آیین نامه آموزشی مناطق مرزی به شورای عالی آمزوش و پرورش رفت

تصمیمات جدید برای ارتقای كیفیت آموزش دانش آموزان مرزنشین

تصمیمات جدید برای ارتقای كیفیت آموزش دانش آموزان مرزنشین كنكور هنر: مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شروع به كار شورای سیاستگذاری مناطق مرزی اظهار داشت: برمبنای اهداف و سیاست های مدنظر، برخی از دستگاه های در رابطه با امور مناطق مرزی به عضویت شورا در آمده اند و برای آنكه امور آموزش و پرورش قانونمند و با نظم و انسجام بیشتری پیش رود، بخشنامه آموزشی مناطق مرزی را تدوین و به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه كردیم.


رسول پاپایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از مسائل مرتبط در حیطه مدیریتی آموزش و پرورش، سوژه آموزش و پرورش مناطق مرزی است، اظهار نمود: ۱۷ استان ما دارای مرز مشترك با كشورهای همسایه اند. دانش آموزان ما در این مناطق زودتر از سایرین در معرض نتایج مرزنشینی از منظر فرهنگی و اجتماعی قرار می گیرند و لازم است از این حیث به این مهم دقت كنیم.
مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شروع به كار شورای سیاستگذاری مناطق مرزی اظهار داشت: برمبنای اهداف و سیاست های مدنظر، برخی از دستگاه های در رابطه با امور مناطق مرزی به عضویت شورا در آمده اند و برای آنكه امور آموزش و پرورشی قانونمند و با نظم و انسجام بیشتری پیش رود، بخشنامه آموزشی مناطق مرزی را تدوین كردیم.
پاپایی با اشاره به اینكه جلسات بررسی بخشنامه در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شده است، ابراز امیدواری كرد كه در یكی دو جلسه آتی بخشنامه آموزش و پرورش مناطق مرزی توسط شورای عالی آموزش و پرورش نهایی و به استان ها ابلاغ شود.
وی اظهار داشت: بر طبق این بخشنامه، یك شورای راهبردی ویژه این مناطق تشكیل خواهد شد كه در آن با مشاركت و حضور سایر دستگاه های فرهنگی و اجتماعی راهكارها و تصمیمات اجرایی ویژه كیفیت بخشی و ارتقای آموزش وپرورش مناطق مرزی اتخاذ و اجرا می گردد.
پاپایی به تفاوت استان مرزی و شهرهای مرزی اشاره نمود و اظهار داشت: البته باید در نظر داشته باشیم كه لزوماً همه مناطق استان های مرزی تحت پوشش تصمیمات شورا نخواهند بود و این شورا بیشتر شهرها و مناطق استان های مرزی را رصد خواهدنمود.
مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش افزود: در یك استان امكان دارد تنها شهر مرزی شامل تصمیمات باشند. مراقبت می نماییم كیفیت و دسترسی آموزشی در شهرهای مرزی نسبت به سایر شهرهای كشور عقب نباشد. باید مدارس در این مناطق ارتقا یافته و به سطح كیفی تری نزدیك شوند.1398/03/28
13:51:23
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: اجرا , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر