بطحائی خبرداد: رصد مستمر ایمنی مدارس

بطحائی خبرداد: رصد مستمر ایمنی مدارس به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال طرحی را برای رصد مستمر ایمنی مدارس اجرا كردیم كه مدارس در سه طبقه ایمن، تا حدودی ایمن و غیرایمن طبقه بندی می شوند باید از مدارس ناایمن شروع نماییم و تاسیسات و تجهیزات فرسوده را به روز آوری و اصلاح نماییم.به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، سیدمحمد بطحایی در مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و جلوگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال كه در دبستان دخترانه شهید بهشتی منطقه یك شهر تهران برگزار گردید با اشاره به پیچیده شدن شرایط اجتماعی و مسائل ما در جامعه و شهرهای پرجمعیت اظهار داشت: حتما مدارس بعنوان یكی از واحدهای اجتماعی در معرض خطرات قرار دارند.
وی ادامه داد: تجربه خوبی در مانور زلزله داشتیم كه همچنان ادامه دارد اما در سایر زمینه ها چون آتش سوزی در مدارس كمتر تجربه وجود داشت و شاهد می باشیم همكاران به علت كمتر آشنا بودن با مسائل ایمنی، با مخاطراتی مواجه می شوند و امیداست این كار پسندیده كه امروز همكاران آتش نشانی با مشاركت آموزش و پرورش انجام دادند ادامه یابد. این امر در كاهش صدمه هایی كه فرزندان ما را تهدید می كند موثر است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه یك نگرانی ما این است كه مانور را فقط در چند مدرسه در استان ها انجام می دهیم اظهار داشت: اما مهم این است كه در همه ۱۰۰ هزار مدرسه و برای تمام دانش آموزان و همكاران مانور برگزار نماییم و آموزش ها مرتب بروز شوند.
بطحایی افزود: این آموزش ها فقط از عهده ما به تنهایی برنمی آید و باید همه دستگاه های مربوطه كمك كنند تا آموزش ها عرضه شود. معتقدیم كه این كار بسیار موثر است و باید در زمینه های دیگری هم عرضه شود و محدود به زلزله و آتش سوزی نباشد.
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینكه آیا مدارس قابلیت برگزاری چنین مانورها و آموزش هایی را دارند اظهار نمود: در زمینه تجهیزات هم مشكلاتی وجود دارد. همانطور كه آتش نشانی برای برگزاری مانور امكانات خویش را به میدان آورده لازم است شهرداری ها، شوراها و سایر نهادهای عمومی حضور فعال داشته باشند. زنگ خطر برای اعلام خطر، هزینه زیادی ندارد اما در مواقعی حتی یك كپسول آتش نشانی می تواند جان بچه های ما را نجات دهد.
بطحایی اضافه كرد: امسال طرحی را برای رصد مستمر ایمنی مدارس اجرا كردیم كه مدارس در سه طبقه ایمن، تا حدودی ایمن و غیرایمن طبقه بندی می شوند باید از مدارس ناایمن شروع نماییم و تاسیسات و تجهیزات فرسوده را به روز آوری و اصلاح نماییم.
وی با اشاره به اینكه اتفاق ناگوار زاهدان را فراموش نمی نماییم اظهار داشت: در حین مانور، اتفاق زاهدان از ذهنم كنار نمی رفت؛ فرشتگانی كه در آتش سوختند و خانواده های ما را داغدار كردند. شاید اگر این تجهیرات در آن مدرسه بود شاهد این داغ بزرگ نبودیم. بهرحال باید همه تلاش نماییم تا خطرات از مدارس دور بماند.1397/12/21
23:52:41
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: اجرا , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر