گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتر

گسترش المپیادهای علمی دانش آموزی با ضریب نفوذ بالاتر كنكور هنر: سرپرست وزارت آموزش و پرورش اصرار كرد كه گسترش كمی و كیفی المپیادهای علمی دانش آموزی با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر ادامه خواهد یافت.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در افتتاحیه نخستین دوره آموزش تابستانی المپیاد ملی جغرافیا كه در محل سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار شد، اظهار نمود: با تلاش هایی كه دانش آموزان، معلمان و همكارانم در ستاد و همكاری سازمان ها در برگزاری المپیادها انجام می دهند، سبب شده است تا جایگاه ایران در میان كشورهای برتر دنیا در حوزه المپیادهای جهانی تثبیت شود.
وی ادامه داد: المپیاد نجوم با همكاری سازمان فضایی ایران، المپیاد زمین با همكاری سازمان زمین شناسی ایران و المپیاد جغرافیا با همكاری سازمان جغرافیا نیروهای مسلح برگزار می گردد و این همكاری ها سبب افزایش موفقیت دانش آموزانمان خواهد شد.
حسینی با اشاره به كسب ۷۱۲ مدال در المپیادهای جهانی اظهار داشت: در سال ۱۳۸۶ المپیاد نجوم، در سال ۱۳۸۸ المپیاد كامپیوتر، در سال ۹۶ المپیاد كامپیوتر و در سال ۹۷ المپیاد زیست شناسی را میزبانی كرده ایم و از این طریق به تثبیت جایگاه علمی كشورمان كمك كرده ایم.
وی اظهار داشت: مصمم هستیم كه گسترش كمی و كیفی المپیادها را با رشد بیشتر و ضریب نفوذ بالاتر همچنان ادامه دهیم و باید المپیادها را در همه رشته های بشری ازجمله در رشته های علوم انسانی برگزار نماییم و خوشحالیم كه المپیاد جغرافیا بعنوان یكی از شاخه های مهم علوم انسانی در حال برگزاری است كه ۵۴۰۰ نفر در مرحله اول این المپیاد شركت كردند.
سرپرست وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: المپیاد جغرافیا از سال ۱۹۹۶ كه نخستین دوره آن انجام شد به تدریج بر تعداد شركت كنندگان آن افزوده شده و دوره های برگزاری نیز از سال ۲۰۱۲ بطور سالانه تغییر پیدا كرد كه نشان از اهمیت و نقش جغرافیا در جهان امروز دارد.
حسینی سه هدف اصلی برگزاری المپیاد جغرافی را از منظر برگزاركنندگان جهانی آن؛ ایجاد انگیزه های فعال در مطالعات محیطی در جوانان، تشریك مساعی و بحث پیرامون مطالب مهم جغرافیایی بطوریكه در مدارس متوسطه سبب افزایش كیفیت اطلاعات جغرافیایی دانش آموزان شود و هدف سوم تسهیل در ارتباطات اجتماعی جوانان بین كشورها و مشاركت و درك متقابل آنها دانست.
سرپرست وزارت آموزش وپرورش اظهار نمود: در بین علوم میان رشته ای بدون تردید علم جغرافیا در ردیف اول قرار دارد چونكه رابطه بین انسان و محیط زندگی انسان ها را می سنجد پس جغرافیای امروز را جغرافیای جامعه گرا می شناسند تا جغرافیای طبیعت محور و این علم می تواند در آینده پژوهی نوع بشر كمك كنند.
حسینی اشاره كرد: بورسیه دانش آموزان برگزیده در دانشگاه و در رشته های موردنظر تأمین خواهد شد و تمام تلاش خودرا می نماییم تا برگزیدگان جهانی المپیاد جغرافیا بعنوان دانش آموزان نخبه از امتیازات بنیاد نخبگان بهره مند شوند.
در ابتدای این افتتاحیه فاطمه مهاجرانی، رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به اینكه برگزاری المپیادهای علمی بعنوان یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در این مدت دانش آموزان ایرانی افتخارات زیادی برای ایران رقم زده اند، اظهار نمود: شانزدهمین دوره المپیادهای جهانی جغرافیا در دنیا برگزار می گردد كه ما در ایران نخستین دوره آنرا برگزار كرده ایم.
به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، وی ادامه داد: مفتخریم كه یك سازمان كاملاً علمی با دارا بودن اعضای هیئت علمی تخصصی در این عرصه با ما همكاری می كند و این فرصت ویژه ای برای دانش آموزان ما است تا دریكی از تخصصی ترین حوزه های جغرافیای كشور در كنار اساتید سازمان جغرافیای نیروهای مسلح مبادرت به علم آموزی می كنند.
همین طور امیر محمود شیخ حسنی، معاون هماهنگ كننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار نمود: بعنوان سربازان نظام احترام ویژه ای برای جامعه آموزش وپرورش خصوصاً معلمان خود قائل هستیم و باور داریم بنای هر پیشرفتی در جامعه توسط آموزش وپرورش گذاشته خواهد شد.
وی ادامه داد وزارت دفاع در پرداختن به علم و دانش جزو دستگاه های پیشرو بوده است و جذب نیروها در وزارت دفاع بوسیله انتخاب میان نخبگان است و امیدواریم در حوزه جغرافیا هم نخبگانی تربیت نماییم تا در آینده از همین عزیزان در مجموعه وزارت دفاع بتوانیم استفاده نمائیم.
شایان ذكر است؛ دانش آموزان شركت كننده در نخستین دوره آموزشی المپیاد ملی جغرافیا چهل نفر هستند كه در مرحله اول و دوم المپیاد جغرافیای كشوری حائز رتبه های برتر شده اند و با شركت در این دوره، هشت نفر اعزامی به المپیاد جهانی ۲۰۲۰استانبول از بین این افراد مشخص خواهد شد.
منبع:

1398/04/23
15:12:03
5.0 / 5
4218
تگهای خبر: اجرا , دانشگاه , دستگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر