كاظم راست گفتار در گزارش كنكور هنر:

صاحبان پول های كثیف سینما را از آن خود كرده اند، بحران در تولید

صاحبان پول های كثیف سینما را از آن خود كرده اند، بحران در تولید به گزارش كنكور هنر كاظم راست گفتار با اشاره به اینكه سینما گرفتار بحران اقتصادی شده است، تصریح كرد در این شرایط نابسامان برخی با پول های كثیف خود سینما را تسخیر كرده اند.كاظم راست گفتار تهیه كننده و كارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط این روزهای سینمای ایران اظهار داشت: متأسفانه سینما هم در كنار دیگر بخش های كشور گرفتار بحران اقتصادی شده است كه این مساله خود سبب شده بحث تولید در سینما با مشكلاتی همراه شود.
وی با اشاره به اینكه بخش خصوصی در حوزه سینما توان تولید ندارد، بیان كرد: بعنوان مثال مدت ها است كه پروانه ساخت فیلم سینمایی «مستقیم جهنم» را دریافت كرده ام، این فیلم آماده تولید است اما به علت نبود سرمایه گذار نمی توانیم در این زمینه ورود پیدا نماییم.
این كارگردان تصریح كرد: در واقع افزایش فزاینده تورم و بی ثبات بودن بازار اقتصاد، شرایط را برای بخش خصوصی سخت كرده است بگونه ای كه ساخت یك فیلم سینمایی نسبت به قبل بسیار پرهزینه تمام می شود. البته یكی از علت های افزایش هزینه ساخت فیلم در سینما، حضور سرمایه گذارانی است كه پول هایی را وارد سینما كردند تا بتوانند برای خود در سینما اعتبار كسب كنند.
وی توضیح داد: این كسب اعتبار در سینما با افزایش غیرمتعارف دستمزد به بعضی از بازیگران همراه شد و در نهایت سینما و سوپراستارها را در انحصار خود قرار دادند. نباید فراموش كرد كه مردم برای دیدن بازیگر به سینما می روند و اگر فیلمی بازیگری شناخته شده نداشته باشد آن فیلم معمولاً فروش نمی كند و افزایش دستمزد این بازیگران شناخته شده سبب شده تا خیلی از كارگردانان و تهیه كنندگان نتوانند از بازیگران سرشناس برای فیلم های خود استفاده كنند.
كارگردان فیلم «زنان ونوسی، مردان مریخی» افزود: متأسفانه دولت هم باوجود اینكه بارها گفته حامی فرهنگ و هنر است، هیچ كاری در این زمینه انجام نداده است و هیچ حمایتی از فرهنگ و هنر در ایران نمی گردد. شاید یك سری آدم های خاص كه بضاعت فرهنگی خاصی هم ندارند مورد حمایت قرار گیرند، اما پشتیبانی از فرهنگ و هنر اولویت مدیران دولتی نبوده است.
راست گفتار در انتها اظهار داشت: در چنین شرایطی است كه افرادی به سینما راه پیدا می كنند كه با استفاده از پول های كثیف سینما را از آن خود می كنند و دولت هم هیچ نظارتی در این زمینه ندارد. در چنین شرایطی فضایی پیش می آید كه خیلی از كسانی كه كارشان سینما است نمی توانند كار كنند.

1398/03/06
19:56:06
5.0 / 5
4890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر