بطحائی: مدارس ۹ منطقه خوزستان فعلا در اختیار سیل زدگان است

بطحائی: مدارس ۹ منطقه خوزستان فعلا در اختیار سیل زدگان است كنكور هنر: وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش به شدت متأثر از مسائل اقتصادی می باشد و تا این مسائل حل نشود نمی توان به كیفیت دست پیدا كرد. باید باور نماییم كه به نتایج و خروجی مطلوب دست پیدا نمی نماییم مگر اینكه رویكردها در این باره تصحیح و مشكلات اقتصادی مرتفع شود.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی در نشست اعضای شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش با عنوان «رونق تولید با تدبیر و امید در گام دوم انقلاب»، اظهار نمود: در سال قبل كه سال پشتیبانی از تولید كالای ایرانی نامگذاری شده بود آموزش وپرورش ازجمله دستگاه هایی بود كه توانست گام های مؤثری بردارد.
وی با اشاره به اقدامات مثبت آموزش وپرورش درباره پشتیبانی از كالای ایرانی، اضافه كرد: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان اقدامات بسیار خوبی را در زمینه تولید اسباب بازی و تجهیزات كمك آموزشی داخلی انجام داده است ؛ همین طور معاونت پرورشی و فرهنگی باز نمایشگاه های مستمری در سراسر كشور برای فروش لوازم التحریر تولید داخلی برگزار كرد.
بطحایی با اشاره به اینكه امسال در استقرار این برنامه ها و رونق تولید گام های جدیدتری برداشته خواهد شد، اظهار داشت: در تابستان با عنایت به ظرفیتی كه در هنرستان ها داریم تولیداتی كه منجر به فروش و بازاریابی شود را پیگیری خواهیم كرد و ازاین جهت كارهای خوبی را در امتداد پشتیبانی از تولید ملی می توان انجام داد.
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینكه «كمیسیون اقتصادی مجلس همواره مشوق چنین برنامه ها و اقداماتی بوده است» ؛ اظهار داشت: اگر به كمك و مساعدت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی نیاز داریم تا این مسیر را هموارتر كند باید سریعاً اقدام گردد و همكاری و هماهنگی های لازم با مجلس صورت بگیرد تا بستر حقوقی لازم فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه این عادت ناپسند وجود دارد كه اكثرا نداشته ها را بیشتر از داشته ها مطرح می نماییم، اشاره كرد: در سوژه رونق تولید ملی، داشته ها را ببینیم و از امكانات و تجهیزات موجود به خوبی استفاده نمائیم و اگر نیاز به تسهیلات وجود دارد، پیگیر باشیم تا به اهداف موردنظرمان دست پیدا نماییم.
بطحایی تاكید كرد: آموزش و پرورش به شدت متأثر از مسائل اقتصادی می باشد و تا این مسائل حل نشود نمی توان به كیفیت دست پیدا كرد. باید باور نماییم كه به نتایج و خروجی مطلوب دست پیدا نمی نماییم مگر اینكه رویكردها در این باره تصحیح و مشكلات اقتصادی مرتفع شود.
وزیر آموزش وپرورشبابیان اینكه سیل اخیر بر آموزش و پرورش هم اثر گذاشته است، اظهار داشت: از هم وطنان خودم كه در تسكین آلام ساكنان مناطق سیل زده بسیار تلاش نموده اند، قدردانی می كنم.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای رفع خسارت های سیل در آموزش و پرورش اظهار داشت: مدارس دو استان گلستان و لرستان بازگشایی شده است و دانش آموزان به مدرسه رفته اند و در استان خوزستان هنوز در ۹منطقه مدارس بازگشایی نشده است كه قسمتی از این عدم بازگشایی به سبب اسكان هم وطنان در مدارس است.
وزیر آموزش وپرورش اشاره كرد: در وزارت آموزش وپرورش ساختار موقتی برای بازسازی مناطق سیل زده تعریف شده است تا رفع آلام هم وطنان سیل زده سریع تر صورت گیرد. همین طور در این ساختار تعدادی استان معین تعیین شده است تا كمك های لازم در امور مختلف را به استان های سیل زده انجام دهند.1398/01/27
20:48:43
5.0 / 5
4302
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر