آخرین وضعیت تسویه معوقات فرهنگیان، ماجرای فیش های نجومی چه بود؟

آخرین وضعیت تسویه معوقات فرهنگیان، ماجرای فیش های نجومی چه بود؟ به گزارش كنكور هنر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان را در ایام پایانی سال شرح داد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، علی الهیار تركمن در حاشیه گردهمایی مشترك معاونان و مشاوران و مدیران كل آموزش و پرورش استان ها كه در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، آخرین وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان را شرح داد و اظهار داشت: با عنایت به پیگیری های انجام شده برای پرداخت چند آیتم همچون حقوق كاركنان رسمی، پیمانی و قراردادی، حقوق سرباز معلمان و حق التدریس آزاد مشكلی وجود ندارد و درخواست وجه در خزانه است كه متناسب با نیاز كاركنان پرداخت خواهد شد.
وی اضافه كرد: برخی مطالبات مانند خرید خدمات آموزشی، حقوق معلمان خارج از كشور، حق التدریس شاغلین، اضافه كار پرسنل اداری و برخی معوقات از سال ۹۶ مانند حق الزحمه امتحانات و مواردی از این دست منوط به تخصیص اعتبار است كه خوشبختانه تخصیص اعتبار را از سازمان برنامه گرفتیم و در خزانه است كه اگر آنرا هر چه زودتر پرداخت كند این موارد زودتر تسویه می شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تجربه نشان داده كه این معوقات معمولاً در ایام پایانی سال پرداخت می شود اظهار داشت: البته در مواردی كه ذكر شد اساساً قبل از آخر سال كار پرداختی خواهیم داشت. با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان از كسری ها به سال ۹۸ منتقل می شود كه با استفاده از ساز و كارهای مالی سال ۹۸ پرداخت آن هم انجام می شود.
الهیار تركمن درباره ماجرای فیش های حقوقی نجومی كه چندی است در فضای مجازی دست به دست می شود هم اظهار داشت: سیستم ها اتوماسیون است و مشكل بوجود آمده درباره فیش های حقوقی به علت نقص فنی بوده است.
وی اضافه كرد: این مورد از آنجایی قابل اثبات است كه جمع آیتم های فیش حقوقی با مجموع عدد نهایی یكسان نیست. احتمال می دهیم عملیات انجام شده برای جمع نهایی نقص داشته است كه البته این مشكل برطرف شده و به افراد ذی نفع ابلاغ گردیده است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاكید بر اینكه در سیستم دولتی نمی توان در حساب كسی به جز آیتم هایی كه در حكم وجود دارد عددی كم یا اضافه شود اظهار داشت: نهادهای نظارتی بر این مورد نظارت های لازم را دارند.
الهیار تركمن با اشاره به اینكه همه پرداخت ها از راه خزانه انجام می شود و این اعتبارات به یك حساب مركزی واریز می شود و در یك حساب متمركز بانك مركزی قرار می گیرد اظهار داشت: هر برداشتی از آن با تأیید ذی حساب خواهد بود و از آنجا به حساب افراد ذی نفع واریز می شود و دست شخصی خاص نیست.1397/12/25
12:17:17
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: اجرا , خدمات , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر