حسینی: امنیت فرهنگی جایگزین فرهنگ امنیتی شود

حسینی: امنیت فرهنگی جایگزین فرهنگ امنیتی شود به گزارش كنكور هنر سرپرست وزارت آموزش و پرورش حراست را چشم بینای سازمان و نظام دانست كه مخلص ترین و نجیب ترین نیروها در آن خدمت می كنند و تاكید كرد: امنیت فرهنگی باید جایگزین فرهنگ امنیتی شود.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در آئین معارفه جلال دلقندی سرپرست جدید مركز حراست و تكریم مظفر مظاهری رئیس سابق این مركز كه در ساختمان شهید رجائی برگزار شد، اظهاركرد: حراست خوب از سطحی نگری، كمیت گرایی، سیاست زدگی جلوگیری می كند.
وی اظهار داشت: كار حراست ها به صورت فعالیت اداری نیست چونكه بنابر لزوم خارج از وقت اداری، كارمندان آن بایدانجام وظیفه كنند.
حسینی با اشاره به اینكه تعلیم و تربیت می تواند در یك محیط آرام و روشن، مؤثرتر باشد و این محیط به مدد حراست میسر است، اظهار نمود: حراست چشم بینای سازمان و نظام است و نجیب ترین و مخلص ترین نیروها در این مراكز خدمت می كنند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: دومین وظیفه حراست صیانت از نیروی انسانی است بنابراین در آموزش و پرورش صیانت از یك میلیون پرسنل فرهنگی، كار سنگینی است كه بر عهده این مركز قرار دارد.
وی اظهاركرد: حراست مانند نورافكنی است كه می تواند با روشن كردن تاریكی ها مانع خیلی از تصمیم های اشتباه شود.
حسینی ضربه گیری سازمانی را چهارمین وظیفه حراست برشمرد و اضافه كرد: خیلی از امواجی كه سایر قسمت ها را گرفتار اختلال می كند و سبب تصمیم گیری های نابجا می شود می تواند به وسیله حراست دفع شود.
وی شفافیت را ازجمله وظایف دیگر حراست دانست و عنوان كرد: بر مبنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب، حراست باید سیاست جذب حداكثری و دفع حداقلی را سرلوحه كار خود قرار دهد و این شعار مقام معظم رهبری را محقق سازد.
حسینی با اشاره به قسمتی از آیات كلام الله تصریح كرد: انقلاب ما بیشتر از اینكه نظامی باشد انقلاب فرهنگی است و امروز هم باید امنیت فرهنگی را جایگزین فرهنگ امنیتی نماییم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: از خداوند می خواهم در چهار ویژگی، بینش، دانش، منش و روش ما را به فرهنگ رضوی نزدیك كند.
شایان ذكر است؛ در ابتدای این جلسه سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از تلاش های مظاهری رئیس سابق مركز حراست، وی را فردی مخلص، تلاشگر و موفق دانست.
در انتها این مراسم حسینی، حكم سرپرستی را به جلال دلقندی اعطا و وی را فردی مجرب و دارای سوابق موفقیت آمیز مدیریتی دانست.
در ابتدای این مراسم، جلال دلقندی اظهار نمود: سیاست ما در حراست، معلم و دانش آموزان تمام ساحتی است ازاین رو حراست هم باید تمام ساحتی باشد و برای معلمان اسوه اخلاق و دانش باشد.
وی ادامه داد: كرامت ذاتی و اكتسابی انسان همچون عدالت و شجاعت باید در دستور كار حراست باشد و باید با معلمین صداقت داشته باشیم.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، دلقندی تصریح كرد: صیانت از وحدت ملی و انسجام اسلامی از دیگر دستوراتی است كه باید حراست در كار خود داشته باشد.
سرپرست حر است وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: حراست نباید جناحی باشد در غیر این صورت حتما نمی تواند عدالت را اجرا نماید و نیاز است تا نهایت تلاش را برای همدلی و تعامل بین سیستم داشته باشد.1398/04/27
10:56:35
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اجرا , ساز , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر