در گفت وگو با كنكور هنر اعلام شد

تست جهش تحصیلی دانش آموزان از هفته آینده، آغاز سنجش سلامت نوآموزان تهرانی

تست جهش تحصیلی دانش آموزان از هفته آینده، آغاز سنجش سلامت نوآموزان تهرانی كنكور هنر: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ضمن اعلام آغاز سنجش سلامت 104 نوآموز تهرانی، از آغاز انجام تست جهش تحصیلی در پایگاه های سنجش سلامت از هفته آینده آگاهی داد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، شهناز كریمی در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر تهران اظهار نمود: سال قبل حدود ۱۰۳ هزار نوآموز تهرانی مورد سنجش قرار گرفتند و پیش بینی امسال ما سنجش حدود ۱۰۴ هزار نوآموز است.
وی اضافه كرد: برای این امر ۴۸ پایگاه اولیه و دو پایگاه تخصصی سنجش فعال خواهند بود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران ضمن تبیین هدف سنجش سلامت اظهار داشت: اگر این طرح انجام نشود و تمام دانش آموزان در كنار هم قرار بگیرند و مشكلات جسمی، بینایی و شنوایی آنان مشخص نمی گردد، پس هدف این طرح عدالت آموزشی و قرار گرفتن دانش آموزان در جایگاه خودشان است.
كریمی اضافه كرد: طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود تا اختتام شهریور ادامه دارد. همین طور از هفته آینده تست جهش تحصیلی انجام می شود و سنجش نوآموزان سنجش پیش دبستان را آغاز می نماییم كه با هدف مداخله بهنگام صورت می گیرد.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، در ادامه عبدالرضا فولادوند، مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینكه این طرح یكی از طرح های ملی كشور است كه در امتداد عدالت آموزشی و شناسایی دانش آموزان با نیازهای ویژه و ساماندهی آنها انجام می شود اظهار داشت: آموزش به تنهایی كافی نیست، آموزش باید با مهیا شدن بسترها تداوم پیدا كند. یكی از نیازهای ویژه دانش آموزان بدو ورود به دبستان شناسایی و ارزیابی خاصیت های آنهاست.
وی اضافه كرد: آموزش بدون در نظر گرفتن بستر مناسب موثر نخواهد بود. حضور بموقع والدین در این پایگاه ها لازم است و این كار نیاز به بسترسازی و فرهنگ سازی مناسب دارد.

به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، در ادامه مسئولان حاضر از بخش های مختلف بینایی سنجی، شنوایی سنجی، آمادگی تحصیلی و مراقب سلامت در پایگاه سنجش شهدای منطقه ۵ بازدید كردند.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور نیز با اشاره به اینكه امسال باید یك میلیون و ۴۱۰ هزار دانش آموز بدو ورود طی سه ماه آتی ارزیابی شوند اظهار داشت: ۲۰هزار نیروی انسانی در ۲۲۰۰ پایگاه سنجش در سطح كشور مشغول ارائه خدمت هستند.
وی اضافه كرد: از خانواده ها می خواهیم كه بموقع در پایگاه های سنجش حضور پیدا كنند. سال قبل ۱۰ درصد خانواده ها برای سنجش فرزندانشان اقدام نكردند.
قدمی طرح سنجش سلامت را یك طرح پیشرفته خواند و اظهار داشت: سال قبل ۸۳ هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شدند، آنها معمولا ۱۵ نمره هوشی پایین تر از سایر دانش آموزان هستند. البته یك نكته دیگر این است كه باید نحوه گفتن مشكلات دانش آموزان در حین شناسایی در طرح سنجش به والدین از طرف مسئولان پایگاه ها مناسب باشد.
منبع:

1398/03/31
21:18:19
5.0 / 5
4136
تگهای خبر: تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر