی نیمایی به آن، آیا سازمان های بیمه گر توانایی پرداخت مابه التفاوت آنرا دارند و به صورت كلی ارزیابی بیمه ها از تك نرخی شدن قیمت ارزو دارو و تجهیزات چیست؟

در همین زمینه مهندس طاهر موهبتی - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت - در گفتگو با ایسنا در واكنش به مباحثی در خصوص ضرورت نیمایی شدن ارز دارو و تجهیزات و پزشكی و جبران مابه التفاوت نرخ آن با ارز دولتی از جانب بیمه ها اظهار داشت: پارسال و به دنبال تحولات ارزی، ابتدا قرار بود تا به جای اینكه پول به واردكنندگان دارو اختصاص پیدا كند، توسط بیمه ها دریافت شود و بعنوان یارانه دارو برای مصرف كنندگان اعمال شود. در این صورت قیمت دارو آزاد می شد و ما با اعمال حمایت بیمه ای موظف بودیم تا دارو كماكان ارزان به دست مردم برسد.

علت مخالفت نظام پزشكی با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشكی

رییس كل سازمان نظام پزشكی در واكنش به طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشكی اظهار داشت: افزایش بی رویه ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشكی اگر هماهنگ با ارتقای زیرساخت های لازم نباشد، سبب كاهش جدی كیفیت سواد سلامت و سطح علمی و عملی فارغ التحصیلان پزشكی می شود و صدمه آن هم بطور قطع به مردم می رسد.

دكتر محمدرضا ظفرقندی در گفتگو با ایسنا درباره مباحث در رابطه با ظرفیت پزشكی كشور اظهاركرد: مسایل ظرفیت پزشكی بحثی بسیار كارشناسی و فنی است و همانطور كه كمبود ظرفیت پزشكی، كشور را با مشكلاتی مواجه می كند، مازاد ظرفیت هم همین طور است و مشكل آفرین خواهد بود. بنابراین اعتقاد داریم باید در فرآیندی علمی و كارشناسی، ظرفیت ها تثبیت و درباره آنها اقدام گردد.

مرگ سالانه ۳۱۳ هزار تن در كشور به علت بیماری های غیرواگیر / اپیدمی بیماری در سیل نداشتیم

وزیر بهداشت با اشاره به هزینه های ناشی از بیماری های غیرواگیر و با اشاره به اینكه از ۳۸۰هزار مرگ سالانه در كشور، ۳۱۳ هزار مورد به علت بیماری های غیرواگیر است، اظهار داشت: این امر نشان داده است كه ورود فعال به حوزه بیماری های غیرواگیر باید در اولویت قرار گیرد.

مراسم افتتاح نخستین سامانه مصورسازی اطلاعات جمعیتی سلامت و بیماری در ایران با حضور وزیر بهداشت، معاون بهداشت، رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس و... در دانشگاه علوم پزشكی تهران برگزار گردید. نمكی در این جلسه اظهار داشت: در سال های گذشته از ۳۸۰ هزار مرگ سالانه، ۳۱۳ هزار مرگ به علت بیماری های غیر واگیر و ۲۵ هزار مرگ به علت بیماری های واگیردار بوده است. در این میان حدود ۱۰۰ هزار مرگ به علت مبتلا شدن به فشار خون و عوارض ناشی از آن اتفاق افتاده است كه این امر تاثیری زیاد بر بودجه و اقدامات سیاستگذاران عرصه سلامت دارد و نشان داده است ورود فعال به حوزه بیماری های غیرواگیر باید در اولویت قرار گیرد. تفاوت در بیماری های غیر واگیر و بیماری های واگیردار نشان داده است نوع سیاستگذاری در این بخش هم باید متفاوت از یكدیگر باشد.

زنان در انتظار امضای آقای رئیس

حدود هشت سال از تولد لایحه «تامین امنیت زنان ضد خشونت» می گذرد. قوه قضائیه اواخر اردیبهشت امسال برای اتمام بررسی این لایحه تا سه هفته بعدش در حالی قول مساعد داده بود كه حالا پس از گذشت حدود دو ماه از فرصت تعیین شده هنوز از عرضه این لایحه به دولت خبری نیست؛ لایحه ای كه برپایه آخرین پژوهش های سال ۸۳ وزارت كشور می تواند ۶۶ درصد زنان ایرانی را كه انواع خشونت ها را تجربه كرده اند زیر چتر حمایت خود بگیرد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، باآنكه امروزه زنان در زمینه های علمی و آموزش عالی پیشرفت های چشم گیری داشته اند و از آنان بعنوان اصلی ترین قشر جامعه كه نیمی از پیكره اجتماع را می سازند و تولد و تربیت نیم دیگر و آیندگان را بر عهده دارند، یاد می شود اما بیشتر از نیمی از آنها هنوز با خشونت های خانگی مواجه اند به صورتی كه آمار موسسه صلح و اقتصاد در سال ۲۰۱۵ نشان داده است از بین ۱۶۲ كشور مورد مطالعه، ایران در رتبه ۱۳۸ قرار دارد.

تیر خشونت ضد زنان نه تنها از جانب همسر بلكه امكان دارد از جانب پدر، برادر یا سایر مردان بر روح، جسم یا روان زنان برخورد كند و عوارض روانی و جسمانی گوناگونی همچون افسردگی، بیماری های اضطرابی، مبادرت به خودكشی، اختلال در نوع غذا خوردن، كمر درد، مشكلات گوارشی، وضعیت سلامت پایین، محدودیت های حركتی، حاملگی های ناخواسته و سقط جنین را به همراه داشته باشد، به صورتی كه برپایه اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ۳۰ درصد از خشونت ضد زنان از سوی غیر همسر و ۷۰ درصد از سوی همسر بوده است البته خانمهایی كه تجربه خشونت از سوی همسر را داشته اند، افسردگی در آنها دو برابر بیشتر دیده می شود.

ازدواج های صوری درپی افزایش «وام ازدواج»

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این كه افزایش وام ازدواج كمكی به افزایش میزان ازدواج در كشور نمی كند، اظهار داشت: افزایش وام ازدواج بیشتر از این مقدار منجر به مشكلاتی نظیر ازدواج صوری یا كودك همسری به علت مشكلات اقتصادی و فرهنگی خواهد شد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، محمد مهدی تندگویان در نشست خبری كه به مناسبت هفته ازدواج برگزار شد، اضافه كرد: امسال مجمع خیرین ازدواج كشوری برای نخستین بار تشكیل می شود و از ۱۹ مرداد با حضور وزیر ورزش و جوانان شروع به كار می كند. وزارت كشور هم قول داده است تا در این راستا و موضوعات مربوط به ثبت این تشكل حمایت های لازم را داشته باشد.

اولویت های كاری مدیرعامل جدید تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تعادل درآمدها و هزینه های سازمان تامین اجتماعی برای انجام بموقع پرداخت ها، تعهدات، عرضه و گسترش خدمات غیرحضوری این سازمان را دو اولویت كاری مهم خود برشمرد.

مصطفی سالاری در گفتگو با ایسنا درباره اولویت های كاری اش در تامین اجتماعی كه بیشتر از یك ماه است مسئولیت اداره آنرا بر عهده گرفته است، اظهار نمود: نزدیك كردن و ایجاد تعادل بین درآمدها و هزینه های سازمان تامین اجتماعی اولویت اول ماست تا بتوانیم پرداخت ها و تعهداتمان را بموقع انجام دهیم.

جزییات رسیدگی به خانواده كودكان كار از جانب كمیته امداد

مدیركل مركز خدمات مددكاری كمیته امداد امام خمینی جزئیات نحوه رسیدگی به وضعیت خانواده كودكان كاری كه تحت پوشش كمیته امداد هستند را شرح داد.

مجید ملكشاهی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه برپایه گفته فرمانداری تهران بنا شده است تا كارهای خانواده های كودكان كار كه تحت پوشش كمیته امداد هستند، خارج از نوبت پیگیری شود، اظهاركرد: قاعده كمك ما به كودكان كار و خیابان این است كه اگر سازمان بهزیستی بعنوان ستاد اصلی این كار، در حین شناسایی و جمع آوری كودكان به كودكی برخورد كنند كه خانواده وی تحت پوشش كمیته امداد است، او را به ما معرفی می كنند و ما نسبت به پیگیری وضعیت این كودكان و رفع و رجوع مشكلات آنها اقدام می نماییم.

افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق معلمان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در طرح معلم تمام وقت ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به حقوق معلم افزوده می شود كه بخشی از كمبود نیرو را جبران می كند و احیانا تعداد ثبت نام كنندگان در این طرح تا شهریور به رقم ۱۰۰ هزار می رسد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در نشست تبیین سیاست ها و اولویت های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸ كه در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی و بیان لزوم برگزاری جلسات مستمر با مدیران و كارشناسان ستادی اظهار داشت: این عنوان برای برنامه امروز صحیح نیست و صرفا قصد اعلام برنامه ها را ندارم، بلكه قصدم رسیدن به ادراكات مشترك سازمانی است.

منظور از «معلم تمام وقت» چیست؟

معاون دبیركل شورایعالی آموزش و پرورش از تضعیف، تحمیل و تحریف بعنوان سه چالش اصلی پیش روی اجرای سند تحول یاد كرد و اظهار داشت: یك نمونه از تحریف معانی و مفاهیم این است كه منظور ما از معلم تمام وقت در سند تحول این است كه وی در مدرسه فرصت داشته باشد طراحی موقعیت های آموزشی و پژوهشی كند و نه آنكه ساعت اضافه تدریس به او بدهیم.

مجید رعنایی در نشست تبیین سیاست ها و اولویت های وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۸ كه در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید با اشاره به اینكه سند تحول بنیادین، سندی راهبردی است و بعنوان سند كلان و ملی كشور مطرح است، اظهاركرد: انسجام در سیاست گذاری ها، نهادینه كردن برنامه محوری، عدم تغییر در برنامه های اساسی با تغییر وزرا، ایجاد هماهنگی بین برنامه ریزان و مجریان از اهداف و رویكردهای عمده سند تحول است.

علت اختلال در سامانه سیمفا / دود اختلاف پلیس و وزارت كشور در چشم تهرانی ها

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرتهران از معطلی هفت ساعته رجوع كنندگان به مراكز معاینه فنی به علت قطع سامانه سیمفا اطلاع داد.

نواب حسینی منش در گفتگو با ایسنا با اشاره به اتفاق روز گذشته در خصوص قطع سامانه سیمفا اظهار داشت: مراكز معاینه فنی به سیستم یكپارچه سیمفا متصل هستند و این سامانه هم به سامانه VIN نیروی انتظامی متصل است.

وی با اشاره به اینكه نیروی انتظامی به ازای هر پلاكی كه توسط سیمفا به وی ای ان پلیس متصل می شود، خدمات دریافت می كند، اظهاركرد: همواره اختلالاتی در اتصال سامانه سیمفا وجود داشت اما روز گذشته از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه سامانه قطع شد و پاسخ درستی هم در خصوص اینكه چه زمانی این سامانه متصل می شود هم دریافت نمی كردیم.

تهرانی ها چه نام هایی برای فرزندانشان انتخاب می كنند؟

در سه ماه نخست سال ۹۸ در استان تهران نامهای «امیرعلی» و «فاطمه» بیشترین فراوانی را در بین اسامی انتخاب شده داشتند. همینطور در این میان نام هایی چون سامیار، كارن، آراد، نیلا و سلین هم میان تهرانی ها از محبوبیت برخوردار بودند.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، برپایه گزارش های سازمان ثبت احوال استان تهران در سه ماه نخست سال ۹۸ (فروردین، اردیبهشت، خرداد) بعضی از نامهای دخترانه و پسرانه بیشترین فراوانی را در بین اسامی دیگر داشتند. در فروردین ماه اسامی پسرانه به ترتیب امیرعلی، سامیار، امیرحسین، علی، امیرعباس، كیان، محمدحسین، ماهان، كارن، آراد و اسامی دخترانه به ترتیب فاطمه، حلما، بهار، زهرا، باران، مرسانا، آوا، نورا، هانا و ریحانه جزو بیشتر اسامی انتخابی بودند.

نگرانی در مورد ایمنی مدارس غیردولتی

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران كشور با تاكید بر ضرورت آمادگی مدارس در مقابل مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی اظهار داشت: در عرضه مجوز به مدارس غیردولتی باید حساسیت های بیشتری اعمال شود.

محمدفرید لطیفی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت ایمنی در مدارس اظهاركرد: یكسری مولفه ها و استانداردها در ساخت مدارس وجود دارد كه در مدارس جدیدالاحداث رعایت شده است و بنابراین در اینگونه مدارس، مشكلات ایمنی كمتری به چشم می خورد اما نگرانی هایی در مورد وضعیت ایمنی مدارس قدیمی همینطور مدارس غیردولتی همچنان وجود دارد.

وی با اشاره به غیر ایمن بودن مدارس دارای قدمت زیاد اظهار داشت: ساختمان هایی كه پیش از تصویب آئین نامه ۲۸۰۰ ساخته شده اند، متاسفانه در مقابل انواع مخاطرات به خصوص زلزله وآتش سوزی فاقد اصول ایمنی هستند.

اعلام دلیل تیراندازی عصردیروز در محدوده میدان آزادی

رئیس كلانتری ۲۰۹ پایانه غرب علت تیراندازی عصر روز گذشته در محدوده میدان آزادی را اعلام نمود.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، حوالی ساعت ۱۵ روز گذشته یكی از شهروندان با رفتن به كلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی از سرقت موتورسیكلتش اطلاع داد و اظهار داشت: در حالیكه برای انجام كاری به پارك لاله رفته بود، موتورسیكلتش توسط افراد ناشناس به سرقت رفته است.

با دریافت شكایت این فرد، بلافاصله دوربین های مداربسته محدوده سرقت مورد بازرسی قرار گرفت و مشاهده شد فردی سابقه دار به همراه همدستش مبادرت به این سرقت كرده است كه بلافاصله اقدامات ماموران برای شناسایی و دستگیری این فرد شروع شد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

برای درمان «كبد چرب» چه بخوریم؟

۴ فایده مهم اهدای خون

تهرانی ها چه نام هایی برای فرزندانشان انتخاب می كنند؟
ضرب و شتم یك زن بعد از سرقت كیفش در زعفرانیه

زنان در انتظار امضای آقای رئیس
1398/05/08
22:20:24
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر