نیمی از داوطلبان كارت كنكور را دریافت نمودند، چهارشنبه آخرین مهلت

نیمی از داوطلبان كارت كنكور را دریافت نمودند، چهارشنبه آخرین مهلت به گزارش كنكور هنر مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه بیش ۴۵ درصد داوطلبان كارت ورود به جلسه آزمون سراسری را دریافت كرده اند، اظهار داشت: داوطلبان تا ۱۲ تیر فرصت دارند كارت خویش را دریافت نمایند.


دكتر حسین توكلی در گفتگو با ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: امسال برای رشته های تحصیلی با آزمون كنكور سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كرده اند كه از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان های خارجی آزمون می دهند.
وی اضافه كرد: با عنایت به تعداد یك میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب كنكور سراسری امسال و با احتساب تعداد علاقه مندان به گروه های آزمایشی دوم و سوم (هنر و زبان های خارجی) برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ تعداد یك میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ كارت ورود به جلسه آزمون صادر شده كه این كارت به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از ساعت ۱۵ روز گذشته ۹ تیر بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان تا روز ۱۲ تیرماه ۹۸ فرصت دارند برای مشاهده و دریافت پرینت كارت خود اقدام نمایند.
توكلی اظهار داشت: تا ساعت ۸ بامداد امروز تعداد ۵۰۵ هزار و ۷۱۱ یا به عبارتی ۴۵.۱۹ درصد داوطلبان پرینت كارت ورود به جلسه خویش را دریافت نمودند.
وی تصریح كرد: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی بامداد پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در بامداد جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف كشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار می شود.
توكلی با اشاره به اینكه نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می شود، اضافه كرد: بعد از برگزاری آزمون و بعد از تصحیح برگه ها، كارنامه اولیه در دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می شود.1398/04/11
13:56:30
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: تحصیل , ثبت نام , داوطلب , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر