دبیر جشنواره خبر داد؛

سفارش ساخت تندیس جام جم به هنرمندان اصفهانی

سفارش ساخت تندیس جام جم به هنرمندان اصفهانی كنكور هنر: مسعود احمدی افزادی از ساخت تندیس جشنواره تلویزیونی جام جم به دست هنرمندان اصفهانی و رونمایی از آن در ایام آیند آگاهی داد.به گزارش كنكور هنر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم با حضور در برنامه «فرمول یك» درباب اهمیت برگزاری این جشنواره اظهار داشت: رسانه ملی سازمان بزرگی است و سیما ركن این رسانه بزرگ است، با هزاران همكار و متخصص كه در كار كردن برای مردم شبانه روز و تابستان و زمستان ندارند و در این كارزار این را می دانند كه حق مخاطب است كه بگوید كار آنها را پسندیده است یا خیر. پس چنین دستگاهی همواره باید بروز باشد چون رقبای جدی در دنیا دارد و جشنواره ابزار روزآمدی و كارآمدی رسانه است.
وی در ادامه اضافه كرد: پس از وقفه ای چند ساله با تدبیر جناب آقای دكتر میرباقری معاون محترم سیما و تایید ریاست سازمان جشنواره را سال قبل برگزار كردیم. در جشنواره پنجم جام جم حالا داریم به آستانه یادگیری و یاد دهی رسانه ای می رسیم.
احمدی افزادی با اشاره به بخش های مختلف دوره قبل جشنواره اضافه كرد: ما در جشنواره سال قبل ۴ بخش سریال، مسابقات، مستند و پویانمایی داشتیم. امسال باز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تجربه عظیمی در رسانه ملی به دست آوردیم كه امكان چشم پوشی از این تجربیات نبود. دور جدید سریال سازی را آغاز كردیم و سریال هایی كه در مدار تولید و پخش آمده اند حرف های تازه ای برای گفتن داشته اند. در این راه سریال های فاخر الف مثل «سلمان فارسی» و «حضرت موسی» هم در آینده خواهیم داشت.
دبیر پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم در واكنش به نقدهایی كه پیرامون برخی برنامه ها در جشنواره می شود عنوان كرد: طبیعتا در هر كاری نقد و انتقاد وجود دارد اما مهم این است كه با تشكر از منتقدان ازاین انتقادات یاد بگیریم بزرگ تر شویم و كیفیت كارمان را بهتر نماییم.
وی در ادامه گفت مستندهای صداوسیما بی نظیر است و ایران به قدری ظرفیت دارد كه اگر دوربین های ما شبانه روز روشن باشد باز هم جا برای كار است. در زمینه پویانمایی هم حرف های جدی برای گفتن داریم. در این دوره برنامه های تركیبی اضافه شده است و حجم عظیمی از برنامه سازان بی ادعا در بخش های خانوادگی، سلامت محور، قرآنی، ورزشی، اجتماعی. كودك و نوجوان و... فرصتی برای رقابت صمیمانه دارند.
احمدی افزادی افزود: بخش اضافه شده دیگر به جشنواره برای كسانی است كه مخاطب صدایشان را زیاد شنیده اما هیچ وقت آنها را ندیده است. صداپیشگانی كه با آنها بزرگ شده ایم و خاطره بازی كرده ایم و برای نخستین بار در جشنواره از آنها تقدیر می شود. امسال روی سوژه برنامه های ویژه ۴۰ سال انقلاب و انتخاب مردمی باز تمركز داشته ایم.
وی در ادامه درباره بخش مردمی گفت: در بخش مردمی، داوران مردم هستند و هرجا مردم بی واسطه وارد می شوند، جذاب تر خواهد بود.
احمدی افزادی با اشاره به مرحله نهایی بخش مردمی اظهار داشت: از ۲۴ بهمن بطور جدی رقابت در بخش مردمی شروع شده است و اختتام مرحله مقدماتی جمعه سوم اسفند خواهد بود كه از هر گروه ۶ نفر صعود خواهند كرد.
دبیر پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره كرد: پس از اعلام نتایج مقدماتی، از شنبه در هر بخش ۶ انتخاب خواهیم داشت. در مرحله بعدی فرصت بهتری برای شناخت وجود دارد چون از ۲۰ كاندیدا به ۶ نامزد می رسیم. در مرحله دوم رقابت نو می شود. و شش برگزیده باید یك دفعه دیگر در معرض نظر مخاطبان قرار بگیرند.
احمدی افزادی درباب طراحی سرو زرین جشنواره بیان كرد: سرو زرین جشنواره در حال طراحی است و هنرمندان خوب صنایع دستی اصفهان مشغول طراحی تندیس جشنواره هستند تا ما بتوانیم با كم ترین هزینه و بهترین كیفیت آنرا طراحی نماییم و بزودی از این تندیس رونمایی خواهد شد.
وی در ادامه اضافه كرد: در نه كمیسیون تخصصی آثار دو مرحله ارزیابی داریم كه تنها در مرحله اول نزدیك به هزار اثر از شبكه ها به كمیسیون های داوری رسیده و در نهایت ۶۳۷ اثر در كمیسیون ها داوری شده اند.
دبیر پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم اضافه كرد: در حوزه داوران هنرمندان بزرگی در عرصه های مختلف را داریم كه افتخار این آب و خاك هستند. تعارفی در داوری شان ندارند و بسیار جدی و دقیق آثار را بررسی می كنند تا آثار و افراد برتر را معرفی كنند.

1397/12/02
19:29:28
5.0 / 5
4229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر