لغو ابلاغ دو فرهنگی بدنبال اتفاقات اخیر در بعضی مدارس

لغو ابلاغ دو فرهنگی بدنبال اتفاقات اخیر در بعضی مدارس كنكور هنر: وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: شاید در میان ۸۰۰ هزار معلم افراد انگشت شماری خطاكار هم باشند اما نباید جایگاه تمام معلمان را زیر سوال برد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در مسافرت خود به نیشابور و در جلسه ای كه در اردوگاه شهید رجایی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در دیدار ایشان با نمایندگان معلمان نمونه عنوان كرد: ایشان در بخش كوتاهی از فرمایشاتشان گذر بسیار پرمحتوایی بر خدمات آموزش و پرورش پس از انقلاب داشتند و اشاره داشتند كه خدمات آموزش و پرورش پس از پیروزی انقلاب با آنچه پیش از انقلاب بوده اصلا قابل قیاس نیست.

وی افزود: هرچند ایشان اظهار رضایت و خشنودی خودرا از همه تلاش هایی كه همكاران ما در پس از پیروزی انقلاب انجام داده اند، ابراز كردند و البته بلافاصله اشاره فرمودند كاستی ها و نواقصی هنوز وجود دارد كه باید رفع گردد اما به دلیلهای مختلف معمولا همه كشور عادت كرده ایم كه داشته ها را كمتر از نداشته ها می بینیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: هرچند راه نرفته بسیار داریم اما در صحنه های علمی حرف بسیار برای گفتن داریم و داشته هایمان در آموزش و پرورش بسیار ثمین است.

وی اظهار داشت: این كه كارها و اقدامات انجام شده را به خوبی نمی بینیم و گاهی رگبار انتقادمان به نظامی كه روی خون های گران بهای شهیدان و جانفشانی ها و جانبازی های جانبازان استوار شده بسیار می شود، ظلمی است كه ناخواسته به نظام انجام می دهیم.

بطحایی بیان كرد: حالا ۱۴ میلیون دانش آموزی داریم كه به رغم همه هجمه های فرهنگی، اگر لازم باشد همانند دوران دفاع مقدس در صحنه خواهند بود و جانفشانی خواهند كرد.

وی اظهار نمود: در سال ۹۷ و ۹۸ بالغ بر دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دانش آموز و معلم در نهضت جزء سی قرآن شركت كردند كه این تعداد سال پیش از آن ۲۲۰ هزار نفر بوده است. این كه از این دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ۴۸۰ هزار نفرشان كل جزء ۳۰ قرآن را حفظ نموده اند، نشانه های هویتی ما است.

بطحایی افزود: این نشان داده است كه آموزش و پرورش و بنیان های فرهنگی به رغم این كه در معرض خطر هستند اما همچنان هویت خودرا توانسته اند حفظ كنند. نزدیك به ۱۰ میلیون دانش آموز در سال تحصیلی كه پشت سر گذاشته شد در مسابقات فرهنگی هنری داوطلبانه شركت كردند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: هرچند در ایام اخیر بعضی از هجمه ها سنگین تر شده و صحبت از اسنادی كه از آن طرف آب به ما تجویز می كند، است و در مقابل جامعه فرهنگی در مقابل این نسخه های پیچیده شده مقاومت می كنند و این برای حفظ المان های هویتی است.

وی در ادامه اظهار نمود: امروز بیشتر از ۶۰۰ هزار كلاس درس در چارچوب یك صد و ۱۰ هزار مدرسه در كشور داریم كه از این میزان كلاس درس امكان دارد ۱۰ یا ۵۰ یا ۱۰۰ و یا ۲۰۰ مدرسه وجود داشته باشند كه یك معلم كارنابلد ناشی غیر واردی یك رفتار نسنجیده هم انجام دهد اما یادمان نرود ۶۰۰ هزار معلمی داریم كه طبق نظرسنجی ها همچنان از بالاترین رتبه سرمایه های اجتماعی در كشور برخوردار می باشند و جزء متعهدترین، متدین ترین و خادم ترین اقشار جامعه هستند و مردم بالاترین اعتماد را در میان اقشار مختلف به معلمان دارند.

وی اظهار داشت: یكی از داشته های گران بهاء، معلمان هستند كه من بعنوان وزیر آموزش وپرورش وظیفه دفاع از ۸۰۰ هزار معلم كشور را دارم.


وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: شاید در میان این افراد خطاكار هم باشد همچنان كه طی چند روز گذشته دو نفر را لغو ابلاغ كرده ام اما قلیل هستند و نباید به خاطر این افراد جایگاه تمام معلمان را زیر سوال برد.

وی افزود: آموزش و پرورش باید مسیرش را تصحیح كند حالا فقط در حوزه شناختی و دانش و آن هم در حافظه محوری متمركز شده ایم.

بطحایی اضافه كرد: حالا دانش آموزانی كه نمرات ۲۰ بیشتری بگیرند، تشویق می نماییم در حالیكه هویت و ماهیت فرزندان ما در خطر است، بدین سبب باید به فرزندانمان یاد دهیم در فضای مجازی چگونه از هویت خود مراقبت كنند.

وی عنوان كرد: در تعلیم و تربیت اسلامی رقابت فردی نداریم رقابت فردی مربوط به تعلیم و تربیت غرب با زیربناهای فلسفی تعلیمی و تربیتی‎ خودشان است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: این كه به گردن یك نفر مدال بیندازیم و چندین نفر دیگر را افسرده نماییم تعلیم و تربیت اسلامی نیست بلكه همه با هم باید پیروز شوند.

وی اظهار داشت: با عنایت به این كه جامعه پذیری كاركرد اصلی آموزش و پرورش است بنا بر این از دوره ابتدایی اصلاح كاركردها شروع شده است.

بطحایی اظهار نمود: بر این اساس گرفتن آزمون و كتاب های كمك درسی ممنوع شده و در این خصوص طی یك سال قبل ۴ مدیر مدرسه و ۲ نفر از روسای مناطق آموزش و پرورش را شخصأ لغو ابلاغ كرده ام چون خط قرمز تعلیم و تربیت اسلامی من این است.

وی اضافه كرد: دانش آموز دوره ابتدای بجای این كه تست كار كند، باید یاد بگیرد در بازی كردن چگونه با دوست خود مدارا كند، مهربان باشد و خشم خودرا كنترل كند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان كرد: جای تاسف دارد دانش آموزی كه در بهترین مدرسه با بهترین نمرات ادامه تحصیل می داده و همیشه وی را تشویق می كردیم در كوچك ترین مانع زندگی خودرا حلق آویز و فوت كرده است.

وی اظهار داشت: این اتفاقات اگر می افتد چون راه و رسم زندگی، سختی ها و صبوری كردن را به دانش آموزان یاد نداده ایم.

منبع:

1398/02/21
14:58:51
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: تحصیل , خدمات , داوطلب , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر