طنین موسیقی آذربایجانی در تالار وحدت؛

ودود موذن با اركستر آلنام می خواند، رهبری اركستر وحید علیپور

ودود موذن با اركستر آلنام می خواند، رهبری اركستر وحید علیپور به گزارش كنكور هنر اركستر آلنام به رهبری وحید علیپور و خوانندگی ودود موذن روز یكشنبه نهم تیر در تالار وحدت كنسرت موسیقی آذربایجانی برگزار می نماید.


به گزارش كنكور هنر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودكی، كنسرت آذربایجانی اركستر «آلنام» به رهبری وحید علی پور و خوانندگی ودود مؤذن زاده ساعت ۲۱: ۳۰ روز یكشنبه ۹ تیر در تالار وحدت اجرا می شود. در توضیح برنامه پیش رو آمده است: «در این كنسرت ودود مؤذن زاده پیكر تراش، نقاش و خواننده برای چندمین بار با وحید علی پور رهبر اركستر جوان همكاری می كند. علی پور و مؤذن زاده از سال ۹۴ همكاری خویش را شروع كرده و چندین كنسرت موسیقی فاخر آذربایجانی با اركستر تبریز و اركستر فلارمونیك باكو داشته اند. هدف این ۲ هنرمند از این اجرا عرضه و نشان دادن موسیقی فاخر آذربایجان به مخاطبان با عنایت به كمرنگ شدن موسیقی با ریشه و محتوا كلاسیك و فاخر آذربایجانی در پایتخت و ایران است. وحید علی پور اركستر «آلنام» را از بهار ۹۸ با هدف شناساندن موسیقی فاخر آذربایجان به دوست داران موسیقی تاسیس كرد و در نخستین اقدام خود می خواهد با همكاری ودود موذن در سه شهر بزرگ ایران؛ تهران، اردبیل و تبریز روی صحنه رود. وی قبل از این اركستر فلارمونیك باكو را در سال ۹۴ تشكیل داد. در این كنسرت اركستر آلنام با نوازندگان مطرح و حرفه ای ایران، موسیقی كلاسیك آذربایجان را با استفاده از سازهای ملی آذربایجانی همچون ؛ تار، كمانچه و ناغارا اجرا می كند. از خصوصیت های این كنسرت اجرای قطعات فولكلور، نوستالوژیك و قطعات جدید و كمتر اجرا شده در ایران همچون؛ قربان ورردیم، آلا گوز، كپنك، است كه برای نخستین بار توسط ودود موذن اجرا می شود.
در این اجرا علیرضا چهره قانی بعنوان كنسرت مایستر، سونار نجاری سولیست تار، محمدرضا عرفانی سولیست كمانچه، سهیل سلیم زاده سولیست ویولن، محمد مطلق و علوین سعادت سولیست های ناغارا این كنسرت هستند. ضمن اینكه حسین شریفی نوازنده ترومبون در كنار سایر هنرمندان نوازندگی خواهد نمود.»

1398/04/02
14:14:20
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: اجرا , كلاس , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر