تهیه سرود ویژه مدارس دخترانه

تهیه سرود ویژه مدارس دخترانه كنكور هنر: مدیر كل امور زنان وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود: سرود ویژه دختران تهیه شده كه هدف از آن تقویت هویت دخترانه و افزایش شادی و نشاط در مدارس دخترانه و ارتقا سلامت روحی و جسمی دختران دانش آموز است.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، مینایی پور در "همایش گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، روز امور تربیتی و گرامیداشت روز زن" كه بعدازظهر امروز در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار شد، ضمن مروری بر ماموریت ها و وظایف دفتر امور زنان، اظهار داشت: مهمترین ماموریت ما توجه به شاخص های عدالت جنسیتی، توسعه شایستگی و نقش آفرینی زنان و دختران در عرصه های مختلف، دستیابی به آموزش و پرورش مبتنی بر تفاوت های فردی و كاهش محرومیت در بخش دختران است.

وی افزود: دفتر امور زنان در تدوین برنامه سالانه خود علاوه بر توجه به ماموریت ها، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مبانی سند تحول بنیادین و برنامه های زیرنظام ها، اولویتهای دولت تدبیر و امید و انتظارات معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور را سرلوحه كار خود قرار داده است و با بهینه سازی فعالیت های خود امسال به منظور اقدامات مربوط به تحكیم بنیاد خانواده، برنامه گفتگوی ملی خانواده و كاهش شكاف نسلی را برنامه ریزی نموده است.
مینایی پور اشاره كرد: جهت برقراری عدالت تربیتی ویژه دختران، بررسی و تحلیل كیفی مبانی نظری سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی را از منظر وظایف و ماموریت دفتر امور زنان جهت تدوین بسته سیاستی برای حوزه ستاد در دست اقدام داریم.
وی با اشاره به دیگر برنامه ها اضافه كرد: آموزش حقوق شهروندی ویژه دختران با تالیف كتاب حقوق شهروندی و تالیف كتاب "خوب زیستن در راه زندگی مشترك " با مشاركت معاونت پرورش فرهنگی برای ایجاد آمادگی های پیش از ازدواج برای دانش آموزان دختر پایه یازدهم، مقابله با آسیبهای نوپدید با برگزاری سلسله نشستهای تخصصی همچون آشنایی با فضای مجازی و مخاطرات آن، زمینه سازی برای حضور فعال دختران در فعالیتهای اجتماعی با طراحی دوره آموزشی با افزایش مشاركتهای اجتماعی دختران، تقویت هویت جنسی دختران با تهیه دو عنوان برنامه و گنجاندن در زیر نظامهای برنامه درسی و تحقق انتخابات مدیران از دیگر برنامه هاست.همچنین به مناسبت 40 سالگی انقلاب، كتاب مدیران زن آموزش و پرورش در 40 سالگی انقلاب گردآوری و تهیه شده است.
به گزارش كنكور هنر به نقل از ایسنا، در ادامه فولادوند، مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: بی گمان كارهایی كه در این 40 سال انجام شده نقش موثری در شكل گیری تمدن اسلامی در حوزه تاریخ معاصر داشته است.
وی افزود: هرچند مباحثی وجود داشته كه با گفت و گو و تبادل نظر قابل حل بوده است. در طول این 40 سال حوزه پرورشی با كارنامه ای زرین در عرصه های گوناگون حضور داشته است.
در اختتام این مراسم از سه كتاب آموزش حقوق شهروندی، خوب زیستن در راه زندگی مشترك و كتاب مدیران زن آموزش و پرورش توسط دكتر بطحایی، معصومه ابتكار و فرحناز مینایی پور رونمایی گردید.1397/12/09
16:16:31
5.0 / 5
5161
تگهای خبر: طراحی , كتاب , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر