سوزاندن دختر بنگلادشی به دستور مدیر مدرسه

سوزاندن دختر بنگلادشی به دستور مدیر مدرسه به گزارش كنكور هنر پلیس بنگلادش اعلام نمود: ˮنصرت جهان رفیعˮ، دختر ۱۹ ساله به خاطر گزارش كردن مزاحمت های مدیر مدرسه اش به پلیس به آتش كشیده شد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مرگ این دختر نوجوان اعتراضات گسترده ای را طی هفته گذشته در سراسر بنگلادش به دنبال داشت. نخست وزیر این كشور وعده داده كه این ماجرا را پیگیری می كند.
طبق گزارش رسانه ها، رفیع به پشت بام مدرسه برده می شود و مهاجمان از او می خواهند كه شكایتش را پس بگیرد. وقتی او این درخواست را رد كرد، مهاجمان روی وی نفت سفید ریختند و او را آتش زدند.
پلیس روز گذشته (جمعه) با عرضه اطلاعاتی جدید، خاطرنشان كرد كه یكی از ۱۷ فرد بازداشت شده در ارتباط با این پرونده، مدیر مدرسه را متهم كرد كه دستور این حمله را داده بود.
محمد اقبال، مقام ارشد پلیس بنگلادش كه در حال تحقیق روی این پرونده است، به خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: مدیر به آنها (مهاجمان) گفته بود كه رفیع را برای پس گرفتن شكایتش تحت فشار بگذارند و اگر قبول نكرد او را بكشند.
این دختر ۱۹ ساله، اواخر ماه مارس برای گزارش آزار و اذیت جنسی به اداره پلیس رفته بود. یك ویدئوی درز پیدا كرده از این ماجرا، نشان داده است كه رئیس پلیس محلی شكایت او را ثبت می كند اما پرونده را به علت اینكه «مسئله مهمی نبود»، مختومه اعلام نمود.
پلیس اعلام نمود كه دست كم پنج نفر از بازداشت شده ها همچون سه نفر از همكلاسی های این دختر با روسری پیش از به آتش كشیدنش، دست و پای او را بسته بودند.
طبق نقشه طراحی شده قرار بود این حادثه خودكشی جلوه داده شود اما نقشه زمانی خنثی شد كه با سوختن روسری ای كه دست و پای رفیع با آن بسته شده بود، او رها گردید و توانست در صورتی كه در آتش می سوخت از پشت بام به طبقه پایین برود.
این دختر بنگلادشی، با ۸۰ درصد سوختگی، ۹ روز پیش (۱۰ آوریل ۲۰۱۹) در بیمارستان جان سپرد. او قبل از مرگش در ویدئویی، ادعاهای خود درباره مدیر مدرسه را تكرار كرد.
او ضمن تاكید بر اقدام غیراخلاقی مدیر مدرسه همینطور بعضی از مهاجمان خویش را قبل از مرگش شناسایی كرد.
به گزارش یورونیوز، این ماجرا، سبب ایجاد خشم در بنگلادش شده است. شیخ حَسینه واجد نخست وزیر این كشور اعلام نمود كه هیچ یك از مجرمان از اقدام قانونی در امان نخواهند بود.
گروه های حقوق بشر در این كشور می گویند كه موارد آزار و اذیت جنسی و تجاوز در بنگلادش به علت شكست در پیگرد قانونی مهاجمان، افزایش یافته است.1398/02/01
23:14:30
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: اجرا , رمان , طراحی , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر