در جمع دانش آموزان علامه حلی

ظریف: حرف از فشار حداكثری زدن آمریكا از روی استیصال است نه از روی قدرت

ظریف: حرف از فشار حداكثری زدن آمریكا از روی استیصال است نه از روی قدرت كنكور هنر: محمد جواد ظریف اشاره كرد: امروز آمریكا در منطقه در موضع قدرت نیست، در موضع ضعف است. در هیچ یك از حوادث سالهای اخیر در منطقه به اهدافش نرسیده است و اگر حرف از فشار حداكثری می زند از روی استیصال و ناچاری است نه از روی قدرت.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، بامداد روز یكشنبه وزیر امور خارجه كشورمان در جمع دانش آموزان و مدیران مدرسه علامه حلی حضور و به ایراد سخنرانی پرداخت كه بخش هایی از سخنان وی به شرح زیر است:
یكی از روزهای خوب زندگی من را رقم زدید. آنچه دیدم امیدآفرین، انرژی بخش و نیروبخش بود؛ كه آینده سازان كشور دارای آزاد اندیشی، آینده نگری، اعتماد به نفس هستند و نسبت به مسائل ملی، كشور و اجتماعی دغدغه مندند.
آنچه امروز دیدم خط بطلانی است بر این ادعا كه نسل جوان كشور نسبت به مسائل كشور بی توجه است.


آنچه امیدبخش است این است كه یك دانش آموز نخبه خودرا از جامعه جدا نبیند، دغدغه ها و نگرانی های مردم خصوصاً اقشار لطمه پذیر جامعه را ببیند؛ ما همه قسمتی از جامعه ایم و وامدار جامعه ایم.
امروز شاهد این درك از طرف دانش آموزان بودم كه باید متكی به خودمان باشیم و برای خودمان طراحی نماییم و وابسته به طراحی های دیگران نباشیم؛ در این راه امكان دارد خطاهایی هم داشته باشیم ولی نباید مجبور باشیم طراحی های دیگران را اجرا نماییم.
شما بعنوان دانش آموز باید در مقام تحلیل گر آزاد اندیش باشید، همه چاره ها و احتمالات را ببینید.


امروز آمریكا در منطقه در موضع قدرت نیست، در موضع ضعف است. در هیچ یك از حوادث سالهای اخیر در منطقه به اهدافش نرسیده است. اگر حرف از فشار حداكثری می زند از روی استیصال و ناچاری است نه از روی قدرت.


آمریكا به سبب مقاومت مردم ایران و مردم منطقه نتوانسته است به اهداف خود برسد و مردم بودند كه نخواستند سیاست های تحمیلی آمریكا را بپذیرند.
منبع:

1398/03/19
15:11:30
5.0 / 5
4260
تگهای خبر: اجرا , رمان , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر