بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان توسط گروه های ارزیاب، اصرار برای نهایی شدن رتبه بندی

بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان توسط گروه های ارزیاب، اصرار برای نهایی شدن رتبه بندی كنكور هنر: دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه رتبه بندی معلمان مراحل نهایی خودرا برای تصویب و اجرا طی می كند اظهار داشت: رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸ دیده شده و اصرار ما این است كه نهایی شود؛ این طرح حتماً افزایش حقوق معلمان را به دنبال دارد.


مهدی نوید ادهم در گفت و گو با ایسنا، درباره رتبه بندی معلمان توضیحاتی نمایش و اظهار نمود: رتبه بندی دو بخش دارد نخست تبیین سوژه و ابعاد آن، شرایط و ضوابط افراد برای احراز رتبه و دوم چارچوب تامین منابع مالی است كه باید به تایید دولت برسد و در مجلس تصویب شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه این پروسه طی شده و مراحل نهایی خودرا می گذراند. ما شرایط و ضوابط را در شورای عالی تنظیم كردیم و منتظر هستیم تا مصوبه دولت و مجلس كه نهایی شد در اختیار ما قرار بگیرد و اگر نیاز به بازبینی وجود دارد آنرا انجام داده و به تصویب صحن علنی شورای عالی برسانیم.
دبیر كل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بسیار امیدوار هستیم در سال ۹۸ با تخصیص اعتبارات بتوانیم رتبه بندی را عملیاتی نماییم اظهار داشت: شاخص هایی كه برای دریافت رتبه مورد نظر است را به شدت با ماموریت های معلمی گره زدیم و بر شایستگی های معلمی مبتنی كرده ایم.
نوید ادهم افزود: بعنوان مثال اگر قبلاً نمایش مقاله علمی، جزو امتیازات برتر بود؛ این دفعه و در متن جدید رتبه بندی بیشتر به مهارت های معلمی از قبیل تدریس معلم و روش نمایش خدمات آموزشی تربیتی به دانش آموزان توجه شده است. بدین سان معلم خوب و توانمند كه مسئولیت های معلمی خودش را به خوبی ایفا می كند می تواند این رتبه ها را كسب كند.
وی با اشاره به اینكه درس پژوهی اولویت و اعتبار بیشتری نسبت به پژوهش های علمی و مقاله دارد اظهار داشت: رتبه بندی معلمان در بودجه ۹۸ دیده شده و اصرار ما این است كه نهایی شود؛ این طرح حتماً افزایش حقوق معلمان را به دنبال دارد.
دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش درباره نحوه احراز صلاحیت های معلمی باز اظهار داشت: یك روش خود اظهاری است و ما علاوه بر آن مكانیسم هایی را باز طراحی كردیم تا گروه های ارزیاب به بررسی صلاحیت های حرفه ای معلمان بپردازند.1398/01/17
15:01:57
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: اجرا , پژوهش , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر