در بسته اخبار اجتماعی كنكور هنر بخوانید

از حال خوش دریاچه ارومیه تا برنامه وزارت بهداشت برای درمان فشارخونی ها

از حال خوش دریاچه ارومیه تا برنامه وزارت بهداشت برای درمان فشارخونی ها كنكور هنر: حال دریاچه ارومیه خوب است، آگهی وزارت بهداشت درباره «ازن»، موانع حذف نسخ كاغذی، «اشتغال زنان» تاثیری در آمار طلاق و فرزندآوری دارد؟ و محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع 500 متری مجلس سرخط اخبار اجتماعی امروز ( 24 تیرماه) ایسنا است.به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، امروز (۲۴ تیر) ۵۶ خبر، مصاحبه و گزارش در اداره اخبار اجتماعی ایسنا انتشار یافته است كه گزیده ای از مهمترین این اخبار به همراه تیتر و لینك در زیر می آید:

حال دریاچه ارومیه خوب است + فیلم

حال دریاچه ارومیه این روزها بهتر از گذشته است چون بالاترین تراز را در هشت سال اخیر دارد و همانطور كه در زبان پارسی كهن به آن چیچست (درخشنده) می گفتند، این روزها می درخشد اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی مانده است. مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی- وضعیت كنونی دریاچه ارومیه را نتیجه بارندگی خوب امسال و اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال های اخیر می داند و می گوید: سطح تراز دریاچه ارومیه امسال حداقل تا ۱۲۷۱.۹۶ متر بالا رفت و بیشترین تراز آب دریاچه ارومیه در هشت سال اخیر به ثبت رسید.

هر سال با آغاز فصل گرما قسمتی از آب دریاچه ارومیه تبخیر می شود. بگفته نظری به سبب كاهش بارندگی و ورودی آب به دریاچه ارومیه طی یك ماه گذشته حدود ۲۳ سانتیمتر از ارتفاع دریاچه ارومیه كم شده است. امیدوارم تبخیر تا اختتام فصل گرما در آذربایجان غربی بیشتر از ۵۰ سانتیمتر نشود و پیش بینی می نماییم تراز دریاچه ارومیه به كمتر از ۱۲۷۱.۳۰ نرسد. در ۲۰ تیرماه نیز حجم آب دریاچه ارومیه ۴ میلیارد و ۷۱ میلیون متر مكعب بود.

چه چیزی در انتظار جنگل های هیركانی بعد از ثبت جهانی است؟

رئیس شورای عالی جنگل از تدوین برنامه های مدیریتی و حفاظتی ویژه برای حفظ میراث جهانی جنگل های هیركانی آگاهی داد و اظهار داشت: بطور قطع برای این كار دولت اعتبارات ویژه ای در نظر خواهد گرفت علاوه بر آن برای حفاظت از این نقاط از اعتبارات بین المللی نیز می توانیم استفاده نمائیم.

كامران پور مقدم در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه كشور ایران ۱۲ نقطه از جنگل های هیركانی را به یونسكو برای ثبت جهانی معرفی كرده است، اظهار نمود: مساحت این ۱۲ نقطه ۳۰۷ هزار هكتار است كه خوشبختانه هفته گذشته بعنوان میراث جهانی ثبت گردید.

هشدار وزارت بهداشت درباره "ازن" / تذكر به خودروسازان

رئیس گروه سلامت هوای مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت ضمن آگهی نسبت به وجود آلاینده «ازن» و سفارش به مردم به ویژه بیماران تنفسی و كودكان جهت پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز در روزهایی كه غلظت این آلاینده زیاد است بر ضرورت جدی گرفتن استفاده از كاتالیست در صنایع خودروسازی اصرار كرد.

دكتر عباس شاهسونی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به «ازن» بعنوان آلاینده غالب در هوای تهران در فصول بهار و تابستان، در مقایسه میزان این آلاینده در بهار ۹۸ و ۹۷ اظهار داشت: برمبنای سنجش صورت گرفته در ۹۳ روز ابتدای امسال، ۲۴ روز از بهار ۹۸ «ازن»، ۱۳ روز را دی اكسید نیتروژن (NO۲) و ۱۵ روز را ذرات كمتر از ۲.۵ میكرون (PM۲.۵) آلاینده مسوول بوده اند. پس از ذرات معلق ۲.۵ میكرون، «ازن» خطرناك ترین آلاینده برای انسان است خصوصاً برای بیماران تنفسی، مبتلایان آسم و كودكان. زمانی كه غلظت ازن افزایش می یابد، احتمال بروز علائم تنفسی و سرفه در كودكان و افرادی كه فعالیت زیادی در فضای بیرون دارند، بیشتر می شود.

برنامه وزارت بهداشت برای درمان "فشارخونی ها"

مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری ها با اشاره به مشاركت ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در كشور در كمپین فشارخون اظهار داشت: بعضی از افرادی كه مبتلاشدن به فشار خون در آنان تشخیص داده می شود، امكان دارد امكان درمان در سطح یك ارائه خدمات را نداشته باشند. بر همین مبنا ۵۳۰ بیمارستان برای ارجاع بیماران فشارخونی به سطح دو و ۸۹ بیمارستان هم برای ارجاع این بیماران به سطح سوم ارائه خدمات مشخص شدند.

دكتر جمشید كرمانچی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه كمپین فشار خون و نحوه پیگیری درمان بیماران اظهاركرد: بیماری فشار خون یكی از مهم ترین بیماری های غیرواگیر و در حال افزایش می باشد و شیوع آن خصوصاً در كشورهای در حال توسعه بیشتر است و در ایران هم روند افزایشی دارد.

موانع حذف نسخ كاغذی / چالش های پرداخت آنلاین دستمزد پزشكان

یك عضو كمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت با اشاره به موانع اجرایی شدن پرداخت های آنلاین این سازمان به پزشكان، نسبت به اجرایی شدن این طرح تا آخر سال جاری ابراز امیدواری كرد.

دكتر محمد دریجانی در گفت و گو با ایسنا درباب نحوه پرداخت های سازمان بیمه سلامت به پزشكان در چارچوب اجرایی شدن پرونده الكترونیك سلامت، اظهاركرد: پرداخت های ما درانتها هر ماه به شكل آف لاین صورت می گیرد. در هر استان یك شهرستان انتخاب می شود تا پرداخت آنلاین به شكل پایلوت در آنجا صورت گیرد و بدین سان از آن پزشك سند كاغذی نمی پذیریم.

هشدار درباب ورود محموله های خرد پیش ساز موادمخدر به مناطق آزاد

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه امروزه سوژه پیش سازها و سوء استفاده از آنها دغدغه بیشتر كشورهای متحد به كنوانسیون های بین المللی است، اظهار داشت: با هماهنگی و همكاری گسترده و بهره گیری از مكانیسم های قوی می توان امید به مبارزه ای هدفمند با انحراف، قاچاق و سوء استفاده از پیش سازهای داشت.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سردار ناصر اصلانی در دوازدهمین نشست كارگروه منطقه ای پیش سازها اضافه كرد: برگزاری این نشست در امتداد تبادل اطلاعات و تجربیات در كنترل مواد مخدر و پیش سازها و نقش همكاریهای بین المللی در مبارزه با مواد مخدر نشان از وجود اسلام برای مقابله جدی با این قبیل انحرافات دارد.

«اشتغال زنان» تاثیری در آمار طلاق و فرزندآوری دارد؟

مدیرگروه مطالعات زنان پژوهشكده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در شرایطی به سر می بریم كه برخی افراد افزایش آمار طلاق و كاهش فرزندآوری را وابسته به اشتغال زنان می دانند این درحالیست كه معضلات حوزه خانواده تحت تاثیر شاخصهای دیگر و این تحلیل از پایه بی اساس است برای اینكه میزان اشتغال زنان طی چهار دهه گذشته تنها رشد سه درصدی داشته است و هم اكنون ۱۷ درصد از زنان شاغل هستند.

لیلا فلاحتی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: بحث اشتغال زنان نه تنها در ایران بلكه در بیشتر كشورهای جهان با تحولاتی در ساختارهای اجتماعی روبه رو بوده كه سبب شده این مساله مورد اهمیت قرار گیرد. در چهار دهه گذشته حضور زنان در عرصه های آموزش و آموزش عالی سبب شده میزان سرمایه اجتماعی و انسانی آنها یعنی تخصص و مهارت افزایش یابد كه البته این سرمایه انسانی با هزینه ها و زیرساخت های ملی به سرانجام رسیده است.

توقف مجدد طرح نوسازی تاكسی های فرسوده با افزایش قیمت ها

طرح نوسازی تاكسی های فرسوده كه خردادماه سال جاری از سرگرفته شده بود، بار دیگر به سبب افزایش قیمت خودرو متوقف گردید.

مرتضی ضامنی در گفت و گو با ایسنا آخرین وضعیت طرح نوسازی تاكسی های فرسوده را تشریح نمود و اظهار داشت: با آغاز مجدد طرح نوسازی تاكسی های فرسوده از خردادماه سال جاری، ۱۳۴ دستگاه تاكسی نو تحویل متقاضیان شد اما به سبب تغییر قیمت خودرو هم اكنون این طرح متوقف شده است.

ساختمان های دولتی و پرمخاطب پایتخت فاقد نقشه و شناسنامه فنی هستند

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بر ضرورت صدور شناسنامه فنی برای ساختمان های پرمخاطب و دولتی آگاهی داد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، صفا صبوری دیلمی بامداد امروز در نشست اعضای شورای شهر تهران با سازمان نظام مهندسی در مورد شناسنامه فنی ساختمان اظهار داشت: اواخر سال ۹۶ كه تنها چند ماه از آغاز به كار شورای شهر پنجم می گذشت، ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر آتش گرفت اما برای امحای آتش هیچ نقشه ای وجود نداشت و مجبور شدیم چند دكتر سازه كه جزو سرمایه های انسانی بودند را به دل آتش بفرستیم تا آنان راه های دسترسی به كانون آتش را شناسایی كنند.

محدودیت های جدید ساخت و ساز تا شعاع ۵۰۰ متری مجلس

شهردار منطقه۱۲ در مورد ایجاد محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه كرد.

علی محمد سعادتی در گفت و گو با ایسنا در مورد محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه بر طبق مصوبه جدید شورای عالی امنیت ملی محدودیت های بیشتری درباب ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی اعمال شده است، اظهار داشت: بر طبق این مصوبه كلیه ساختمان ها تا شعاع حدود ۵۰۰ متری مشمول كنترل و ملاحظات ویژه هنگام ساخت و ساز خواهند شد.

نسبت پایین ثبت نام كتب درسی در مناطق محروم / نحوه ورود خیران برای تامین كتب نیازمندان

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ورود خیرین برای تامین كتب درسی دانش آموزان محروم و لطمه پذیر و هدفمندسازی توزیع كمك های حمایتی برای خرید كتب درسی از سال آینده آگاهی داد.

علی باقرزاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه یكی از اقدامات در دست انجام كه برنامه ریزی هایی درباره آن صورت گرفته است مشاركت خیرین در حوزه كتب درسی است، اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم از سال آینده این امكان را فراهم نماییم و استفاده بهتری از مشاركت خیرین برای تامین كتاب های درسی دانش آموزان مناطق محروم داشته باشیم.

توضیح پلیس درباره حادثه تیراندازی به خودروی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی

مركز اطلاع رسانی پلیس پایتخت حادثه حمله افراد ناشناس به خودروی نماینده اصفهان را تشریح نمود.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مركز اطلاع رسانی پلیس پایتخت اعلام نمود: حوالی ساعت ۲۱ یكشنبه ر محدوده تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان لبافی نژاد، خبر شلیك دو گلوله توسط شهروندان به مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا پربازدیدترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه ۲۴ تیر به شرح زیر است:

برنامه وزارت بهداشت برای درمان "فشارخونی ها"

توضیح پلیس درباره حادثه تیراندازی به خودروی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی

حال دریاچه ارومیه خوب است + فیلم

هشدار وزارت بهداشت درباره "ازن" / تذكر به خودروسازان

باكتری های گوشتخوار در آب های فلوریدا جان یك شناگر را گرفتند

منبع:

1398/04/25
15:56:17
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: آنلاین , اجرا , پژوهش , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر