چرا رشته های پرطرفدار بدون كنكور نیستند؟

چرا رشته های پرطرفدار بدون كنكور نیستند؟ كنكور هنر: سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینكه چرا رشته های پرطرفدار در لیست ۸۰ درصد رشته های بدون آزمون دانشگاه ها قرار نداشتند؟ اظهار داشت: روش تغییر كرده و مجرای ورود به دانشگاه ها را در ۸۰ درصد رشته های دانشگاهی از كنكور جدا كرده و خط ویژه ای باز شده تا افراد بدون اینكه در كنكور ثبت نام كنند به دانشگاه بروند و اینگونه از شمار متقاضیان كنكور سراسری به تدریج كاسته خواهد شد.


عبدالرسول عمادی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به اینكه چرا رشته های پرطرفدار در لیست ۸۰ درصد رشته های بدون آزمون دانشگاه ها قرار نداشتند؟ اظهار داشت: قبلاً این گونه بود كه داوطلبان صرفاً با احتساب سابقه تحصیلی نمی توانستند به دانشگاه بروند و هركس می خواست به دانشگاه برود حتماً باید در كنكور ثبت نام و استرس و فشارهای ناشی از آنرا تحمل می كرد.
وی ادامه داد: خاصیت خوب تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو این است كه مجرای ورود به دانشگاه ها را در ۸۰ درصد رشته های دانشگاهی از كنكور جدا كرده و خط ویژه ای باز شده تا افراد بدون اینكه در كنكور ثبت نام كنند به دانشگاه بروند.
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینكه اما طبق گفته رئیس سازمان سنجش از تعداد متقاضیان ثبت نام كننده در كنكور سراسری سال آینده كاسته نشده است اظهار داشت: از شمار متقاضیان به تدریج كاسته خواهد شد و این مساله نیاز به فرهنگ سازی دارد.
عمادی با اشاره به اینكه هنوز اطلاع رسانی كاملی در این زمینه صورت نگرفته است اظهار نمود: خیلی از داوطلبان و خانواده ها هنوز در جریان كم و كیف كار نیستند و تصور می كنند تنها راه رفتن به دانشگاه ثبت نام و شركت در كنكور است.
وی اصرار كرد كه انتظار ما این است یكی دو سالی كه بگذرد خود به خود این روند اصلاح گردد.1397/12/26
14:45:27
5.0 / 5
4445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر