تعهد خیران برای بازسازی مدارس سیل زده چقدر است؟

تعهد خیران برای بازسازی مدارس سیل زده چقدر است؟ كنكور هنر: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار داشت: ۴۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی مدارس لطمه دیده از سیل نیاز داریم كه خیرین مدرسه ساز تا كنون ۲۱۰ میلیارد تومان را تعهد كرده اند.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در گردهمایی بسیجیان فرهنگی سراسر كشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، از آغاز كلنگ زنی مدارس مورد نیاز در مناطق سیل زده گلستان طی هفته آینده آگاهی داد واظهار كرد: در سایركشورهای دنیا هم مانند ایران حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله به وقوع می پیوندد همانطور كه همزمان با وقوع سیل اخیر در كشور، شاهد وقوع این حادثه در آمریكا باز بودیم و حتی مدیریت بحران در آمریكا به شكلی بود كه پس از اظهارات پمپئو در خصوص كمك به سیل زدگان ایرانی وی مورد هجمه قرار گرفت.
وی وجه تمایز ایران از سایر كشورها را نوع مدیریت بحران و مشاركت و همدلی مردم و مسئولین در این گونه حوادث اعلام و عنوان كرد: در همه كشورها ساختمان ها از نظر اهمیت در مدیریت بحران به چهار دسته؛ دارای اهمیت بسیار زیاد، زیاد، بااهمیت و متوسط تقسیم بندی می شوند.
وی افزود: ساختمان ها و اماكنی كه پس از وقوع سیل و زلزله باید پابرجا بمانند در گروه ساختمان های بااهمیت بسیار بالا قرار می گیرند و بیمارستان ها و مراكز درمانی مصداقی از این گروه هستند.
رخشانی مهر اضافه كرد: مدارس در دسته اماكن اهمیت بالا قرار می گیرند و باید سازمان آن به شكلی باشد كه ساختمان در زمان وقوع حادثه آوار نشود.
وی اشاره كرد: در حادثه سیل اخیر مدارس در این گروه قرار داشتند و پایگاه های مدیریت بحران بودن به شكلی كه خانواده ها پس از سیل مدارس را بعنوان مامن خود انتخاب كردند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینكه هیچ كدام از مدارس در طول سیل آوار نشدند اظهار داشت: اما حجم گل و لای به حدی بالا بود كه موجب لطمه به سازه و تجهیزات شد حتی پمپ های سیستم های گرمایش مدارس از گل و لای پر شدند كه همین مسئله موجب از كار افتادگی موتورهای سیستم های گرمایشی شد.
وی از ترمیم مدارسی كه به صورت جزئی لطمه دیده بودند آگاهی داد و اشاره كرد: از ۱۴۰۰مدرسه گرفتار لطمه دیده تعداد۲۱۰مدرسه باید تخریب و نوسازی شوند و مابقی مدارس نیازمند بازسازی و تعمیرات هستند.
رخشانی اظهار نمود: ۴۶۰میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی مدارس لطمه دیده از سیل نیاز داریم كه در این راه از ظرفیت خیرین مدرسه ساز استفاده می شود و تا كنون ۲۱۰میلیارد تومان را خیرین تعهد كرده اند.
وی اظهار داشت: در همایش ملی خیرین مدرسه ساز، خیرین برای ساخت مدرسه در سه استان لرستان، گلستان و ایلام دویست و ده میلیارد تومان تعهد كرده اند كه به محض وصول این تعهدات كار نوسازی و بازسازی را آغاز می نماییم و در این راه چنانچه نیاز باشد از منابع دولتی برای ساخت مدارس باز استفاده می نماییم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور اظهار داشت: مدارس كوچك و روستایی تا مهر آینده آماده بهره برداری هستند اما برای مدارس بزرگ ۱۰تا ۱۲كلاسه نیازمند زمان بیشتری هستیم و پیش بینی می نماییم تا مهر ۹۹ به بهره برداری برسند.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، رخشانی مهر از آغاز كلنگ زنی ساخت مدارس بطور نمادین در هفته آینده در شهرستان آق قلا استان گلستان خبر داد: سپس وقوع سیل گلستان و بازدید از این منطقه ارزیابی های لازم برای كمك به دانش آموزان صورت گرفت و ۳۰۰۰هزار میز و نیمكت وهمچنین ۵۰۰میلیارد تومان اعتبار به مدارس اختصاص یافت و برنامه ریزی ها به شكلی پیش رفت كه هفدهم فروردین ماه كلاس های درس آماده حضور دانش آموزان بودند كه بنا بر نظر شورای تامین استان بازگشایی مدارس یك هفته به تعویق افتاد.

منبع:

1398/02/11
20:24:02
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: رمان , كلاس , همایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر