در واكنش به یك قانون طرح شد؛

پرسش های محمد معتمدی از نمایندگان مجلس، كنسرت ها گران می شود

پرسش های محمد معتمدی از نمایندگان مجلس، كنسرت ها گران می شود كنكور هنر: محمد معتمدی با انتشار متنی به خبر مكلف شدن وزارت ارشاد به واریز ۱۰ درصد از درآمد برگزاری كنسرت ها به خزانه داری دولت با تصویب مجلس شورای اسلامی، واكنش نشان داد.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، محمد معتمدی خواننده مطرح موسیقی ایرانی در واكنش به انتشار اخباری در خصوص مكلف شدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به واریز ۱۰ درصد از درآمد برگزاری كلیه كنسرت ها به خزانه داری دولت با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، متنی را منتشر نمود.
براساس بند الحاقی ۵ تبصره ۹ ماده واحده لایحه بودجه سال ۹۸ كل كشور؛ بندالحاقی ۵- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مكلف است ده درصد (۱۰%) بهای بلیط اجراهای صحنه ای (كنسرت) در تهران و كلانشهرها را أخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری كل كشور واریز نماید.
در بخشی از متن منتشرشده از جانب محمد معتمدی آمده است: «مدت هاست در تلاش بودیم تا با طرحی به نام هنر برای همه بهای بلیط كنسرت را به پایین ترین حد ممكن برسانیم تا بخش كم درآمد جامعه توان رفتن به كنسرتهای خوب را پیدا كنند كه هم دلشان شاد شود و هم پدیدهء شوم تبعیض كمرنگ تر شود. ولی امروز شنیدم نمایندگان محترم مجلس قانونی تصویب كرده اند كه عملكرد معكوس دارد. یعنی بهای بلیط كنسرت ها را زیاد می كند.
طبق قانون اخیر مصوب مجلس، ۱۰ رصد از درامد كنسرت ها باید به خزانه دولت واگذار شود. (بخوانید بلیط كنسرت ها ده درصد گران شود) هدف از این طرح چیست؟ كاركرد آن كدام است؟ مبنای كارشناسی آن كجاست؟
در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: بهتر نبود قبل از تصویب این قانون قوانینی تصویب می كردید كه به جهت دهی درست فرهنگ، هنر و موسیقی در جامعه بیانجامد؟ اصلاً كارشناسی در مجلس هست كه اطلاعی از معضلات فرهنگی و موسیقایی جامعه داشته باشد؟ هزینه های میلیونی سالن ها، هزینه های میلیونی تبلیغات، هزینه اماكن، و امروز هزینه جدید كه نامش را می گذارم هزینه مجلس! عزیزان نماینده، لطفاً شیپور را از سر گشادش باد نكنید!»

1397/12/16
13:37:23
5.0 / 5
5248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر